Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

«ممانعت لباس شخصی‌ها و اعضای بسیج از سخنرانی فائزه هاشمی»

2014 December 10

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای لباس شخصی و اعضای بسیج روز با شکستن در اصلی و تخریب نرده‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، وارد محوطه این دانشگاه شده و با حمله به سالن محل سخنرانی «فائزه هاشمی» و قطع میکروفون، مانع از سخنرانی وی شدند.

به گزارش وب‌سایت «کلمه»، بعدازظهر روز سه‌شنبه هجدهم آذر ماه، نیروهای لباس شخصی و اعضای بسیج با شکستن در اصلی و تخریب نرده‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، وارد محوطه دانشگاه شدند و با سر دادن شعار، ورود به سالن محل برگزاری مراسم، حمله به سن و قطع میکروفون، مراسمی را که با مجوز هیات نظارت دانشگاه در حال برگزاری بود، برهم زدند و مانع از حضور و سخنرانی فائزه هاشمی شدند.

خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران، نیز در این رابطه نوشته است، لغو این سخنرانی به علت اعتراض دانشجویانِ به گفته این خبرگزاری، «انقلابی» بوده است.

faeze-hashemi

به گزارش «تسنیم»، این دانشجویان درِ دانشگاه را از بیرون قفل کرده و مانع از ورود و خروج «گزینشی» افراد به دانشگاه آزاد مشهد شده‌اند.

خبرگزاری «دانشجو» نزدیک به بسیج دانشجویی نیز خبر داده که «دانشجویان معترض» با در دست داشتن پلاکاردهایی چون «خیال نکن اینجا نیاورانه، جمهوری اسلامی ایرانه»، «فائزه هاشمی، دانشگاه خیابان‌های تهران نیست» و «ایران که باغ پسته بابات نیست، این مملکت جمهوری دهات نیست» نسبت به حضور فائزه هاشمی در دانشگاه مشهد اعتراض کرده‌اند.

خبرگزاری «آنا»، وابسته به دانشگاه آزاد، اما خبر داده که حمله کنندگان به سخنرانی فائزه هاشمی، دانشجو «نبودند».

به گفته این خبرگزاری، آنان ابتدا با «شکستن در اصلی، نرده‌های اطراف دانشگاه» و همچنین با استفاده از «پشت‌بام همسایگان» وارد فضای دانشگاه شده و پس از «شکستن» در آمفی‌تئا‌تر، خود را به محل برگزاری مراسم سخنرانی فائزه هاشمی رساندند و با سر دادن شعارهایی، مانع از ایراد سخنرانی توسط وی شدند.

خبرگزاری «آنا» همچنین خبر داد که این افراد ضمن «توهین» و سر دادن شعار علیه اکبر هاشمی رفسنجانی به سمت فائزه هاشمی «حمله کردند» که با کمک نیروهای حراست دانشگاه، وی از محل سالن خارج شد.

بیشتر بخوانید

فائزه هاشمی رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,