Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
توسط ارتش لبنان

«یکی از همسران و یک پسر ابوبکر البغدادی دستگیر شدند»

2014 December 02

خبر / رادیو کوچه

 

یکی از همسران و یک پسر «ابوبکر البغدادی»، رهبر گروه دولت اسلامی، «داعش» توسط ارتش لبنان دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» روز سه‌شنبه دوم دسامبر به نقل از منابع خبری خود در محافل امنیتی لبنان، با اعلام این خبر نوشته است، این دو نفر چند روز پیش هنگامی که قصد داشتند خاک سوریه را ترک کنند بازداشت شد‌ه‌اند. ملیت و نام همسر بغدادی فاش نشده است.

روزنامه لبنانی «السفیر»، نیز در همین رابطه نوشته است، دستگیری این دو نفر بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سازمان امنیتی یک کشور خارجی صورت گرفته است.

وب‌سایت «دویچه‌وله» نیز به نقل از خبرگزاری آلمان، گزارش داده است همسر «البغدادی» قصد داشته با گذرنامه جعلی وارد خاک لبنان شود. او پس از بازداشت، برای بازجویی به وزارت دفاع این کشور در بیروت منتقل شده است.

albaghdadi

خبرگزاری «فرانسه» اما، به نقل از یک منبع امنیتی لبنانی گفته است که همسر و پسر رهبر داعش توسط ماموران ضد اطلاعات ارتش بازداشت شده‌اند و افزوده است که زن بازداشتی، شهروند سوریه و پسرش هم حدودن هشت ساله است.

«ابوبکر البغدادی» که رهبری جهادگرایان دولت اسلامی را برعهده دارد٬ مردی در ابتدای دهه چهارم زندگی است که آمریکا برای یافتنش جایزه‌ای ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرده است.

مقامات دولتی عراق نهم نوامبر اعلام کردند که بغدادی در پی یک از حملات هوایی ارتش آمریکا مجروح شده است که ابومحمد عدنانی٬ سخنگوی رسمی دولت اسلامی با انتشار متنی در توییتر به صورت تلویحی زخمی شدن «ابوبکر البغدادی» را تایید کرده و از مخاطبان خود خواسته بود که برای سلامتی او دعا کنند.

شبه‌نظامیان دولت اسلامی به رهبری بغدادی، بخش‌هایی از سوریه و عراق را تحت کنترل خود درآورده‌اند و در این مناطق اعلام خلافت کرده‌اند که با خشونت بسیار هر آن‌کس را که کافر می‌خوانند به قتل می‌رساندند و تا کنون صدها نفر توسط شبه‌نظامیان دولت اسلامی به صلیب کشیده یا سر بریده شده‌اند.

بیشتر بخوانید

زخمی شدن ابوبکر البغدادی از سوی سخن‌گوی داعش تایید شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,