Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
رکوردداران زاد و ولد در تاریخ بشریت

«مردانی که بیشترین زنان را به عقد خود درآوردند»

2014 December 13

گزارش / رادیو کوچه

منبع: رادیو صدای روسیه

 

نشریه‌ی «LifeDaily» فهرست ۹ تن از مهم‌ترین رکورد داران زادوولد در تاریخ را منتشر کرده است که ما توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.

 

۱. حضرت سلیمان

hazratsoliman

پادشاه سلیمان در مجموع، ۷۰۰ زن و ۳۰۰ معشوقه داشت. با این حال تنها نام یکی از همسران وی به نام نعمه «Naamah Ammonites» در تاریخ آمده است. به نظر می‌رسد که او مادر رحبعام، جانشین سلیمان بوده است.

۲. فتحعلی شاه قاجار

fathali

فتحعلی شاه قاجار به مدت ۳۷ سال بر ایران زمین حکومت کرد. در طول این مدت او ۱۵۸ بار ازدواج کرد و بدین ترتیب صاحب ۲۶۰ فرزند و پدر بزرگ ۷۸۶ نوه شد.

۳. آسنتوس اوگولا آکوکو

asntos

آقای آسنتوس از شهروندان کنیا، در زندگی خود بیش از ۱۰۰ زن اختیار نمود. او برای نخستین بار در سال ۱۹۳۹ ازدواج کرد. وی ۸۵ بار طلاق را نیز در زندگی خود تجربه کرد. در ‌‌نهایت او صاحب ۱۶۰ فرزند شد و در سال ۲۰۱۰ میلادی و در سن ۹۴ سالگی چشم از جهان فروبست.

۴. محمد بلا ابوبکر

bla

محمد یک خادم مسلمان اهل کشور نیجریه است که ۸۶ زن و ۱۷۰ فرزند دارد. جالب است بدانید که برخی از همسران او از فرزندانش هم کوچک‌تر هستند. دین اسلام به مردان اجازه می‌دهد تا ۴ زن اختیار کنند ولی محمد تاکید داشت که در قرآن برای کسانی که بیش از این میزان همسر اختیار کنند مجازاتی درنظر گرفته نشده است. در هر صورت او در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط نیروهای مسلمان محلی بازداشت و مجبور به طلاق بسیاری از همسرانش شد.

۵. وارن استید جیفس

warnstaid

او رئیس پیشین کلیسای بنیادگرای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان یا به عبارتی یکی از بزرگ‌ترین فرقه‌های بنیادگرای «مورمون» بوده است. او ۸۰ همسر اختیار نمود و ۲۵۰ فرزند دارد. او به جرم تجاوز و برگزاری مراسم ازدواج برای نوجوانان زیر سن قانونی متهم است. قرار گرفتن نام او در سال ۲۰۰۶ میلادی در لیست مجرمان فراری «ّّFBI»، او را به شهرت جهانی رساند. سرانجام به رای دادگاه، برای او حکم حبس ابد صادر شد.

۶. وارن رولن جیفس

warnroln

او مدیر ارشد کلیسای بنیادگرای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان بود. او ۷۵ باز ازدواج کرد و پدر ۶۵ کودک شد.

۷. صالح السایری

salehalsairi

صالح یک تاجر اهل عربستان صعودی است که ۵۸ بار ازدواج کرده است. او بار نخستین بار در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرده است.

۸. بریگان یانگ

briganyang

او از سال ۱۸۴۷ تا ۱۸۷۷ میلادی، ریاست کلیسای بنیادگرای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان را بر عهده داشت. او ۵۵ همسر داشت که از این تعداد، ۲۲ نفر از آن‌ها هیچگاه به صورت قانونی به عقد وی در نیامده و ۱۶ نفر از آن‌ها نیز بیوه بوده‌اند. همسران بریگان به او ۵۶ فرزند هدیه دادند.

۹. ژوزف اسمیت

jozefsmit

آقای اسمیت، بنیانگذار کلیسای بنیادگرای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان بود. او در طول حیات خویش ۳۴ بار ازدواج کرد. جالب است بدانید سن همسران او در طول سالیان متمادی، از ۱۴ تا ۶۰ سال نوسان داشته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,