Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«موانع قانونی برای ادامه فعالیت رضازاده در فدراسیون وزنه‌برداری»

2014 December 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

موانع قانونی برای ادامه فعالیت رضازاده در فدراسیون وزنه‌برداری

در حالی‌که گفته می‌شود مجمع انتخاب رییس فدراسیون وزنه‌برداری کمتر از ٣ ماه دیگر برگزار خواهد شد شواهد و قرائن حاکی از آن است که طبق آیین‌نامه جدید چگونگی انتخاب روسای فدراسیون‌های ورزشی، ادامه حضور «حسین رضا‌زاده» در سمت ریاست فدراسیون وزنه‌برداری با اشکالات قانونی متعددی هم‌راه بوده و با قوانین جدید مغایرت دارد.

به گزارش عصر ایران، به استناد تبصره ذیل ماده 7 اساس‌نامه فدراسیون‌های ورزشی مورخ ١١/٢/١٣٨١ هیات محترم وزیران، آیین‌نامه جدید چگونگی انتخاب رییس فدراسیون که از تاریخ ٨/۴/١٣٩٣ قابل اجرا بوده، ابلاغ شده است.

در ماده ۴ این آیین‌نامه آمده که دبیرمجمع موظف است ظرف مدت هفتاد و پنج روز قبل از پایان دوره چهار ساله ریاست فدراسیون یا دوره سرپرستی ۶ ماهه، نسبت به اطلاع‌رسانی از طریق صدور اعلامیه در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار ورزشی و سایت فدراسیون اقدام نماید. طبق تبصره ذیل ماده ۵ اساس‌نامه فدراسیون‌های ورزشی، دبیر هر فدراسیون که به هم‌راه کارشناس امور مجامع بدون حق رای در مجمع شرکت می‌نماید، با ابلاغ رییس مجمع به عنوان دبیرمجمع منصوب می‌گردد.

rezazadeh

 

به این ترتیب حسین رضا‌زاده باید حداکثر ظرف یک هفته آینده از سمت ریاست فدراسیون وزنه‌برداری استعفا دهد. ضمن این‌که با شرایط کنونی، از آن‌جایی که ادامه حضور رضازاده بر صندلی فدراسیون غیرقانونی به نظر می‌رسد او حق شرکت در انتخابات کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا را هم نخواهد داشت. انتخاباتی که حسین رضا‌زاده از سوی ایران فقط خود را به عنوان نامزد به دبیرخانه کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا معرفی کرده است!

در بند ٧ از ماده ۶ شرایط احراز پست رییس فدراسیون هم آمده است که نامزد احراز پست ریاست باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشد که رضازاده از این امتیاز هم محروم است.

اما مهم‌ترین مانع حضور رضا‌زاده برای حضور در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری ایران، بند ١٠ از همین ماده 6 است؛ جایی‌که آمده، کاندیدای احراز پست ریاست نباید مشمول ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب ١١/١٠/٧٣ و بند ٧ (الحاقی ٢٧/٨/٨۶) ماده ٢٨ قانون وظایف و انتخابات شوارهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ١/٢/٧٣ و حکم ماده ۴١ قانون تنظیم بخشی کارکنان دولت و بند ب ماده ۶۵ قانون برنامه پنجم (منع به کارگیری بازنشستگان) باشد.

با استناد به همین بند می‌توان نتیجه گرفت که حسین رضا‌زاده که یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران محسوب می‌شود خیلی پیش از اینها می‌بایست مقابل قانون سر فرود می‌آورده و یکی از سمت‌های خود را حفظ می‌کرده است. آیین‌نامه جدید چگونگی انتخاب روسای فدراسیون‌ها که از تاریخ ٨/۴/١٣٩٣ قابل اجرا بوده و به تمام روسای فدراسیون‌ها ابلاغ شده است، به امضای شخص «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان رسیده است و ایشان به عنوان رییس مجمع انتخابات (یکی از معاونان وی با حکم وزیر) موظف به اعمال قانون در انتخابات پیش‌رو است. تمام آن‌چه عنوان شد نشان می‌دهد پا‌فشاری وزارت ورزش مبنی بر رعایت قوانین در مورد فدراسیون وزنه‌برداری، کاملن منطقی و اصولی بوده و سرپیچی و تمرد از آن معنایی جز قانون‌شکنی و گذر از چهارچوب‌های قانونی ندارند.

خاکپور هم از تیم امید کناره‌گیری کرد

«محمد خاکپور» که امروز از سوی هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال تاکید شد به کارش در تیم امید ادامه دهد از این سمت کناره‌گیری کرد.

به گزارش مشرق، محمد خاکپور در خصوص کناره‌گیری‌اش از تیم‌ملی امید اظهار داشت: آنهایی که مرا می‌شناسند از عدم وابستگی من به فوتبال و بی‌علاقگی من به حضور و فعالیت در این عرصه آگاهی داشته و می‌دانند که همیشه از سیستم حاکم به فوتبال کشور ناراضی و حضور برخی افراد در مسندهای مختلف فوتبالی را خیانت به فوتبال و جوانان کشور می‌دانسته و می‌دانم.

وی افزود: با این حال حضور «حبیب کاشانی» دوست بیست و چند ساله من و نیت او برای خدمت به جوانان و خوشحالی مردم موجب شد تا با تمام مشغله کاری و مشکلات زندگی شخصی خود برای کمک به تیم المپیک ایران بدون چشم داشت مالی و دریافت حکم و پست و مقام با او هم‌راه شده تا با لطف خداوند بتوانم کمک کوچکی به جوانان کشورم کنم. از هشتم آبان‌ماه تا به امروز که به آقای کاشانی دست یاری دادم حتا یک‌بار مصاحبه نکردم زیرا هدفم کمک کردن بود نه مطرح کردن خویش و نه تبلیغات !!

khakpor

محمد خاکپور

خاکپور ادامه داد: وقتی نام من به عنوان گزینه مطرح شد و بلافاصله استعفای آقای کاشانی را دیدم باز هم دلیلی برای مصاحبه ندیدم زیرا بدون حرف و حدیث با حاج حبیب آمده بودم و بدون حرف و حدیث هم با او رفتم. تا به امروز با فدراسیون فوتبال و عوامل آن هیچ ارتباطی نداشته و ندارم و نمی‌دانم که چگونه به خود اجازه می‌دهند برای من تعیین تکلیف کرده و نامم را کنار عوامل خود بگذارند و بگویند که کماکان به کارشان در تیم امید ادامه می‌دهند! همان‌طور که گفتم دلیلم برای آمدن، حبیب کاشانی بود و طبیعتن وقتی او کناره‌گیری کرد دیگر بودن من دلیلی نداشته و ندارد.

وی تصریح کرد: از اساتید محترم کمیته فنی و نایب‌رییس معظم خواهش دارم نام مرا هیچ‌جا و به هیچ عنوان مطرح نکرده و هم‌چنان با توجه به اولویت اصلی‌شان که همان منافع شخصی است و نه منافع ملی تصمیم‌گیری نمایند. آرزویم موفقیت و سربلندی کشور عزیزمان ایران است و دعاگوی جوانان عزیزمان هستم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,