Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«همه شایعات در مورد دلایل زندانی شدن سیاسی»

2014 December 08

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

همه شایعات در مورد دلایل زندانی شدن سیاسی

مدیرعامل پرسپولیس بازداشت شده و نمی‌تواند با وثیقه از زندان بیرون بیاید. او مدعی است که به خاطر ماجراهای گذشته مدیریتی، والیبالیست‌ها و کشتی‌گیران و اسپانسر گذشته زندانی شده. اسپانسر مدعی است که حکم جلب سیاسی را گرفته و دو شایعه مهم هم در مورد زندانی شدن سیاسی وجود دارد.

به گزارش عصر ایران، هر چند مدیرعامل پرسپولیس در ادعای اولیه بدهی باشگاه به والیبالیست‌ها و کشتی‌گیران را بهانه زندانی بودنش می‌داند، اما وکیل بازیکنان پرسپولیس در مصاحبه با خبرگزاری‌ها رسمن همه چیز را تکذیب کرده. او گفته که کار ورزشکاران پرسپولیس در حال پیگیری است و به قسمت‌های خوبی هم رسیده اما این حکم ربطی به شکایت بازیکنان ندارد. «حمید کلوانی نوری» به فارس گفته: قطعن علت بازداشت سیاسی چیز دیگری است، اما نمی‌دانم چرا آقایان موضوع را به والیبالیست‌ها و کشتی‌گیران ربط داده‌اند. حرف‌های نماینده بازیکنان رسمن این مورد را تکذیب می‌کند.

siasi

شایعه موجود دیگر، بهنام پیشرو کیش

پرسپولیس در نیمه راه اسپانسرش را کنار گذاشت. اسپانسر این باشگاه برای سال جدید شرکت «بهنام پیشرو کیش» بود. شرکتی که در مورد تاریخ ثبتش حرف‌های مختلفی زده شد. فسخ یک‌طرفه قرارداد با بهنام پیشرو کیش از جمله دلایلی است که می‌تواند به ماجرای زندانی شدن سیاسی مربوط باشد. اما به هر حال این‌که او نمی‌تواند به قید وثیقه آزاد شود، نکته مهمی است که شاید این گزینه را از میان گزینه‌های روی میز خارج کند.

یا بازی با رئال‌مادرید

یکی از مهم‌ترین شایعاتی که در مورد بازداشت سیاسی وجود دارد ارتباط گرفتنش با «علیرضا جهانشاهی» برای برگزاری بازی دوستانه با رئال‌مادرید است. بازی‌ای که با عکس‌العمل تند رسانه‌ها و مجلس و … به سرعت لغو شد. البته که چون در این مورد هیچ مقام مسوولی صحبت نکرده تکذیب کردنش هم مشکل است .

شاید هم شرکت هلدینگ SIS

شرکت «صدرا سیستم پاسارگاد» را به خاطر دارید؟ این همان شرکتی است که برند استقلال و پرسپولیس را برای ۵ سال اجاره کرده بود. همان شرکتی که به خاطر روابط خوب با آقای «رویانیان» حاضر به هزینه‌کرد در پرسپولیس شده بود. شرکت «هلدینگ SIS» تنها شرکتی است که در چند وقت اخیر سبب ورود و خروج رویانیان به دادگاه و البته بازداشت «سعید شیرینی» شده. این شرکت از نظر مالی با استقلال هم ارتباط داشته و شاید به همین دلیل است که «امیر خادم» می‌گوید مشکل ممکن است برای استقلال هم پیش بیاید. نوشتن در مورد شرکت صدرا سیستم پاسارگاد کار ساده‌ای نیست. به این دلیل که حجم اخبار منتشر شده در مورد این شرکت بسیار زیاد است و البته دردسر‌ساز. این شرکت که ظاهرن زیر مجموعه‌ای از ستاد سوخت بوده و شنیده می‌شود که اسناد مالی روشنی ندارد و به همین دلیل هم افراد زیادی به خاطرش پاسخگو شده‌اند. چندی پیش شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر این‌که شرکت مورد‌نظر جزو اموال باشگاه پرسپولیس و استقلال است. طبق این شایعه مدیرعامل وقت دو تیم مقداری از سهام شرکت را در اختیار دارند. حالا اگر این شایعات درست باشد هم به سختی می‌شود بازداشت سیاسی را شبیه به ماجرای رویانیان و شیرینی دانست.

