Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
زیر یه خم

«ماجرای کارت‌های پایان‌خدمت فوتبالیست‌ها به فیفا برده می‌شود»

2014 December 06

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

با یکی دیگر از سری برنامه‌های زیر یه خم در حالی هم‌راه شما خواهیم بود که ماجرای کارت‌های پایان‌خدمت فوتبالیست‌های ایرانی و نحوه برخورد با برخی از فوتبالیست‌ها توسط نظام‌وظیفه ایران در یک قدمی فیفا قرار گرفته است و در صورتی‌که چنین اتفاقی رخ دهد، بدون شک فوتبال ایران با محرومیت‌هایی رو‌به‌رو خواهد شد، زیرا در هیچ کجای دنیا با  بازیکن ملی‌پوش این‌گونه برخورد نمی‌شود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«جلسه کی‌روش، کریمی و تاج با مسوولان نظام‌وظیفه»

هفته آینده رییس سازمان لیگ، سرمربی و مربی تیم‌ملی به هم‌راه جمعی از بازیکنان ملی‌پوش با مسوولان نظام‌وظیفه دیدار خواهند کرد.

به گزارش فارس، هفته آینده «مهدی تاج» و «علی کفاشیان» به هم‌راه «کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی و «علی کریمی» یکی از اعضای کادر‌فنی و شماری از بازیکنان ملی‌پوش سرباز که مشکل کارت معافیت پیدا کرده‌اند نشستی با مسوولان ارشد نظام‌وظیفه خواهند داشت.

قرار است در این جلسه راه‌کاری برای حل مشکل بازیکنان سرباز به ویژه ملی‌پوشان با تعامل پیدا شود.

moafiat

به گزارش فارس، چند بازیکن ملی‌پوش مثل «حسین ماهینی» و «مهرداد پولادی» در حال حاضر به خاطر کارت‌معافیت حق حضور در تیم‌ملی را ندارند.

«کار سازمان لیگ در نقض حکم کمیته انضباطی و استیناف قانونی بود»

در حالی‌که کمیته انضباطی و استیناف، رای به محرومیت تماشاگران پرسپولیس از حضور در بازی نیمه‌نهایی جام‌حذفی داده بودند، شب گذشته سازمان لیگ، یک‌طرفه اعلام کرد این بازی با حضور تماشاگران برگزار شد. یکی از اعضای کمیته استیناف در گفت‌وگو با تابناک این کار سازمان لیگ را فراقانونی خواند.

در حالی‌که قرار بود بازی امروز دو تیم پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن اصفهان در چهارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی کشور ایران بدون حضور تماشاگر برگزار شود، عصر روز گذشته خبری روی خروجی وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌ها قرار گرفت که حکایت از نقض این حکم داشت؛ نقض حکمی که از سوی سازمان لیگ اعتراض‌‌های فراوانی به دنبال داشته است.

اواسط هفته جاری، اختلافات میان سازمان لیگ و کمیته انضباطی رسانه‌ای شد؛ جایی که سازمان لیگ، باشگاه پرسپولیس را به‌ دلیل رفتار تماشاگرانش در بازی دربی تنبیه و در مقابل، «مهدی تاج» طی نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس، از این تیم و هوادارانش برای حضور خوب و پرشور در بازی دربی تشکر کرد.

اما این تنها بخشی از اختلافات رییس سازمان لیگ و کیمته انضباطی بود. در حالی‌که از ابتدای هفته، گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص ماجرای محرومیت هواداران باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شد، و به ‌رغم اعتراض‌های فراوان باشگاه پرسپولیس در خصوص اعمال تنبیه لیگ در بازی‌های لیگ، در اواسط هفته، کمیته انضباطی حکم به محرومیت تماشاگران پرسپولیس از حضور در بازی جام‌‌حذفی داد و اعتراض باشگاه پرسپولیس هم در جلسه روز چهارشنبه کمیته استیناف رد شد تا مشخص شود که هواداران پرشور سرخ‌ها نمی‌توانند این تیم را در نیمه‌نهایی جام‌حذفی و در دیدار با ذوب‌آهن هم‌راهی کنند.

اما ناگهان عصر روز پنجشنبه از سوی سازمان لیگ اعلام شد که بازی روز جمعه با حضور تماشاگران برگزار می‌شود؛ اتفاقی که موجب اعتراض دو تیم پرسپولیس و ذوب‌آهن و مسوولان کمیته‌های انضباطی و استیناف شد.

