Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
روزانه با کوچه، شنبه پانزدهم آذر ۹۳

«رهبر داعش به لباس بدن‌نمای هیفا واکنش نشان داد»

2014 December 06

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ماجرای لباس بدن‌نمای «هیفا وهبی» ستاره‌ی لبنانی موزیک پاپ در یک شوی تلویزیونی هم‌چنان از اخبار مورد توجه در رسانه‌های جهان عرب است. در تازه‌ترین واکنش‌ها، از «ابوبکر البغدادی» نقل شده که او از انتشار این تصاویر خشمگین است و پخش برنامه‌ی «استار آکادمی» را ممنوع خواهد کرد.

به نوشته‌ی هفته‌نامه‌ی هنری «الجرس» که در بیروت منتشر می‌شود، البغدادی در واکنش به پوشش بدن‌نمای هیفا وهبی در جریان یکی از قسمت‌های برنامه‌ی زنده‌ی استار آکادمی، گفته که این لباس باعث شده تا «ارزش‌های غیراخلاقی که خلاف آموزه‌های دین اسلام است به یک موضوع ملی برای جهان عرب تبدیل شود».

لباس هیفا پیش از این نیز خشم مردم در کشورهای عربی را برانگیخته بود و عده‌ی زیادی آن را یک لباس مفتضح توصیف کرده بودند.

این خواننده‌ی سی و هشت ساله و پرطرفدار لبنانی، ماه گذشته میلادی، در جریان یکی از قسمت‌های شوی استعدادیابی استار آکادمی با لباس مشکی توری بلند به اجرای یکی از ترانه‌هایش پرداخت. این برنامه در هنگام پخش زنده، بیش از دو میلیون بیننده داشت و به دنبال آن، بسیاری از زنان در زیر ویدئوهای مرتبط با این برنامه در شبکه‌های اجتماعی از آن‌چه لباس «جلف» وی می‌خواندند، انتقاد کردند. آن‌ها هم‌چنین هیفا را به رد کردن خط قرمزها متهم کردند.

22

امروز هم‌چنین در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

کنش‌گران حقوق زنان، مجلس نهم را از نظر تصویب قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان، ضد زن‌ترین مجلس شورای اسلامی می‌دانند.

فضاپیمای جدید آمریکا موسوم به «اوریون» روز جمعه چهاردهم آذر از پایگاه ناسا در کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد.

«محمود علوی»، وزیر اطلاعات دولت «حسن روحانی»، با اشاره به برخی اقدامات ماموران این وزارتخانه در خارج از ایران، گفته است برخی چهره‌های مخالف مسلح جمهوری اسلامی “هدف تیر غیب قرار گرفتند.”

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,