Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«تدبیر ویژه قوه‌قضاییه برای میزبانی تهران در والیبال قهرمانی آسیا»

2014 December 05

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تدبیر ویژه قوه‌قضاییه برای میزبانی تهران در والیبال قهرمانی آسیا

تنها ٩ روز پس از آزادی «غنچه قوامی» از زندان به قید وثیقه، اجلاس سالیانه هیات‌رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا در تایلند تشکیل و میزبانی ایران قطعی شد. فدراسیون والیبال پیش‌بینی می‌کرد اگر تکلیف پرونده قوامی مشخص نشود میزبانی ایران برای مسابقات آسیایی ٢٠١۵ به خطر خواهد افتاد مسابقاتی که قهرمانش به المپیک ریو صعود خواهد کرد .

البته قوه‌قضاییه بارها اعلام کرده بود که بازداشت غنچه قوامی ربطی به والیبال نداشته، اما به دلیل این‌که بازداشت او در استادیوم آزادی رخ داده بود تبلیغ‌های زیادی در مورد ورزشی بودن این بازداشت انجام شد. تبلیغ‌هایی که به رفتارهای مداخله‌جویانه مسوولان فدراسیون جهانی و تهدید ایران منجر شد. با این همه قوه‌قضاییه پس از این فشارها در دو نوبت تصمیم‌هایی را عملی کرد که به صورت مستقیم در حفظ میزبانی ایران نقش داست.

walibal

اولین اقدام؛ اعلام اتهامات قوامی توسط دادستانی تهران بود. این اتفاق روز ٢٧ آبان افتاد. در اصل دادستانی تهران در پاسخ به حاشیه‌هایی که ایجاد شده بود اتهامات را اعلام کرد و در پایان متن هم توضیح داد که: دستگیری و تشکیل پرونده‌ اتهامی برای غنچه قوامی، ارتباطی به موضوع حضور نام‌برده در ورزشگاه آزادی و تماشای مسابقات والیبال نداشته و نام‌برده صرفن از جهت اتهامات منعکس در پرونده تحت تعقیب قرار گرفته است.

دومین اقدام هم آزادی متهم بود. اتفاقی که در دوم آذر یعنی دو هفته قبل رخ داد. نکته مهم در مورد آزادی مشروط غنچه قوامی زمان‌بندی این اتفاق بود که به تصمیم‌گیری در اجلاس روز چهارشنبه در مورد میزبانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا نقش بسزایی داشت. البته به نظر می‌رسید که فشارهای سیاسی، قوه‌قضاییه را مجبور به تصمیم‌گیری متفاوت کرده باشد، اما توضیحات سخنگوی قوه‌قضاییه در روز چهارشنبه نشان می‌دهد تنها تغییر رخ داده احتمالن در مورد زمان‌بندی اعلام حکم پرونده متهم بوده است. اتفاقی که سبب شد منافع ملی ایران در والیبال به خطر نیافتد. منافعی که حتمن با باز‌پس‌گیری میزبانی مسابقات ٢٠١۵ از ایران به خطر می‌افتاد.

تیم‌ملی باید با دو دشمن مبارزه کند

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: برای من سخت است که بخواهم با دو دشمن مبارزه کنم و سخت‌تر از خارجی‌ها دشمنان داخلی هستند.

به گزارش مهر، «کارلوس کی‌روش» عصر روز پنج‌شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت بازیکنان سرباز در تیم‌ملی که او به آنها نیاز دارد گفت: متاسفانه شرایط برای ما خوب نیست. امارات که یکی از حریفان ایران است ١٠ بازیکن خود که سرباز بوده‌اند را مرخص کرده‌اند تا به طور کامل در اختیار تیم‌ملی باشند اما این‌جا ما بازیکنانمان را به راحتی از دست می‌دهیم.

وی با بیان این‌که باید در دو جبهه برای تیم‌ملی بجنگد خاطرنشان کرد: برایم من سخت است که باید با دو دشمن مبارزه کنم. یکی دشمن پیش‌رو شامل امارات، بحرین و قطر است که باید خودمان را برای مبارزه با آنها آماده کنیم و دیگری دشمنان داخلی هستند که باید با این‌ها هم بجنگیم.

kirosh

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در مورد نشست روز پنج‌شنبه‌اش با «علی کفاشیان» گفت: در این نشست برنامه‌های تیم‌ملی را برای آینده مرور کردیم و اگر احتیاجی به تغییر داشت آن را جابجا کنیم.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به این ابهام که بازیکن تیم فوتبال استقلال در تیم‌ملی عمل‌کرد بهتری نسبت به این تیم باشگاهی دارند گفت: این سوال را چرا از من می‌پرسید. من در جایگاهی قرار ندارم که بخواهم در این مورد صحبت کنم. همان‌طور که در چهار سال گذشته در مورد هیچ تیم باشگاهی صحبت نکرده‌ام. مسایل داخلی باشگاه‌ها به خودشان مربوط است و تنها زمانی‌که بازیکنان در اختیار تیم‌ملی هستند من در مورد آنها صحبت می‌کنم نه زمانی‌که در باشگاه‌های خود مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: من هیچ‌وقت نمی‌خواهم کار خودم را توجیه کنم. من همیشه این دغدغه را داشتم که مسایل تیم‌ملی را از باشگاهی بوجود بیاورم و بین این دو مرز بوجود بیاورم. نمی‌گذارم مشکلات باشگاهی وارد تیم‌ملی شود و برعکس اجازه نمی‌دهم مشکلات تیم‌ملی به باشگاه‌ها رسوخ پیدا کند.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اظهار‌نظر «نصراله سجادی» معاون ورزش قهرمانی گفت: من حرف‌های آقای سجادی را ندیدم اما بگذارید یک مثال بزنم، زمانی‌که یک خلبان قصد پرواز دارد باید باک بنزین را چک کند. او بدون بنزین قادر به حرکت است؟ یا یک جراح وقتی می‌خواهد وارد اتاق عمل شود آیا برای او مهم است که وسایل جراحی داشته باشد یا نه. من صحبت‌های معاون وزیر را ندیدم اما باید این را بگویم که در زندگی سه راه برای تقابل وجود دارد؛ لبخند بزنیم، گریه کنیم و سکوت کنیم. من در این مورد سومی را ترجیح می‌دهم و سکوت می‌کنم به خاطر این‌که حافظه کوتاه مدت و بلند مدت خوبی دارم و می‌دانم در گذشته و حال چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,