یکی از قضات کمیته استیناف در گفت‌وگو با تابناک این کار سازمان لیگ را غیرقانونی و موجب تعجب خواند و گفت: طبق قانون تیم متخلف در اولین بازی رسمی بعدی محروم است و به این ترتیب، پرسپولیس در بازی با ذوب‌آهن نمی‌تواند تماشاگرانش را هم‌راه داشته باشد. ما حقوقدان هستیم و اصول حقوقی این مساله را چنین تبیین می‌کند. طبق آیین‌نامه کمیته انضباطی تیم متخلف در اولین بازی رسمی بعد از صدور حکم از هم‌راه داشتن تماشاگرانش محروم است.

این عضو کمیته استیناف با اشاره به فشارهایی که به کمیته انضباطی و استیناف در خصوص صدور این حکم وجود داشت، گفت: ما طبق اصول حقوقی کار خودمان را انجام دادیم، ولی به طرز عجیبی دیدیم که سازمان لیگ حکم را نادیده گرفته و برای خودش دستور داده است.

آیا کسی که مجری قانون است، می‌تواند هر جور دلش خواست کارش را انجام دهد؟

وی با اشاره به این‌که تنها مرجع صادر کننده حکم می‌تواند در حکم دخل و تصرف کند و رییس سازمان لیگ نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد، گفت: این کار آقای تاج فراقانونی است.

ligbartar

اعتراضات اعضای کمیته استیناف و انضباطی در حالی است که «مهدی تاج» امروز در برنامه ورزش و مردم، علت تغییر این حکم را مشورت با رییس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اعلام کرده است؛ پاسخی که البته گویا چندان راضی‌کننده نباشد. چه این‌که علاوه بر انتقادات فراوانی که به کمیته تدوین قوانین فدراسیون فوتبال وجود دارد، دیگر نباید با حضور کمیته انضباطی و استیناف، کار به جایی برسد که بخواهند بار دیگر به سراغ کمیته تدوین قوانین بروند.

«حمیدرضا سیاسی» و «سعید آذری»، مدیران عامل دو تیم پرسپولیس و ذوب‌آهن هم امروز در یک برنامه زنده تلویزیونی به تصمیم سازمان لیگ اعتراض کردند. پرسپولیسی‌ها معتقد بودند که بعد از جلسه کمیته استیناف، درخواست رسمی از سازمان لیگ برای تغییر حکم نکرده بودند و ذوبی‌ها هم این تصمیم را بی‌عدالتی علیه این تیم می‌دانستند؛ چه این‌که اگر قرار بر این بود که محرومیت‌های لیگ در لیگ و محرومیت‌های جام‌حذفی در جام‌حذفی لحاظ شود، «یحیا گل‌محمدی» هم که در بازی‌های لیگ محروم شده بود، نباید در جام‌‌حذفی تنبیه می‌شد.

«موضوع سربازی بازیکنان را به فیفا بکشانیم فدراسیون به مشکل می‌خورد»

مدیرعامل باشگاه فولاد‌خوزستان گفت: باید قانونی در نظر گرفته شود و بخشی از بازیکنانی که مشمول سربازی می‌شوند، به عنوان سهمیه در اختیار ما گذاشته شوند.

به گزارش ایسنا، «سیف‌اله دهکردی» در نشستی که با حضور وی، «نصراله سجادی» و «سیدعبدالحمید احمدی»، معاونان وزیر ورزش و «کیانی‌زاده»، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در محل باشگاه فولاد‌خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: باشگاه فولاد تاریخچه‌ای دارد و من از سال ٨٧در این‌جا هستم.

وی با بیان این‌که احساس می‌کنم تیم‌ملی ما با معدل سنی ٢٩.۵ پیر شده است، گفت: علت فشارهایی که «کی‌روش» می‌آورد به این دلیل است که اردوهای تیم‌ملی را طولانی‌تر کند که به نظرم این کار باشگاه‌ها است که بر اساس استانداردهای بین‌المللی کار کنند. ما سعی کرده‌ایم به اندازه خودمان روی رده‌های سنی پایه کار کنیم و با آوردن مربیان خارجی و ایرانی که نزدیک به سی نفر هستند و هم‌چنین یکی دو کارشناس و اساتید دانشگاه، در حال کار کردن هستیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد‌خوزستان ادامه داد: هیچ‌کس حواسش نیست که باید پشتوانه‌سازی با کیفیت انجام دهد و البته سیاست‌گذاری‌ها و قوانینی هست که مانع برخی از اقدامات می‌شود. من در این سال‌هایی که در این فوتبال هستم سعی کرده‌ام که خوشنام باشم ولی به راه‌های مختلف در حال تخریب من هستند و مسایلی که مطرح می‌کنند باعث دل‌سردی من می‌شود.