متن نامه کناره‌گیری حبیب کاشانی از مدیریت تیم فوتبال امید

سرپرست تیم فوتبال امید ایران امروز با ارسال نامه‌ای رسمی برای آقای «کفاشیان» از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش مهر، «حبیب کاشانی» در پی مشکلاتی که برای انتخاب سرمربی تیم امید به وجود آمده بود امروز کناره‌گیری خود را از سرپرستی این تیم اعلام کرد. قسمت‌هایی از متن نامه کناره‌گیری وی که روی پایگاه خبری شورا آنلاین قرار گرفته است به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هر چند دلایل ناکامی‌های تیم امید و حسرت ۴٠ ساله صعود به بازی‌های المپیک، حکایت مثنوی هفتاد‌من کاغذ است و باید ریشه‌های آن را در ساختار فوتبال کشور و نیز مدیریت و نگاه کلان برای موضوع ورزش در کشور دانست، اما با علم به همه این واقعیت‌ها، دعوت به هم‌کاری از سوی فدراسیون فوتبال برای حضور در تیم المپیک را به فال نیک گرفتم و مثل همیشه آن را فرصتی برای خدمت به مردم و فوتبال کشور ایران دانستم.

kashani

فرصتی برای نوکری به مردم. همان‌ها که یکی از بزرگ‌ترین افتخارات و دلخوشی‌های‌شان، هر کجای این کره خاکی که باشند و به هر مرام و مسلکی، عرق به پرچم ایران و پیراهن و هویت ملی و نام ایران اسلامی است و هر کجا که نام کشورشان باشد، با پای دل به سویش می‌روند. در پیشگاه حضرت حق، قلبم گواهی می‌دهد که خدمت و نوکری برای این مردم، برای ایران، لقلقه زبانم نیست و حکایت از تو به یک اشاره، از من به سر دویدن است. فرقی هم نمی‌کند. میدان، میدان جنگ باشد و حرف، حرف گلوله و خون و خمپاره، یا صحبت از معلمی باشد و گچ و تخته و نیمکت‌های مدرسه. در همه این موقعیت‌ها و بعدها در پرسپولیس و شورای شهر تهران، همه انگیزه و افتخارم همین بوده و هست.

این‌بار و با دعوت به تیم امید هم امید به کار کردن برای مردم کشورم و تلاش برای نقش بستن لبخند بر لبانشان من را به میدان کشاند.

تردید ندارم موفقیت تیم امید در گرو تعامل بی‌کم‌ و کاست، هم‌کاری و از همه مهم‌تر، همدلی سه ضلع مثلثی است که می‌بایست ارکان موفقیت تیم امید کشورمان باشد. فدراسیون فوتبال، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش. هر چند دخالت‌های خارج از قاعده را مانع تصمیم‌سازی مدبرانه در این مسیر می‌‎دانم و تشکیل کمیته نظارت بر مربیان خارجی را مخل استقلال فدراسیون فوتبال، اما به تصمیم گرفته‌ شده احترام می‌گذارم.

البته در چارچوب همین ساز‌و‌کار عجیب هم پذیرفته نشدن یک سرمربی موفق و باسابقه، به دلایل غیر‌فنی، بدعت نادرستی است.

پیش از این هم اعلام کرده بودم مسئله انتخاب یک شخص خاص برای مربیگری تیم المپیک نیست. انتخاب آقای «کرانچار»، تصمیم کمیته فنی و هیات‌رییسه فدراسیون بود که البته این انتخاب هم می‌توانست محل بحث کارشناسان امر باشد، اما اجالتن این استقلال فدراسیون فوتبال و مسیر پر پیچ‌ و خم تصمیم‌سازی است که گمان می‌کنم در مثلث یادشده، گم‌شده و به بیراهه می‌رود!

حالا باز هم انتخابم همان انتخاب همیشگی است. خدمت به مردم. که گویا این‌بار با کنار کشیدنم از تیم امید، رقم می‌خورد. به این امید که با این تصمیم، تعامل، هم‌کاری و هم‌دلی به این مثلث راه یابد و راهی شود برای راه‌یابی تیم امید به المپیک.

کنار می‌روم و باز هم در کنار مردمی که یکی از بزرگ‌ترین افتخارات و دلخوشی‌هایشان، هر کجای این کره خاکی که باشند و به هر مرام و مسلکی، عرق به پرچم ایران و پیراهن و هویت ملی و نام ایران اسلامی است، برای اهتزاز پرچم کشورم لحظه‌ها را می‌شمارم و با افتخار، از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم و خود را همیشه در کنار تیم می‌دانم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,