Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
یک ساعت پیش از ضرب‌الاجل

«تعطیلی دولت فدرال آمریکا با تصویب بودجه کوتاه مدت منتفی شد»

2014 December 12

خبر / رادیو کوچه

 

کنگره آمریکا در آخرین دقایق، با تمدید دو روزه ضرب الاجل تصویب لایحه بودجه دولت، از تعطیل دولت فدرال به صورت موقت جلوگیری کرد.

وب‌سایت بخش فارسی صدای آمریکا، روز جمعه دوازدهم دسامبر، گزارش داده است، درست یک ساعت پیش از ضرب‌الاجل نیمه شب پنج‌شنبه ١١ دسامبر، به وقت واشنگتن، سنای آمریکا در شامگاه پنج‌شنبه و چند دقیقه پس از تصویب  آن در مجلس نمایندگان، با این تصمیم موافقت کرد.

بنابه این گزارش، با آن که خطر فوری تعطیل دولت از میان رفته است اما سنا تنها دو روز فرصت دارد تا لایحه مفصل‌تر  ۱/۱ تریلیون دلاری بودجه سال ۲۰۱۵ دولت را تصویب کند. روز پنج‌شنبه با ۲۱۹ رای موافق مجلس نمایندگان در برابر ۲۰۶ رای مخالف، مانع عمده‌ای از سر راه تصویب لایحه بودجه برداشته شد.

amrika

جان بینر، رییس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به قانون‌گذاران گفته بود اگر روز پنج‌شنبه لایحه تصویب نشود- حتا اگر به صورت تصمیمی برای تامین موقت بودجه دولت باشد- باید تا کریسمس در واشنگتن بمانند.

در این گزارش آمده است، نمایندگان هر دو حزب و باراک اوباما خواستار تصویب این لایحه بودند هرچند که جمهوری‌خواهان محافظه کار از آنچه در لایحه نبود خشمگین بودند، و دمکرات‌های لیبرال نگران آنچه در لایحه آمده است، بودند.

محافظه‌کاران می‌گویند این لایحه مانع تصمیم پرزیدنت اوباما درمورد استفاده از اختیار ریاست جمهوری برای قانون مهاجرت نمی‌شود.

خشم لیبرال‌ها از افزودن بندهایی به لایحه در آخرین لحظات بود که تسهیلاتی در اختیار بانک‌های بزرگ می‌گذارد. بنابراین تمهیدات اگر بانکی ورشکسته شود مالیات‌دهندگان مسئول پرداخت دیون آن خواهند بود.

مطالب مرتبط

بخشی از دولت فدرال ایالات متحده تعطیل شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,