Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در رابطه با مذاکرات اتمی

«هشدار وزیر خارجه بریتانیا نسبت به اعطای امتیازات غیر عاقلانه به ایران»

2014 December 07

خبر / رادیو کوچه

 

«فیلیپ هاموند»،‌ وزیر امور خارجه بریتانیا،‌ در دهمین کنفرانس امنیتی منامه که توسط انستیتوی بین‌المللی مطالعات استراتژیک با همکاری وزارت امور خارجه بحرین برگزار می‌شود، نسبت به اعطای «امتیازات غیر عاقلانه» به ایران برای حل مناقشه هسته‌ای این کشور هشدار داد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری وزیر خارجه بریتانیا روز شنبه ششم دسامبر، در این کنفرانس خطاب به کشورهای همسایه ایران گفت: در مذاکرات هسته‌ای باید مداومت و پیوستگی را بر راحتی ترجیح داد.

«فیلیپ هاموند» همچنین اضافه کرده است: ما بر سر موضع اصولی خود در مورد غنی‌سازی ایستادیم و در مقابل وسوسه دادن امتیازات غیرعاقلانه برای دست یافتن به یک توافق مقاومت کردیم.

وزیر امور خارجه بریتانیا با بیان این‌که نگرانی‌های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، نگرانی‌های بریتانیا نیز هست، گفت که ثبات در منطقه خلیج فارس به معنی ثبات و امنیت در بریتانیا و اروپا است.

hamond

آقای «هاموند» با تاکید بر این‌که همکاری‌های امنیتی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است، از امضای توافقنا‌مه‌ای با وزیر امور خارجه بحرین در حضور پادشاه این کشور خبر داد که برپایه آن، ناوگان بریتانیایی در آب‌های بحرین حضور خواهد داشت.

او گفت که ناوگان بریتانیا بارها از بنادر و لنگرگاه‌ها در منطقه استفاده کرده و این نشانگر همکاری تاریخی با شرکا در خلیج فارس است.

دو هفته پیش ایران و آمریکا، بریتانیا،‌ فرانسه، چین، روسیه و آلمان، گروه ۱+۵، درمذاکرات خود  در ژنو پس از یک هفته گفت‌وگوهای فشرده با تمدید مذاکرات هسته ای تا هفت ماه دیگر توافق کردند. هدف از تمدید این مذاکرات دستیابی به یک توافق جامع  برای حل و فصل نهایی پرونده اتمی ایران و  همچنین لغو کلیه تحریم‌های خارجی علیه جمهوری اسلامی است.

بیشتر بخوانید

انگلیس مردی چینی را به اتهام قاچاق قطعات اتمی به ایران تحویل آمریکا داد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,