Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در آستانه مراسم اربعین

«وقوع چند انفجار و زخمی‌شدن عده‌ای در شهر کربلا»

2014 December 12

خبر / رادیو کوچه

 

منابع امنیتی عراق می‌گویند چند محله شهر کربلا که میلیون‌ها شیعه برای برگزاری مراسم اربعین راهی آن شده‌اند، مورد اصابت چند خمپاره قرار کرفته و چندین مجروح بر جایی گذاشته است.

وب‌سایت خبری «روداوو» روز جمعه دوازدهم دسامبر به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داده است پنج‌شنبه شب، ٢ خمپاره به محله‌های سیف‌السعد و حی‌الشهدا اصابت کرده و یک خمپاره نیز به آپارتمانی اصابت کرد که باعث مرگ یک نفر و زخمی شدن چند دیگر شده است.

بنابه همین گزارش، چند خمپاره نیز از سوی افراد مسلح ناشناس به سوی منطقه استراتژی میان استان کربلا و الانبار شلیک شده است.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، «ایرنا»، می‌گوید این انفجارها ناشی از «حملات خمپاره‌ای» یا «مینی‌کاتیوشا» به «مناطقی در اطراف شهر کربلا» بوده است.

karbala

در همین رابطه «ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران بامداد روز جمعه گزارش داده است تا کنون گزارشی از تلفات یا آسیب‌دیدگی شهروندان ایرانی منتشر نشده است.

«مصطفا قاسمی»، مدیر نمایندگی حج و زیارت در عراق، به این خبرگزاری گفته است «مطلع شدیم در این حملات چند نفر زخمی شده‌اند اما تاکنون گزارشی درباره وجود زائران ایرانی در میان زخمی‌ها به ما نرسیده است.»

خبرگزاری «فارس» نیز با انتشار فیلمی خانه‌ای را نشان می‌دهد که بر دیوار آن ترکش‌هایی دیده می‌شود، و گروهی فارسی‌زبان می‌گویند انفجار شبانه به کسی آسیب نرسانده است.

فارس نیز از «منابع غیررسمی» گزارش داده است در نزدیکی حرم امام سوم شیعیان «تنها یک انفجار رخ داد که تلفات جانی نداشت».

خبرگزاری «ایسنا» نیز از کشف یک خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر زائران شیعه ، در جنوب بغداد، خبر داده است و از قول یک شبکه خبری عرب‌زبان نقل کرده است که این خودرو توسط کسانی که آن را کشف کرده‌اند، منفجر شده است.

مقام‌های عراقی می‌گویند بیش از ۱۷ میلیون زائر شیعه اقدام به شرکت در مراسم چهلمین روز کشته شدن امام سوم شیعیان، کرده‌اند که شماری بی‌سابقه است.

رییس سازمان حج و زیارت ایران روز پنج‌شنبه، ۲۰ آذر، گفته بود که مرز ایران و عراق در شهر مهران در استان ایلام، به دلیل «نبود امکانات» و حضور بیش از یک میلیون زائر ایرانی، در آن سوی مرز «از سوی عراق» تعطیل شده است.

مطالب مرتبط

عراق مرز خود با ایران را به علت ازدحام زائران ایرانی بست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,