dehkordi

وی تصریح کرد: ما برای پشتوانه‌سازی فوتبال مجموعه‌ای درست کرده‌ایم و سالی سه تا سه و نیم میلیارد تومان هزینه می‌کنیم و شاید هر کس دیگری به جای من بود، کار دیگری می‌کرد.

دهکردی با اشاره به بازیکنانی که با مشکل کارت پایان‌خدمت مواجه شده‌اند، گفت: اعلام شد که «عبداله‌زاده» به دلیل مشکل کارت سربازی نمی‌تواند بازی کند و تراکتورسازی طی تماسی از او خواست که به آن‌جا برود ولی وقتی من مصاحبه می‌کنم با من تماس می‌گیرند که چرا این‌گونه گفتی. به هر حال کدام باشگاه در بخش سازندگی کار می‌کند و یک باشگاه را نمی‌توان یافت که خروجی آن به نفع کشور باشد، در حالی‌که ما در این بخش کار می‌کنیم. تیمی که مقابل تراکتورسازی به زمین رفت یک تیم جوان بود و خود من نگران بودم که چهار، پنج گل از این تیم نخوریم ولی توانستیم بازی را ببریم.

وی افزود: درست نیست که ما بازیکن بسازیم و به تیم نظامی بدهیم. فیفا کاری به سربازی ندارد و اگر موضوع را به فیفا بکشانیم فدراسیون با مشکل مواجه می‌شود. به هر حال ما دل‌سرد شده‌ایم و ضمن این‌که تیم‌مان را خراب می‌کنند، شخصیت خودمان را هم تخریب می‌کنند و می‌خواهم در این زمینه راهی پیدا کنیم.

«مخالفت فرکی و گل‌محمدی برای حضور در تیم‌ملی امید»

در حالی‌که «کاشانی» برای هدایت تیم‌ملی امید با «فرکی» و «گل‌محمدی» وارد مذاکره شد، این پیشنهاد از سوی آنها مورد موافقت واقع نشد.

به گزارش فارس، در ابتدای برنامه ورزش و مردم مجری برنامه در خصوص فوتبال صحبت‌هایی را مطرح کرد. وی اعلام کرد حبیب کاشانی مدیر تیم‌ملی امید درباره سرمربیگری ملی‌پوشان با چند مربی وارد مذاکره شده است که آنها موافقت نکرده‌اند.

frki

کاشانی به مجری برنامه اعلام کرده با فرکی و یحیا گل‌محمدی در این خصوص وارد مذاکره شده که آنها مخالفت کرده‌اند اما مذاکرات مثبتی با آقای «مرزبان» سرمربی پدیده در این خصوص انجام شده است.

به گزارش فارس، کمیته تایید مربیان خارجی روز چهارشنبه با حضور کرانچار در تیم‌ملی امید موافقت نکرد.

«با بلاتر در خصوص مباحث مالی صحبت کردیم»

رییس فدراسیون فوتبال گفت: جلسه خوبی را با رییس فیفا داشتیم و بیشتر در مورد مباحث مالی با «بلاتر» به صحبت پرداختیم که قرار شد تا این موضوع به طور ویژه پیگیری شود.

«علی کفاشیان» در گفت‌وگو با فارس، در خصوص دیدارش با سپ بلاتر در جریان مراسم انتخاب بهترین‌های سال فوتبال ٢٠١۴ آسیا گفت: جلسه خوبی را با او داشتیم و بیشتر در مورد مباحث مالی با بلاتر به صحبت پرداختیم که قرار شد تا این موضوع به طور ویژه پیگیری شود. برخی مسایل دیگر هم وجود داشت که می‌خواستیم آنها را حل‌و‌فصل کنیم و بیشتر راجع به آنها صحبت کردیم. در مجموع جمع‌بندی‌ها مثبت بود.

blater-kafashian

وی در مورد این‌که آیا پول بلوکه شده فیفا چه زمانی به ایران پرداخت خواهد شد، گفت: قرار شد فیفا یک بخشی از این پول را تامین کند و به پرداخت آن به فدراسیون ایران کمک کند اما هنوز این موضوع حل نشده است.

