Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در آستانه روزجهانی معلولین

«مسابقه ولچر دوانی و دوش با عصا در هرات افغانستان»

2014 December 03

نقیبه بارکزی/ رادیو کوچه/ هرات افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در آستانه روز جهانی معلولین مسابقه ورزشی ویلچر دوانی و دوش با عصا بین ٣٠ تن از  افراد دارای معلولیت در ولایت هرات  برگزار شد.

مسولان فدراسیون افراد دارای معلولیت در هرات می‌گویند: با آن‌که حضور معلولان در رقابت‌های ورزشی نسبت به سال گذشته ٣ برابر شده است اما دولت‌مردان افغانستانی به این قشر از جامعه بی‌توجه هستند.

«نادر شاه حیدری» رییس فدراسیون معلولان هرات می‌گوید: در حال حاضر حدود ٣٠٠ تن از معلولان در بخش‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند که این رقم در سال گذشته به ١٠٠ تن می‌رسید.

1

«عبدالرحیم رادمنش» یک تن از این اشتراک کنندگان است که در بخش ویلچر رانی توانست مقام اول را به دست آورد، می‌گوید: ٢٢ سال است که معلول است و در سال ٢٠١٢ توانسته بود در بین معلولین ٢١ کشور آسیایی مقام توانمندترین معلول را از آن خود کند.

اما آن‌چه او را ناامید کرده بی‌توجهی مسوولان دولتی این کشور نسبت به فعالیت‌های افراد دارای معلولیت است.

در این مسابقه دختران و زنان هم اشتراک کرده بودند در بخش دوش با عصا دختری به نام فرزانه زودتر از رقبای خود از خط پایانی گذشت، می‌گوید: این پیروزی به او احساس این را داده که خوداش  را دیگر فردی معلول فکر نکند.

قرار شد از برندگان این مسابقات در همایش  تجلیل از روز جهانی معلولین که قرار است در چهارشنبه پیش‌روی (سوم دسامبر) درهرات برگزار شود تقدیر گردد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,