Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«احتمال تعلیق کل ورزش برای دوپینگی‌ها»

2014 December 11

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

احتمال تعلیق کل ورزش برای دوپینگی‌ها

فدراسیون بین‌المللی دو‌و‌میدانی با ارایه یک لیست نام صد و پنجاه ورزشکار را اعلام کرد که در لیست محرومین این فداراسیون قرار دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، فدراسیون بین‌المللی دو‌و‌میدانی دو لیست منتشر کرد که روی یکی از این لیست‌ها نوشته شده است «مظنونین» و روی دیگری نوشته شده است «افراد بسیار مشکوک».

شب گذشته عضو سابق کمسیون پزشکی در مصاحبه با تلوزیون آسمان اقرارهای جالب داشته و اعلام کرد که در رابطه با داده‌های خونی ورزشکاران بی‌توجهی‌های غیر‌عادی بسیار شده است.

در لیست منتشر شده نام صد و پنجاه ورزشکار نوشته شده که در میان آنها نام قهرمانان المپیکی هم مشاهده می‌شود.

ورزشکارانی از کشورهای مراکش، کنیا، روسیه، اسپانیا، آلمان و هم‌چنین دونده مشهور انگلیسی که جنجال‌های بسیاری هم ایجاد کرد به خوبی مشاهده شده و در این بین نام چهار ورزشکار ایتالیایی هم که دوتای آنها در گذشته دچار محرومیت‌هایی شدند هم می‌توان مشاهده کرد.

شبکه آلمانی ARD را در واقع می‌توان قهرمان هفته گذشته در این رابطه با مبارزه با دوپینگ دانست. این شبکه با نکته‌سنجی روزنامه‌نگاری خود و با ارایه مدارک و شواهدی از وضعیت دوپینگ در روسیه خبر داد و درخواست افتتاح یک پرونده در وادا در خصوص فدراسیون بین‌المللی دو‌و‌میدانی شد که بارها متهم به سرپوش گذاشتن در رابطه با نحوه نمونه‌گیری دوپینگ شده است.

doping

در ادامه این اتفاق «توماس باخ» رییس کمیته بین‌المللی المپیک در اظهار‌نظری گفت: ما در انتظار کسب اطلاعات بیشتری در این رابطه هستیم زیرا در رابطه با این مسئله تامل لازم را نداشته‌ایم و به سرعت از آن گذشته‌ایم.

«ریچارد پوند» رییس اسبق وادا با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد و درخواست کرد که قانون در این رابطه با جدیت پیشرفته و قدرت خود را نشان دهد و برای مجازات مخاطبان کل ورزش کشورشان رد‌صلاحیت شده و در واقع تعلیق ورزشی برای آنها در نظر گرفته شود، زیرا فقط در این صورت فشار لازم انجام شده و به نتیجه‌ای که می‌خواهیم، در آینده نزدیک می‌رسیم.

جالب این‌جاست که «سباستین کوئه» کاندیدای ریاست فدراسیون دو‌و‌میدانی در صفحه توئیتر خود در ادامه این اتفاقات نوشت: کمیته اخلاقی و وادا نقش حیاتی را برای فدراسیون بین‌المللی دو‌و‌میدانی ایفا می‌کنند و آنها با اتهامات اخیر کار خود را در این رابطه تکمیل کرده‌اند. حالا آنها فقط می‌توانند در آینده اقدامات مناسبی در رابطه با شرایط به وجود آمده انجام دهند.

منتقمی و حسینی به دادگاه احضار شدند

سرپرست پیشین باشگاه پرسپولیس به هم‌راه رییس روابط بین‌الملل این باشگاه برای ادای توضیحاتی به دادگاه احضار شدند.

montaghemi

به گزارش ایسنا، «بهروز منتقمی» و «حسینی» برای ادای توضیحاتی در روز یک‌شنبه به دادگاه احضار شدند. گفته می‌شود آنها قرار است توضیحاتی درباره سفرشان به اسپانیا و مذاکره با مسوولان رئال‌مادرید ارایه دهند.

رضازاده تا آخر هفته فرصت انتخاب دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: «حسین رضازاده» تا آخر هفته فرصت دارد بین شورای شهر یا فدراسیون وزنه‌برداری یکی را انتخاب کند.

«محمود گودرزی» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت فدراسیون وزنه‌برداری و ریاست حسین رضازاده بر این فدراسیون اظهار کرد: درباره شورای شهر قانون مشخص کرده که این سمت شغل است و هیچ مدعی‌ نیز بر خلاف آن وجود ندارد. اعضای شورای شهر اجازه شرکت در انتخابات فدراسیون‌ها را ندارند. آقای رضازاده از قبل بوده و من اخیرن به او و معاون ورزش قهرمانی کتبن نامه زده‌ام که از آقای رضازاده بخواهید یک‌جا را انتخاب کند. او نیز تا آخر هفته ملزم است پاسخ بدهد.

rezazadeh

او ادامه داد: رضازاده یا به شورای شهر برود یا در فدراسیون بماند. اگر او ترجیح بدهد در هر دو پست بماند، آن‌گاه ما هم ترجیح می‌دهیم که یکی از این سمت‌ها را از او بگیریم و اجازه ندهیم فعالیت کند. امیدوارم تا آخر هفته این اتفاق بیفتد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,