کفاشیان در پایان گفت: وزارت امور‌خارجه نیز در این راه کمک بسیاری کرده است که جا دارد از آنها نیز تشکر کنم.

«مانده‌ام چطور کرانچار چند سال در تیم‌های بزرگ ایران کار کرده است»

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: سوال من از وزارت ورزش این است که «کرانچار» چطور چند سال سرمربی تیم‌هایی مثل پرسپولیس و سپاهان بود.

«اصغر حاجیلو» در گفت‌و‌گو با تسنیم در خصوص مخالفت کمیسیون نظارت بر انتخاب مربیان خارجی با انتخاب زلاتکو کرانچار برای هدایت تیم امید ایران، اظهار داشت: تا آن‌جا که من می‌دانم وزارت ورزش بیش از یک سال پیش کمیسیون نظارت بر انتخاب مربیان خارجی را تشکیل داد و رییس فدراسیون فوتبال هم از این موضوع مطلع بود اما با این حال فدراسیون فوتبال «حبیب کاشانی» را به عنوان نماینده خود به قطر فرستاد تا با کرانچار مذاکره کند. این مذاکرات تا توافق نهایی هم پیش رفت تا این‌که وزارت ورزش اعلام کرد کرانچار باید مورد تایید کمیسیون تحت نظارت خود قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: واقعیت این است که «کفاشیان» باید قبل از مذاکره با کرانچار، کمیسیون نظارت بر مربیان خارجی را در جریان قرار می‌داد و اگر او تایید می‌شد با این مربی توافق می‌کردند نه این‌که به این شکل عمل کرده و کلی زمان از دست می‌دادند.

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: سوال من از کمیسیون نظارت بر مربیان خارجی این است که اگر کرانچار صلاحیت هدایت تیم امید را ندارد پس چطور هدایت تیم‌های بزرگی چون پرسپولیس و سپاهان را بر عهده گرفت؟ مگر غیر از این است که پرسپولیس تیم دولتی بوده و هست. حتا سپاهان هم به نوعی تیم دولتی به حساب می‌آید. اینها نشان می‌دهد مشکل کرانچار اخلاقی نبوده است.

وی افزود: با شرایط به وجود آمده طبیعی است که یک عده فکر کنند وزارت ورزش سعی دارد برای فدراسیون فوتبال سنگ‌اندازی کند و یک عده هم به این فکرند که فدراسیون خلاف قانون عمل کرده و علاقه‌ای به هم‌کاری با کمسیون نظارت بر مربیان خارجی ندارد، کمیسیونی که قبلن کارش را به طور رسمی آغاز کرده بود و کفاشیان هم از این موضوع اطلاع داشت.

hajilo

حاجیلو یاد‌آور شد: در خصوص استخدام کی‌روش هم مشابه همین اتفاق رخ داد اما چون مردم حامی این مربی بودند مسوولان وزارت ورزش نتوانستند مانع استخدام این مربی شوند. الان هم چون تیم امید چندان مورد توجه مردم نیست آقایان این شرایط را به وجود آورده‌اند.

پیشکسوت فوتبال ایران تصریح کرد: حقیقت این است که به تیم‌های پایه در فوتبال ایران توجهی نمی‌شود و به این خاطر است که هر سال نسبت به سال‌های قبل بدتر نتیجه می‌گیریم. با شرایط موجود فوتبال ایران به شدت ضربه می‌خورد و تا سال‌های سال دیگر امثال علی کریمی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری در فوتبال‌ ایران نخواهیم دید.

«دوبنده کشتی سعید عبدولی به استاندار خوزستان اهدا شد»

در مراسم افتتاحیه نخستین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان که پنج‌شنبه شب در سالن کوثر آبادان برگزار شد دو بنده «سعید عبد‌ولی» نفر سوم المپیک به استاندار خوزستان اهدا شد.

به گزارش ایرنا، اهدای این دو بنده به مقتداتی با حضور معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان محلی و نیز با حضور «رسول خادم» رییس فدراسیون کشتی ایران انجام شد.

