Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«حمله تند وزارت ورزش به فدراسیون و کی‌روش»

2014 December 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حمله تند وزارت ورزش به فدراسیون و کی‌روش

معاون وزارت ورزش و جوانان به مسوولان فدراسیون فوتبال توصیه کرد در آستانه جام ملت‌های آسیا در خصوص مسایل مالی با دقت بیشتری سخن بگویند و خلاهای فنی خود را به پای کمبود بودجه نگذارند.

به گزارش مهر، «سید‌نصراله سجادی» در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهارات اخیر «کارلوس کی‌روش» در مورد کسری بودجه و احتمال نتیجه نگرفتن در بازی‌های جام ملت‌های آسیا گفت: این مباحث پیش از بازی‌های جام‌‌جهانی توسط ایشان و مسوولان فدراسیون مطرح شد که آن زمان هم دیدیم تمام اردوهای آنها در زمان خود برگزار شد.

سجادی ادامه داد: من فکر می‌کنم آقای کی‌روش در این شرایط باید بیشتر در خصوص موضوعات فنی اظهار‌نظر کند و به جای کی‌روش مسوولان فدراسیون به مسایل بودجه‌ای بپردازند.

sajadi

معاون وزیر ورزش در ادامه تخصیص‌های بودجه‌ای به فدراسیون‌های ورزشی را این‌چنین توضیح داد: پیش از سال ٩٣ با چهل و هفت فدراسیون تفاهم‌نامه‌های مالی را در ٧ محور روشن و صریح به امضا رساندیم که یکی از بندهای آن مربوط به برگزاری اردوهای آماده‌سازی و بند دیگری هم مربوط به مسایل اداری و پشتتیبانی است .

سجادی گفت: بودجه‌ای که به فدراسیون فوتبال تخصیص داده شد و به امضای طرفین هم رسید از تمام فدراسیون‌های ما بیشتر بوده است حتا از فدراسیون کشتی، مبلغی معادل هشت میلیارد و پانصد و پنجاه میلیون تومان بود که با توجه به جام‌جهانی و اهمیت آن قبل از سه ماه اول امسال، هشت میلیارد آن تاکنون پرداخت شده است، ضمن این‌که از آنها در مورد میزان کسب درآمدشان نیز سوال کردیم که اعلام کردند ما می‌توانیم هفتاد میلیارد تومان درآمد داشته باشیم و امضای آنها موجود است.

دکتر سجادی افزود: به غیر از رقم تخصیصی وزارت ورزش و جوانان و درآمد خود فدراسیون، ۶ میلیون دلار هم فیفا به فدراسیون فوتبال داده است. به این ترتیب برابر با تفاهم‌نامه‌ای که به امضای خود آقای «کفاشیان» هم رسیده است کار مدیریت بودجه‌ای باید توسط خود مسوولان فدراسیون اعمال شود و اگر این عزیزان نمی‌توانند این ارقام را مدیریت کنند ما می‌توانیم در این زمینه هم به آنها کمک کنیم.

نصراله سجادی با بیان این‌که جای تعجب است که به جای مسوولان فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم‌ملی معترض است اظهار داشت: در خصوص این مسایل باید رییس فدراسیون اظهار‌نظر کند نه سرمربی تیم‌ملی فوتبال. من توصیه می‌کنم اگر مشکل فنی وجود دارد آن را پای بودجه و اعتبار نگذارند. به نظرم فرافکنی نکنند مثل همین موضوع را هم زمان جام‌جهانی راه انداختند و جالب این‌که هم اردوی آفریقای جنوبی هم اردوی اروپا و هم اردوی برزیل را رفتند، وزارت به فدراسیون‌ها کمک می‌کند ولی وظیفه ندارد تمام هزینه‌های آنها را تقبل کند.

دکتر سجادی گفت: الان تکلیف رقم‌هایی که فدراسیون از فیفا گرفته‌اند هنوز مشخص نیست و کادر‌فنی ضعف‌های خود را برای دست‌کاری افکار عمومی متوجه دیگران می‌کند و این خوب نیست.

چین آموزش فوتبال را در مدارس اجباری کرد

دولت چین به منظور پیشبرد فوتبال در کشور خود، آموزش این رشته ورزشی را در مدارس اجباری کرد.

22

به گزارش العربیه، چین سال‌هاست که در رشته‌هایی نظیر ژیمناستیک و تنیس روی میز، در سطوح مختلف از جمله بازی‌های المپیک خوب می‌درخشد اما تاکنون در رشته ورزشی پرطرفدار فوتبال، نتایج قابل توجهی به دست نیاورده است.

این کشور در سال‌های اخیر برای دست‌یابی به نتایجی بهتر به استخدام مربیان خارجی و خرید بازیکنان روی آورده اما باز هم به نتایج دلخواه دست نیافته است.

دولت چین در آخرین جلسه خود که روز گذشته اتفاق افتاد، تصمیم گرفت برای ترویج بیشتر فوتبال در کشور، مسوولیت این رشته ورزشی را به وزارت آموزش ملی واگذار کند.

کار فوتبالیست‌های ما شده شب‌زنده‌داری و قلیان کشیدن

دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی فوتبال گفت: متاسفانه آن‌چه که در ورزش به خصوص در فوتبال ما فراموش شده است، اصل اخلاق است.

abdzadeh

به گزارش ایسنا، «احمدرضا عابدزاده» در مراسم بزرگ‌داشت مرحوم «پرویز دهداری» درباره ویژگی‌های اخلاقی وی گفت: من در جمع بزرگان به خودم اجازه نمی‌دهم درباره مرحوم دهداری صحبت کنم و این همان چیزی است که از خود ایشان آموخته‌ام.

وی ادامه داد: ولی آن‌چه که می‌توانم به طور خلاصه و کوتاه بگویم این است که فوتبالیست‌های ما متاسفانه دیگر در کار خیر شرکت نمی‌کنند و تنها کاری که انجام می‌دهند این است که تا نیمه شب در خیابان‌ها می‌چرخند، قلیان می‌کشند و حواشی دیگری دارند. من همه چیز را از آقای دهداری یاد گرفته‌ام. حتا لباس پوشیدن، صحبت کردن و غذا خوردن را از آن مرحوم یاد گرفته‌ام.

عابدزاده با ذکر خاطره‌ای درباره آن مرحوم اظهار کرد: زمانی‌که در جام ملت‌ها حضور داشتیم آقای «عربشاهی» سرماخوردگی شدیدی داشتند، کادر‌فنی مشغول انتخاب یازده بازیکن اصلی در ترکیب بود. یادم می‌آید که آقای دهداری در طول آن شبانه‌روز بالای سر آقای عربشاهی حضور داشت و به فکر درمان او بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,