Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
بر اساس اسناد محرمانه

«پلیس فدرال آمریکا درباره حمله هکرهای ایرانی هشدار داد»

2014 December 13

خبر / رادیو کوچه

 

«اف‌بیآی»، پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا، با هشدار به موسسات تجاری آن کشور در مورد حملاتی پیچیده از سوی هکرهایی از ایران، گفته است که پیمانکاران دفاعی، شرکت‌های انرژی و موسسات آموزشی در میان ارگان‌هایی هستند که ممکن است هدف احتمالی چنین حملاتی قرار گیرند.

خبرگزاری «رویترز» روز جمعه دوازدهم دسامبر گزارش داده که پلیس فدرال آمریکا به شرکت‌ها و بازرگانان آمریکایی درباره یک عملیات پیچیده هک از داخل ایران هشدار داده است.

این خبرگزاری می‌گوید به سند محرمانه‌ای در اف‌بی‌آی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد پلیس فدرال آمریکا به پیمانکاران بخش دفاعی، شرکت‌های حوزه انرژی و موسسه‌های آموزشی در این باره هشدار داده است.

Hack

پلیس فدرال آمریکا در این هشدار محرمانه گفته است که هکرهای مورد اشاره، معمولن از دو آدرس اینترنتی حمله می‌کنند که در ایران هستند، ولی به طور مستقیم حمله‌ها را به حکومت ایران منتسب نکرده است.

کارشناسان می‌گویند این عملیات احتمالی شبیه عملیاتی است که شرکت امنیت سایبری «سایلنس» ده روز پیش در مورد آن هشدار داده بود.

در همین رابطه «استوارت مک‌کلور»، مدیر اجرایی «سایلنس» گفته است هشدار اف‌بی‌آی نشان می‌دهد که این کارزار ممکن است بزرگ‌تر از آن چیز باشد که تحقیات شرکت او تخمین می‌زند.

شرکت امنیت سایبری «سایلنس» در کالیفرنیا، ۱۱ آذر ماه، در گزارشی گفته بود هکرهای ایرانی طی دو سال گذشته به خطوط هواپیمایی شرکت‌های بزرگ، و همچنین به شرکت‌های فعال در بخش انرژی و موسسات دفاعی در سراسر جهان رخنه کرده‌اند.

این موسسه نظارتی بر فضای سایبر ابراز نگرانی کرده بود که اگر جلوی فعالیت‌های هکرهای ایرانی گرفته نشود، امنیت جهان خارج از فضای سایبر نیز به خطر بیافتد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,