در این مراسم دوبنده کشتی «حمید سوریان» نیز به مدیر عامل منطقه آزاد اروند آبادان اهدا شد.

رقابت‌های کشتی فرنگی با حضور دوازده تیم خارجی و چهار تیم داخلی در سالن کوثر شهر آبادان در حالی آغاز شد که به دلیل کوچک بودن سالن، حدود سه هزار تماشاگر نتوانستند در سالم برگزاری مسابقات حضور یابند.

sorian-abdoli

هم‌چنین در این آیین از سه داور پیشکسوت کشتی و چهار مربی به‌نام کشتی فرنگی تقدیر شد.

در این آیین از نماینده اتحادیه جهانی کشتی به پاس برگزاری این دوره از مسابقات قدردانی شد.

هم‌چنین در این آیین کلیپی از افتخارآفرینی فرنگی کاران خوزستانی در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی سعید عبدولی، حبیب‌اله اخلاقی، مجتبی کریم‌فر و پیام بویری پخش شد.

«پایان کار تکواندو ایران با دوازده مدال»

پرونده تکواندو ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ سال ٢٠١۴ با دوازده مدال طلا، نقره و برنز بسته شد تا ملی‌پوشان ایران امیدوار به کسب هر چهار سهمیه المپیک ٢٠١۶ ریو باشند.

به گزارش مهر، فدراسیون جهانی تکواندو سال گذشته برنامه جدیدی را برای کسب سهمیه المپیک اعلام کرد. بر اساس این برنامه هر تکواندوکار با حضور در مسابقات رسمی که زیر نظر و با تایید WTF انجام می‌شود امتیاز کسب کرده و در اوایل سال ٢٠١۶ با جمع‌بندی امتیازات، شش تکواندوکار برتر هر وزن به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب می‌کنند. طبق این برنامه چهار دوره مسابقه جایزه بزرگ در هر سال با امتیازی بیشتر از سایر رقابت‌ها و جوایز دلاری برگزار می‌شود که تکواندوکاران می‌توانند امتیاز خود را افزایش دهند.

این برنامه که باعث افزایش سهمیه هر کشور در المپیک شده بود در کنار پرداخت جوایز دلاری انگیزه کشورها و تکواندوکاران را برای حضور در این رقابت‌ها به خصوص جایزه بزرگ‌ها به مقدار قابل توجهی افزایش داد تا جایی‌که بهترین‌های دنیا با آمادگی بالا در هر میدان شرکت کرده و این موضوع به بالا رفتن سطح فنی تکواندو برخی کشورها از جمله ازبکستان و روسیه انجامید.

در سال ٢٠١۴ سه مرحله مسابقات جایزه بزرگ میزبانی چین، قزاقستان و انگلیس برگزار شد. تیم‌ملی کشور ایران که با دو مدال برنز در چین شروع خوبی در این دوره از رقابت‌ها نداشت در ادامه با تمهیدات کادر‌فنی با تجربه خود رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرد و با ورود نفراتی چون «آشورزاده» و «خدابخش» به رنکنیگ المپیکی‌ها با احتساب مدال‌های مکزیک در مجموع چهار مرحله چهار طلا، دو نقره و شش برنز در کارنامه خود ثبت کرد و در میان قدرت‌های برتر دنیا به جایگاهی که استحقاقش را داشت رسید.

مرحله نهایی رقابت‌های جایزه بزرگ در چهار وزن المپیکی و با حضور هشت تکواندوکار برتر هر وزن عصر چهارشنبه در مکزیک برگزار شد و تیم‌ملی ایران که با چهار نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود موفق به کسب یک طلا توسط «فرزان آشورزاده»، یک نقره توسط «مهدی خدابخش» و دو برنز توسط «بهنام اسبقی» و «سجاد مردانی» شد. نتیجه‌ای قابل قبول و درخشان که بدون شک گام بلندی در راه کسب هر چهار سهمیه ممکن برای حضور در المپیک ٢٠٢٠ خواهد بود.

tekwando

تیم‌ملی ایران در سال ٢٠١۴ در بخش بانوان هیچ نماینده‌ای را به مسابقات جایزه بزرگ اعزام نکرد و به نظر می‌رسد مسوولان فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک در این بخش چشم به رقابت‌های قاره‌ای و همان دو سهمیه ممکن خواهند داشت. اما در مکزیک و در بخش مردان دوازده مدال بین تکواندوکاران ۵ کشور توزیع شد که روسیه خوش درخشید و دو مدال طلا کسب کرد و بالاتر از سایر رقبا قرار گرفت. تیم‌ملی کشورم ایران با یک طلا، یک نقره و دو برنز در مکان دوم ایستاد و کره‌جنوبی با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. اسپانیا و ازبکستان هر کدام یک نقره و  آرژانتین هم یک برنز کسب کردند.

