Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
موج آنلایک و ریپورت

«سایت و صفحه فیس‌بوک سپیده دم از دسترس خارج شد»

2014 December 07

گزارش / رادیو کوچه

 

حدود یک سال است که سایتی با نام «سپیده دم» با نام و عکس هنرمندان و چهره‌های سیاسی و هنری ایران و ایجاد صفحاتی با نام آن‌ها به ارائه دیدگاه‌های خود مشغول بود.

در برهه‌ای از زمان این سایت به نام «نسرین ستوده»، «شیوا نظرآهاری»، «احمد زیدآبادی»، «جعفر پناهی»، «عزت‌اله انتظامی»، «مانا نیستانی»، «گلشیفته فراهانی»، «لیلا حاتمی»، «کوهیار گودرزی» و بسیاری دیگر از چهره‌های ایرانی صفحاتی در فیسبوک دایر کرده بودند که به مدیریت سهیل پرهیزی و آرمان رضاخانی ساخته شده بودند.

این وب‌سایت به تازگی مدعی شده بود «رضا پهلوی» و «مسیح علینژاد» هم‌دست روحانی و از حامیان حکومت ایران هستند و  رضا پهلوی و مسیح علی‌نژاد از جانب رهبر ایران و خانواده رفسنجاتی حمایت مالی و معنوی‌ می‌شوند.

در حال حاضر وب‌سایت «سپیده‌دم» دیگر وجود ندارد. و این احتمال وجود دارد که به دلیل عدم پرداخت مالی یا رسوایی‌ها و شکایات از دسترس خارج گردیده و این نشان می‌دهد که حمایت مالی و معنوی از این گروه با مشکل جدی مواجه شده است.

در همان ابتدا افرادی چون خانم «گلشیفته فراهانی» و «نسرین ستوده» و چند‌تن دیگر موفق شدند با تماس با بخش مدیریت فیس‌بوک هویت خود را پس بگیرند.

spidedam

در مورد خانم «فراهانی» یا «خانم ستوده»، تیم مدیریت فیس‌بوک پس از بررسی پیج اصلی و ریپورت پیج‌های تقلبی، همه اعضای پیج‌های فیک را به پیج اصلی اضافه نمود. همچنین پیج‌های دیگری از جمله پیج خانم نظرآهاری یا خانم حاتمی با شکایت به فیس‌بوک بسته شد، این افراد اطلاع دادند که پیجی در فیس‌بوک ندارند و نمی‌خواهند داشته باشند.

طی روزهای گذشته نیز موج دومی با همراهی «مانا نیستانی»، «کوهیار گودرزی» و دیگران شکل گرفت. این موج از افراد خواسته بود این پیج و پیج‌های وابسته را آنلایک کنند و با گذاشتن لایک در این صفحات دروغین بی‌جهت به آن اعتبار نبخشند. موج اخیر باعث شد پیج‌های فیک دیگری از جمله پیج عزت‌اله انتظامی، جعفر پناهی و دیگران نیز از بین برود.

در همین رابطه صفحه‌ای در فیس‌بوک با نام ستاد مبارزه با چرندیات نوشته است، صفحه «سپیده دم» در حال حاضر در ۲۴۴هزار لایک دارد که به آن اعتبار عددی می‌دهد، این پیج روز شنبه پانزدهم آذر ماه، خارج شد. احتمال آن می‌رود که مدیران آن با موج آنلایک و ریپورت برای از دست ندادن صفحه تصمیم به بستن موقتی آن کرده باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


  1. سینا
    1

    اینو که از پیج ستاد مبارزه برداشتید. 😐


  2. rahman
    2

    اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده اید. منبع این گزارش را ( صفحه ی ستاد مبارزه با چرندیات) می بایست ذکر می کردید.