Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در سخنرانی خود در گرگان

«روحانی کاهش قیمت جهانی نفت را توطئه‌ای برای ضربه به ایران می‌داند»

2014 December 02

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران با ابراز ناخشنودی از کاهش قیمت جهانی نفت و بدون اسم بردن از کشور خاصی گفت: «دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده‌اند تا به اقتصاد ایران آسیب بزنند.»

بنابه گزارش «ایسنا» خبرگزاری دانشجویان ایران، «حسن روحانی» روز سه‌شنبه یازدهم آذر ماه  با بیان اینکه دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده‌اند، اعلام کرد: ملت بداند دولت در هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری تقدیم مجلس می‌کند.

رییس جمهوری ایران که همراه هیاتی از وزیران وارد استان گلستان شده است در سخنانی در گرگان افزود که با این حال دولت در هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری به مجلس ارایه خواهد داد. او مبلغ بودجه سال آینده راکمی بیش از ۲۱۹هزار میلیارد تومان اعلام کرد که ممکن است این رقم تغییراتی مختصری تا هفته آینده داشته باشد.

rohani

«حسن روحانی» همچنین گفت به وعده‌های انتخاباتیش برای پایبندی به قانون، ایستادگی در برابر فساد، نجات اقتصاد کشور٬ احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان پایبند خواهد بود و افزود که دوران افراط و زمان امنیتی بودن به سر آمده است.

اعضای اوپک در نشست هفته گذشته خود سقف تولید نفت را در سطح فعلی حفظ کردند. ایران و ونزوئلا خواستار کاهش سقف تولید بودند اما عربستان با آن مخالفت کرد.

حسن روحانی، همچنین در رابطه با مذاکرات اتمی و برنامه‌های هسته‌ای ایران گفت: «امروز دنیا قبول کرده که غنی‌سازی در خاک ایران انجام شده، ما در اراک رآکتور آب سنگین داشته، ‌تحقیق و توسعه داشته و فعالیت‌ خود را در فردو ادامه می‌دهیم. دنیا قبول دارد که ایام تحریم ظالمانه به پایان رسیده است.»

وی در ادامه گفت: «ما برداشته شدن تحریم‌ها را حق مسلم مردم ایران می‌دانیم. همان‌طور که ادامه فن‌آوری‌های پیشرفته از جمله فن‌آوری هسته‌ای را حق مسلم مردم ایران می‌دانیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,