در میان تکواندوکاران کشور ایران فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخش که تابستان سال جاری وارد رنکنیگ المپیکی شدند هر کدام با دو طلا و یک نقره عمل‌کرد بهتری نسبت به سایر رقبا داشتند و مردانی و اسبقی نیز هر کدام سه برنز گرفتند تا نمایندگان ایران با کسب جای‌گاه مناسبی در رنکنیگ المپیک برای کسب سهمیه قطعی چشم به رقابت‌های ٢٠١۵ از جمله چهار دوره مسابقه جایزه بزرگ و رقابت‌های قهرمانی جهان داشته باشند.

«مقابل حرف‌های معاون وزیر ورزش سکوت می‌کنم»

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با تاکید بر این‌که برابر حرف‌های معاون وزیر ورزش و جوانان سکوت می‌کند گفت: برای من سخت است که بخواهم با دو رقیب مبارزه کنم. سخت‌تر از خارجی‌ها رقبای داخلی هستند.

به گزارش مهر، «کارلوس کی‌روش» عصر روز پنج‌شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت بازیکنان سرباز در تیم‌ملی که او به آنها نیاز دارد گفت: متاسفانه شرایط برای ما خوب نیست. امارات که یکی از حریفان ایران است ده بازیکن خود که سرباز بوده‌اند را مرخص کرده‌اند تا به طور کامل در اختیار تیم‌ملی باشند، اما این‌جا ما بازیکنانمان را به راحتی از دست می‌دهیم.

وی با بیان این‌که باید در دو جبهه برای تیم‌ملی بجنگد خاطرنشان کرد: برایم من سخت است که باید با دو رقیب مبارزه کنم. یک رقیب پیش‌رو شامل امارات، بحرین و قطر است که باید خودمان را برای مبارزه با آنها آماده کنیم و دیگری رقیبان داخلی هستند که باید با اینها هم بجنگیم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در مورد نشست روز پنج‌شنبه‌اش با «علی کفاشیان» گفت: در این نشست برنامه‌های تیم‌ملی را برای آینده مرور کردیم تا اگر احتیاجی به تغییر داشت آن را جابه‌جا کنیم.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به این ابهام که بازیکنان تیم فوتبال استقلال در تیم‌ملی عمل‌کرد بهتری نسبت به این تیم باشگاهی دارند گفت: این سوال را چرا از من می‌پرسید. من در جایگاهی قرار ندارم که بخواهم در این مورد صحبت کنم. همان‌طور که در چهار سال گذشته در مورد هیچ تیم باشگاهی صحبت نکرده‌ام. مسایل داخلی باشگاه‌ها به خودشان مربوط است و تنها زمانی‌که بازیکنان در اختیار تیم‌ملی هستند من در مورد آنها صحبت می کنم، نه زمانی‌که در باشگاه‌های خود مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: من هیچ‌وقت نمی‌خواهم کار خودم را توجیه کنم. من همیشه این دغدغه را داشتم که مسایل تیم‌ملی را از باشگاهی به وجود بیاورم و بین این دو مرز بگذارم. نمی‌گذارم مشکلات باشگاهی وارد تیم‌ملی شود و برعکس اجازه نمی‌دهم مشکلات تیم‌ملی به باشگاه‌ها رسوخ پیدا کند.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اظهار‌نظر «نصراله سجادی» معاون ورزش قهرمانی گفت: من حرف‌های آقای سجادی را ندیدم اما بگذارید یک مثال بزنم. زمانی‌که یک خلبان قصد پرواز دارد باید باک بنزین را چک کند. او بدون بنزین قادر به حرکت است؟ یا یک جراح وقتی می‌خواهد وارد اتاق عمل شود آیا برای او مهم است که وسایل جراحی داشته باشد یا نه. من صحبت‌های معاون وزیر را ندیدم اما باید این را بگویم که در زندگی سه راه برای مقابله وجود دارد؛ لبخند بزنیم، گریه کنیم و سکوت کنیم. من در این مورد سومی را ترجیح می‌دهم و سکوت می‌کنم، به خاطر این‌که حافظه کوتاه مدت و بلند مدت خوبی دارم و می‌دانم در گذشته و حال چه اتفاقاتی رخ داده و می‌دهد.

