Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با تصویب لایحه جدید

«مجلس استرالیا شرایط را برای پناهجویان در آن کشور سخت‌تر کرد»

2014 December 05

خبر / رادیو کوچه

 

مجلس سفلای پارلمان استرالیا روز جمعه پنجم دسامبر لایحه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن پناهجویان تنها امکان دریافت «ویزای موقت» ورود به این کشور را خواهند داشت.

مجلس نمایندگان استرالیا، لایحه «اصلاح موادی از قانون مهاجرت» را با اکثریت اندک آرا تصویب کرد که بر اساس آن، پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان در استرالیا مورد قبول قرار می‌گیرد، اجازه خواهند داشت تا به مدت سه سال در آن کشور اقامت کرده و از حمایت قانونی دولت استرالیا برخوردار شوند.

براساس مصوبه جدید، به کسانی که درخواست پناهندگی آنان در استرالیا مورد قبول قرار می‌گیرد اجازه داده می‌شود به مدت سه سال در آن کشور اقامت کرده و از حمایت قانونی دولت استرالیا برخوردار شوند اما به این افراد اجازه اقامت دایم داده نخواهد شد.

manus_island

بازداشت‌گاه پناهجویان استرالیا واقع در جزیره مانوس

براساس این مصوبه جدید پارلمان استرالیا، پس از پایان ویزای سه ساله، این امکان وجود دارد که دولت استرالیا، در صورت تشخیص اینکه بازگشت این پناهجویان به کشورشان خطری را متوجه آنان نخواهد کرد، از تمدید اجازه اقامت موقت‌شان خودداری ورزد و این افراد را به کشورشان بازگرداند.

این نوع ویزا قبل از این هم در دوره زمامداری حزب لیبرال، که یک حزب محافظه کار و راستگرا محسوب می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گرفت اما بعدن کنار گذاشته شد. «تونی ابوت»، نخست وزیر کار استرالیا، تصویب این لایحه را پیروزی برای استرالیا توصیف کرده است.

هدف از تدوین لایحه جدید، تسریع در رسیدگی به وضعیت حدود سی هزار پناهجو اعلام شده است که خود را با قایق به سواحل استرالیا رسانده و در حال حاضر، در انتظار رسیدگی به وضعیت خود هستند. با اجرایی شدن این قانون، اگر این افراد بتوانند مقامات استرالیا را در مورد واقعی بودن درخواست خود قانع کنند، در نهایت اجازه اقامت سه ساله در این کشور را دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید

مرگ مغزی یک پناه‌جوی جوان ایرانی در بازداشتگاه مانوس استرالیا

مرگ یک پناهجو و زخمی شدن ده‌ها نفر در مانوس استرالیا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,