Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«مجلس خواستار محرومیت منشوری‌های فوتبال»

2014 December 03

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مجلس خواستار محرومیت منشوری‌های فوتبال

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: بازیکنان فوتبال بیش از هر ورزشکار دیگری آینه رفتار مردم هستند لذا با آن دسته از افرادی که موجب ترویج بداخلاقی در جامعه می‌شوند باید به شدت برخورد کرد.

به گزارش مشرق، «رحمت‌اله نوروزی» با بیان این‌که مشکلات عدیده‌ای در بحث فوتبال وجود دارد، گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی این امر باید مسوولیت بداخلاقی‌های رخ داده در شهرآورد اخیر پرسپولیس و استقلال را به عهده بگیرد.

نماینده مردم علی‌آباد کتول، فاضل‌آباد، مزرعه و سنگدوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فوتبالیست‌ها و مربیان آنها علی‌الخصوص آنهایی که در تیم‌های مطرح فعالیت می‌کنند الگوی مردم بوده و نماد نیروهای ملی محسوب می‌شوند لذا باید نسبت به رفتار آنها حساس بود.

majles

وی با بیان این‌که ورزشکاران آینه دیگران هستند، گفت: بازیکنان فوتبال بیش از هر ورزشکار دیگری آینه رفتار مردم هستند لذا با آن دسته از افرادی که موجب ترویج بداخلاقی در جامعه می‌شوند باید به شدت برخورد کرد.

نوروزی مجلس را بعد از وزارت ورزش مسوول دانست و عنوان کرد: باید ابعاد نظارتی در این زمینه فعال شوند که آیا با افراد خاطی برخورد جدی صورت گرفته یا خیر که ما به عنوان نمایندگان مردم این موضوع را در فراکسیون ورزش پیگیری خواهیم کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مسایلی که در باب جریمه افراد خاطی در تیم‌های فوتبال قابل طرح است این است که آیا اصلن جریمه‌ای از سوی آنها پرداخت می‌شود و اگر می‌شود هم باید ساز‌و‌کار، نوع و مقدار جریمه مجددن تعریف شود، چرا که برای برخی از موارد بی‌اخلاقی لازم است بازیکن در کنار پرداخت جریمه نقدی از بازی در فوتبال محروم شود.

مهلت پرداخت پول هتل اردوی آفریقا تمام شد

به دنبال احتمال لغو اردوی تیم‌ملی فوتبال در آفریقای جنوبی، آخرین مهلت فدراسیون برای رزرو قطعی هتل بدون پرداخت هیچ پولی تمام شد و فردا هم آخرین مهلت رزرو قطعی کمپ مدنظر کادر‌فنی است.

به گزارش ایسنا، به دنبال محدودیت‌های مالی مطرح شده درباره فدراسیون فوتبال که برگزاری اردوی آفریقای جنوبی را در ابهام فرو برده است، آخرین مهلت پرداخت پول رزرو هتل تیم‌ملی در ژوهانسبورگ دوشنبه (دیروز) بود که فدراسیون پولی را واریز نکرد!

هم‌چنین آخرین مهلت پرداخت پول اولیه رزرو قطعی کمپ نیز چهارشنبه (فردا) بود که فدراسیون باید تصمیم نهایی را در این‌باره بگیرد.

11

مسوولان کمپ آفریقایی به فدراسیون ایران اعلام کرده‌اند با توجه به درخواست یک تیم آفریقایی برای رزرو این کمپ در تاریخی که ایرانی‌ها درخواست رزرو داده‌اند، اگر ایران تمایلی به رزرو قطعی کمپ دارد، موافقت و اقدام عملی خود را حداکثر تا سوم دسامبر (فردا) اعلام کند.

هتل و کمپ مدنظر کادر‌فنی تیم‌ملی در آفریقای جنوبی در فاصله نزدیک به یک‌دیگر قرار دارند که از این رو گزینه‌های مناسبی برای برپایی اردوی ملی‌پوشان بودند.

نامه بازیکنان سرباز به اداره نظام‌وظیفه

برخی از بازیکنان سرباز فوتبال ایران در نامه‌ای به مسوولان اداره نظام‌وظیفه خواستار بخشش خود شدند.

به گزارش ایسنا، در حالی‌که اداره نظام‌وظیفه اعلام کرده است بازیکنانی که کارت معافیت آنها باطل شده، باید در پادگان خدمت سربازی خود را بگذرانند و حق حضور در تیم‌های فوتبال را در این مدت ندارند، برخی از این بازیکنان در نامه‌ای خواستار بخشش خود شدند.

22

در این نامه که به امضای بازیکنانی از جمله آرش افشین، علی حمودی، شجاع خلیل‌زاده، سینا عشوری، حسین ماهینی و غیره رسیده است، از سردار صدرالسادات، سردار موسی کمالی و سردار مهرعلی باران‌چشمه درخواست شده است با توجه به این‌که این بازیکنان به خطای خود واقف‌اند و از انجام این جرم ابراز پشیمانی می‌کنند، در تصمیمات انضباطی تجدیدنظری صورت بگیرد تا دوری این جمع از بازیکنان فوتبال ایران که به هر حال جزو سرمایه‌های این مملکت محسوب می‌شوند نیز به پایان برسد.

علی حمودی، سینا عشوری و شجاع خلیل‌زاده سه بازیکن سربازی بودند که چند هفته قبل به تراکتورسازی تبریز پیوستند و قرار بود از نیم‌فصل دوم برای این تیم بازی کنند که هنوز تکلیف حضور آنها در تراکتورسازی معلوم نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,