kirosh

کی‌روش ادامه داد: شما بروید به وضعیت رقبای ما نگاه کنید. آنها چند اردو را پشت سرگذاشته‌اند و الان هم در اردو هستند. تیم ازبکستان برای ما دعوت‌نامه فرستاد تا دهم دسامبر در دبی با این تیم بازی کنیم اما به خاطر برخی مسایل ما به این پیشنهاد جواب رد دادیم. تیم‌ملی قطر هفت بازیکن جدید خارجی آورده است. باید به شما بگویم که این قدم زدن در پارک نیست. ما در جام ملت‌های آسیا قرار است بازی کنیم. جامی که من آن را برگزار نمی‌کنم و در تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارد. شما انتظاری از من دارید.

«فساد فوتبال را تا استخوان حس کردم»

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تغییر رای انضباطی دیدار پرسپولیس با ذوب‌آهن در جام‌حذفی حساب شده بود و من با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم.

به گزارش مهر، «حمیدرضا سیاسی» درباره این‌که چرا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده است، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بعد از جدایی «علیرضا رحیمی» از پرسپولیس که البته ایشان خودشان رفتند، «بهروز منتقمی» تمایلی به مدیرعاملی نداشت. منتقمی شخصیت آرام و گوشه‌گیری دارد و از مدیران با تجربه‌ای است ولی موافقت نکرد که مدیرعامل شود. با اضافه شدن «جعفر کاشانی» و «حسین کلانی» از ریاست هیات‌مدیره استعفا دادم و در نهایت هیات‌مدیره مرا به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد.

درخشان با داشته‌هایش قانع است

وی درباره عمل‌کرد «حمید درخشان» در پرسپولیس و حمایتش از این مربی تصریح کرد: درخشان مربی بزرگ و نام‌آوری است. من در این مدت دیدم که درخشان به جدیت می‌تواند موفق باشد ولی او ابزار لازم را ندارد. با این حال درخشان به داشته‌هایش قانع است و امیدوار است بتواند موفق باشد.

هجمه‌ها مثبت شده است

مدیرعامل پرسپولیس ادامه داد: در سطح جامعه هم ابتدا هجمه‌هایی از تغییر سرمربی بود ولی کم‌کم با عمل‌کردی که درخشان داشت، این هجمه مثبت شد و دیدگاه‌ها نسبت به درخشان تغییر کرد.

کفاشیان گفته بود مشکل حل می‌شود

سیاسی در ادامه به انتقاد از تغییر رای دیدار پرسپولیس با ذوب‌آهن پرداخت و تاکید کرد که برگزاری این مسابقه با حضور تماشاگر، به ضرر پرسپولیس است! وی گفت: من روز سه‌شنبه به هم‌راه «مهدی تاج» جلسه‌ای با «علی کفاشیان» داشتیم که کفاشیان گفت این مشکل حل خواهد شد. روز چهارشنبه «بهروز منتقمی» برای پیگیری به فدراسیون رفت ولی به ما گفت که کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرده و بازی بدون تماشاگر است.

به برگزاری بازی بدون تماشاگر اعتراض نکردیم

وی افزود: من همان‌جا تصمیم گرفتم به رای اعتراض نکنیم تا بازی بدون تماشاگر باشد. به بازیکنان هم گفتم که بازی با ذوب‌آهن بدون تماشاگر است و باید با همین وضع بسازیم ولی یک‌باره اواخر ساعات اداری روز پنج‌شنبه اعلام شد که بازی با تماشاگر برگزار خواهد شد. با این حساب ما تعداد عظیمی از تماشاگرانمان را برای بازی امروز نداریم. درست است هواداران ما را تنها نمی‌گذارند ولی اکثر آنها برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه‌ریزی کرده‌اند. حالا با این رای هم این بازی با کم تماشاگر خواهد بود و هم بازی بعدی در لیگ بدون تماشاگر.

