Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه

«کشته شدن چند پلیس روسیه طی حمله‌ای مسلحانه در پایتخت چچن»

2014 December 04

خبر / رادیو کوچه

 

پنج نفر از ماموران پلیس روسیه در جمهوری خودگردان چچن، به دست مهاجمان مسلح در شهر گروزنی، پایتخت این جمهوری کشته شدند.

خبرگزاری روسی «ریانووستی» روز پنج‌شنبه چهارم دسامبر به نقل از کمیته مقابله با تروریسم دولت روسیه گزارش داده است که سرنشینان مسلح چند خودرو در ساعات شب به یک پاسگاه ایست و بازرسی پلیس در شهر گروزنی، پایتخت جمهوری خودگردان چچن حمله کردند و چند مامور پلیس راهنمایی مستقر در این پاسگاه را به قتل رساندند.

خبرگزاری «ریانووستی» به نقل از یک منبع پلیس اعلام کرده است: در جریان این درگیری پنج پلیس کشته و تعدادی نیز مجروح شدند. این در حالی است که وزارت کشور روسیه هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، در ماه اکتبر نیز پنج پلیس در در گروزنی و در جریان خنثی کردن یک اقدام تروریستی که سالن کنسرتی هدف آن قرار گرفته بود، جان خود را از دست دادند.

ros

در همین رابطه خبرگزاری «فرانسه» از مسکو، گزارش داد است، کمیته ملی مبارزه با تروریسم در روسیه در بیانیه ای که توسط خبرگزاری‌های این کشور منتشر شده، بدون اشاره به شمار کشته شدگان، مرگ تعدادی از نیروهای پلیس را در جریان حمله شورشیان به یک ایستگاه بازرسی و محل استقرار رسانه های محلی تایید کرد.

کمیته مقابله با تروریسم همچنین گفته است که سرنشینان مسلح این سه خودرو بعد از آن دفتر یک موسسه انتشاراتی را در مرکز گروزنی اشغال کردند و ماموران امنیتی در حال حاضر این ساختمان را در محاصره خود دارند.

برخی منابع خبری چچنی گفته‌اند که ماموران پلیس زمانی کشته شدند که می خواستند خودروهای حامل افراد مسلح را متوقف و بازرسی کنند.

خبر ناآرامی در گروزنی در روز پنجشنبه در حالی گزارش می‌شود که قرار است ساعاتی دیگر «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهوری روسیه، وضعیت این کشور در سال گذشته و برنامه‌های خود در سال آینده را تشریح کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,