Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«اتهام دوپینگ به پرسپولیس و تراکتورسازی توسط قلعه‌نویی»

2014 December 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اتهام دوپینگ به پرسپولیس و تراکتورسازی توسط قلعه‌نویی

«امیر قلعه‌نویی» این‌بار در سلامت تیم‌های حریف تردید دارد. او اخیرن از «مهدی تاج» خواسته تا کنترل دوپینگ جدی گرفته شود. «میرشاد ماجدی» سرپرست استقلال هم می‌گوید برای آنها عجیب است که چرا در دربی و بازی مستقیم‌شان با تراکتورسازی افسران دوپینگ حاضر نبودند.

به گزارش خبرآنلاین، قلعه‌نویی بعد از باخت به تیم‌هایی مثل تراکتورسازی و پرسپولیس حالا تردیدی بزرگ را پیش روی لیگ قرار داده. قلعه‌نویی در آخرین کنفرانس مطبوعاتی‌اش قبل از بازی با راه‌آهن گفت: من بازی‌های اخیر تیمم را دیدم. ما خوب بودیم اما نتیجه نگرفتیم. او چند لحظه بعد واژه مهمی گفته است: من از آقای تاج می‌خواهم که مراقب کنترل دوپینگ در نیم‌فصل دوم باشد. اگر این اتفاق نیفتد تیم‌هایی مثل استقلال ضرر می‌کنند.

او شک دارد. مشکوک است به بعضی تیم‌هایی که جلوی این تیم بازی کرده‌اند. این حرفش البته در لابلای حرف‌های دیگرش علیه آقای «نبی» و درباره ناکامی‌های استقلال خیلی دیده نشد اما مربی اسقلال داشت کدی واضح به فدراسیونی‌ها می‌داد. او برای حرف‌هایش حتمن استدلالی داشته که چنین ادعایی را مطرح کرده است. در حالی‌که هنوز یک هفته از اعلام نام «ایوب والی» به عنوان بازیکنی که از مواد نیروزا استفاده کرده نگذشته است. بازیکن فولاد که به خاطر استفاده از ماده ناندرولون محروم شده. او یکی از هشتاد و سه بازیکنی بوده که در نیم‌فصل اول تست دوپینگ داده‌اند و تنها نمونه او مشکل داشته است تا رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با افتخار بگوید رقم دوپینگ در نیم‌فصل اول کمتر از ٢درصد بوده است.

ghalenaoi

قلعه‌نویی اما خیلی تیزهوشانه در حالی‌که برای باخت‌های متوالی زیر فشار است، جبهه جدیدی را به روی منتقدانش باز کرده است. او که بازیکنانش از ابتدای لیگ تا امروز در بازی‌های لیگ‌برتر تست دوپینگ نداده‌اند، خواهان جدیت بیشتر در برخورد با ماجرای دوپینگ است. «میرشاد ماجدی» سرپرست استقلال در این‌باره به خبرآنلاین می‌گوید: راستش من نمی‌دانم دقیقن چه اتفاقی افتاده که امیر قلعه‌نویی این موضوع را طرح کرده است اما به هر حال او یک مربی حرفه‌ای است که همه تیم‌ها را زیر نظر دارد. حتمن چیزی برایش مشکوک بوده که این حرف را زده. ما در جلسات جمعی‌مان در این‌باره حرفی نزدیم.

قلعه‌نویی اگرچه اتهامی شفاف به کسی نزده اما اساس نتایج لیگ را با حرفش به چالش کشیده. ده سال قبل یک‌بار لیگ با چنین چالشی رو‌به‌رو شد. زمانی‌که «محمد احمدزاده» سرمربی وقت برق شیراز بعد از شکست با چهار گل برابر پرسپولیس گفت: چنین میزان دوندگی از پرسپولیس را در عمرم در فوتبال ایران ندیده بودم و به نظرم این دوندگی غیر‌طبیعی بود. آن روز حرف‌های احمدزاده شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد کرد و حالا قلعه‌نویی لیگ را برابر چالشی مجدد قرار داده است. میرشاد ماجدی اگرچه می‌گوید به طور مشخص نظری درباره دوپینگ ندارد اما از دلهره استقلال از اتفاقی می‌گوید که این فصل دیده است: ما در هر سه بازی جام حذفی‌مان ماموران کنترل دوپینگ را در ورزشگاه‌ها دیدیم اما از ابتدای فصل تا به حال بعید می‌دانم حتا یک‌بار هم تستی از بازیکنان ما گرفته شده باشد. برای مثال دو بازی بزرگ اخیر ما جلوی تراکتورسازی در تبریز یا دربی تهران، تست دوپینگ نداشتیم.