با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم

مدیرعامل پرسپولیس پا را فراتر از این گذاشت و تاکید کرد: این رای حساب شده بود. همان‌طور که مجلس به بعضی از مسایل ورود کرده بود، من هم در این مدت با پوست و استخوان فساد در فوتبال را حس کردم. برایم ملموس شد که جریاناتی در حال وقوع است. من به ماهیت این رای ورود نمی‌کنم ولی شکل آن به گونه‌ای است که در نهایت ما تماشاچی داریم اما در واقع بی‌تماشاگریم!

رای ما مشابه تراکتورسازی نبود

سیاسی درباره اظهارات مهدی تاج که اجرای این رای را به اجرای رای انضباطی تراکتورسازی مشابه دانسته بود، اظهار کرد: مسئله ما مشابه تراکتورسازی نبود. موضوع تماشاگران پرسپولیس برای دو لیگ مختلف (جام‌حذفی و لیگ‌برتر) بود ولی مسئله تراکتورسازی در لیگ‌برتر رخ داده بود.

صدور رای در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه

مدیرعامل پرسپولیس که در برنامه ورزش و مردم حضور یافته بود، خطاب به مهدی تاج رییس سازمان لیگ گفت: مگر ما روز سه‌شنبه پیش علی کفاشیان نرفتیم تا موضوع در کمیته استیناف مطرح شود؟ استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرد و ما هم تسلیم رای شدیم و اعتراض نکردیم. بعد از آن شما در روز پنج‌شنبه اواخر ساعت اداری اعلام کردید که بازی با تماشاچی است.

siasi

چرا رای روز سه‌شنبه شکسته نشد؟

تاج در واکنش به این صحبت‌ها از مدیرعامل پرسپولیس پرسید حالا ما کار خوبی کردیم یا کار بدی؟ سیاسی هم گفت: قدرتی که می‌توانست این رای را بشکند، چرا روز سه‌شنبه این کار را نکرد؟ من به کفاشیان گفته بودم اگر رای روز سه‌شنبه معلوم شود، من برای بازی با ذوب‌آهن هوادار دارم و می‌توانم مدیریت کنم. ایشان هم گفت یک ساعت دیگر همه چیز درست می‌شود. در حالی‌که روز چهارشنبه رای کمیته انضباطی مبنی بر برگزاری بازی بدون تماشاگر تایید شد. من هم گفتم صحبتی نمی‌کنم و اجازه بدهید بازی بدون تماشاگر باشد.

چه کسی درخواست داد رای عوض شود؟

مدیرعامل پرسپولیس یادآور شد: این اتفاق به ضرر ما تمام شد. هم در این بازی تماشاگر مورد نظر را نداریم و هم بازی بعد بدون تماشاگر هستیم. سوال من از شما (تاج) این است که چه کسی درخواست کرد رای عوض شود؟ یک نفر باید درخواست کرده باشد که این رای بشکند.

رییس سازمان لیگ در این‌باره از سیاسی پرسید آیا شما نظر ندادید که بازی بدون تماشاگر باشد؟ سیاسی تاکید کرد: چرا ولی نظر ما روز سه‌شنبه بود در حالی‌که رای نهایی روز پنج‌شنبه اعلام شد.

دیواری کوتاه‌تر از سازمان لیگ پیدا نمی‌کنیم

مدیرعامل پرسپولیس که از این تصمیمات عصبانی به نظر می‌رسید، در ادامه از مهدی تاج دل‌جویی کرد و گفت: البته من باید از شما تشکر کنم. مسئله ما، سازمان لیگ نیست. ما گاهی دیوار کوتاه‌تر از شما پیدا نمی‌کنیم و این‌طور صحبت می‌کنیم.

انتقاد غیر‌مستقیم سیاسی از درخشان

مهدی تاج البته به درخواست سرمربی پرسپولیس در نشست خبری روز پنج‌شنبه اشاره کرد و گفت که درخشان در آن نشست درخواست کرده بود بازی بدون تماشاگر باشد. این موضوع باعث شد تا مدیرعامل پرسپولیس به انتقاد غیر‌مستقیم از صحبت‌های حمید درخشان بپردازد و بگوید: شما تمام مسوولان و رده‌های باشگاه پرسپولیس را خوب می‌شناسید. تنها کسی که صلاحیت دارد در این‌باره اعتراض کند، من هستم!

مطالب مرتبط

آلمان از ایران خواست تعهد بدهد ورزشکارانش پناهنده اروپا نشوند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,