قلعه‌نویی که برای باخت در این دو بازی زیر فشار است خیلی حرفه‌ای به مسوولان لیگ هشدار داده است. او که اخیرن حملات تندی به «مهدی محمد‌نبی» داشته، حالا اساس لیگ چهاردهم را با ماجرای دوپینگ به چالش می‌کشد. در حالی‌که پرسپولیسی‌ها هنوز باخت ٣ بر صفرشان در جام‌حذفی ٣ سال قبل به ماجرای jack3 d ربط می‌دهند، قلعه‌نویی هم گرفته نشدن تست دوپینگ در این بازی حساس را ایرادی بزرگ می‌داند و خواهان دقت بیشتر مسوولان لیگ است. این‌که می‌گوید استقلال از این اتفاق ضرر می‌کند یعنی تیم‌هایی هستند که از این ماجرای دوپینگ سود برده‌اند. او این اعتراضش را حالا بعد از پایان نیم‌فصل و بعد از باخت در دربی و شکست در تبریز برابر تراکتورسازی رسانه‌ای کرده است.

استقلال و پرسپولیس با حضور وزیر اقتصاد قیمت‌گذاری می‌شوند

با حضور دکتر «طیب‌نیا» وزیر اقتصاد، قیمت‌گذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شنبه آینده در دستور جلسه هیات واگذاری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، «پوری حسینی»، رییس سازمان خصوصی‌سازی در مورد قیمت پایه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در این مورد هیات واگذاری است که تصمیم می‌گیرد، هنوز در این خصوص تصمیم گرفته نشده و پیش از تصویب هیات، هر گونه اظهار‌نظر، غیر‌موجه و غیر‌مستند است.

e-p

رییس سازمان خصوصی‌سازی در مورد چگونگی شرکت در مزایده دو باشگاه بزرگ پایتخت گفت: مزایده در خود سازمان خصوصی‌سازی برگزار می‌شود، پیش از برگزاری هم ضمن اعلام زمان مزایده، قیمت پایه را هم اعلام می‌کنیم و واجدین شرایط می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اهلیت کسانی‌که برای مزایده ثبت‌نام می‌کنند چگونه مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: این موضوع بستگی به مصوبه هیات واگذاری دارد اگر اهلیت خاصی را تصویب کند، مزایده دو مرحله‌ای می‌شود. در یک مرحله اهلیت شناسایی می‌شود و در یک مرحله پاکت باز می‌شود، ولی اگر اهلیت خاصی تصویب نشود یک مرحله‌ای است و هر کس می‌تواند سپرده شرکت در مزایده را بدهد قیمت خود را اعلام کند و پاکتش باز شود.

پوری حسینی اعضای هیات واگذاری که حق رای دارند را مرکب از وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر دادگستری، رییس اتاق تعاون و رییس اتاق بازرگانی معرفی کرد و گفت: تعدادی هم بدون حق رای شرکت می‌کنند، مثل دو نماینده مجلس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بانک مرکزی و رییس شورا که تنها ۴ نفر حق رای دارند.

عضویت در شورای شهر شغل نیست و می‌توانم دوباره رییس شوم

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران گفت: در بحث شرایط کاندیداتوری برای حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه‌برداری تابع قانون است.

به گزارش تسنیم، رییس فدراسیون وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که آیا بدون استعفا از شورای شهر می‌تواند در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری شرکت کند، اظهار داشت: وزیر ورزش و جوانان و همین‌طور آقای «سجادی»، معاون ایشان در این زمینه در حال بررسی موضوع هستند. تا آن‌جایی که من می‌دانم با توجه به اساس‌نامه شوراها، عضویت در شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود با این حال هر چه خدا بخواهد همان می‌شود و من هم تابع قانون هستم.

rezazadeh

«رضازاده» در پاسخ به این سوال که در صورت انتخاب یکی از این دو سمت، او ترجیح می‌دهد در فدراسیون وزنه‌برداری بماند یا صندلی شورای شهر را انتخاب می‌کند، گفت: طبیعتن من از جنس وزنه‌برداری هستم و مرارت‌های زیادی در این سال‌ها کشیده‌ام تا بتوانم برای کشورم چه به عنوان یک ورزشکار و چه به عنوان یک مدیر افتخارآفرین باشم اما با توجه به این‌که ۴ ماه تا پایان دوره ریاست من در فدراسیون وزنه‌برداری باقی مانده هنوز در این‌باره تصمیمی نگرفته‌ام. ترجیح من این است که هم در شورای شهر و هم در فدراسیون وزنه‌برداری بتوانم خدمت کنم. در شورا با توجه به آرای مردم تهران احساس دین می‌کنم و در وزنه‌برداری هم با خانواده بزرگی از ورزشکاران رو‌به‌رو هستم که انتظار خدمت دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,