Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در یک ایستگاه بازرسی

«یک خانواده اسراییلی مورد حمله اسیدپاشی مردی فلسطینی قرار گرفت»

2014 December 13

خبر / رادیو کوچه

 

یک خانواده اسراییلی، در یک پست بازرسی در کرانه باختری رود اردن مورد حمله اسیدپاشی از سوی یک مرد فلسطینی قرار گرفتند.

ارتش اسراییل در بیانیه‌ای اعلام کرد یک خانواده اسراییلی از جمله سه دختر ۱۱، ۱۲، و ۱۸ ساله، روز جمعه دوازدهم دسامبر، هدف حمله‌ اسیدپاشی یک مرد فلسطینی قرار گرفتند.

در طلاعیه ارتش اسراییل که شامگاه روز جمعه منتشر شد، آمده است این دختران بر روی صندلی عقب خودروی خانواده‌شان در یک ایستگاه بازرسی در کرانه‌ی باختری نشسته بودند که مورد حمله‌ی فرد اسیدپاش قرار گرفتند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری اسراییل، فرد اسیدپاش بعد از این حادثه در حالی که قصد فرار داشت با پدر این خانواده نیز درگیر شد و سرانجام توسط راننده‌ یک خودروی دیگر که وی را مورد تعقیب قرار داده بود، از ناحیه‌ پا مورد تیراندازی قرار گرفت و سپس دستگیر شد.

israil

فرد حمله‌کننده که خبرگزاری‌ها او را «جمال عبدالمجید غیاثه» و ۴۵ ساله معرفی کرده‌اند، بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

بر اساس گزارش‌ها، اعضای این خانواده اسراییلی علاوه بر سوختگی‌های سطحی در پوست صورت و چشم، دچار تنگی نفس نیز شده‌اند.

منابع نزدیک به ارتش اسراییل هم‌چنین گفته‌اند که این فرد در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ به دلیل فعالیت‌های مرتبط با گروه شبه‌نظامی «جهاد اسلامی» زندانی بوده است.

گروه «جهاد اسلامی» یک گروه فلسطینی تندرو است که در اواخر دهه ٧٠ میلادی در مصر با هدف نابودی اسراییل تشکیل شد و ارتباط بسیار نزدیکی با حکومت ایران دارد.

این گروه که از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، ژاپن، کانادا و اسرائیل به عنوان یک گروه تروریستی به حساب می‌آید، مبارزه مسلحانه را یک استراتژی سیاسی برای نابودی کامل کشور اسرائیل، برپایی حکومت اسلامی در فلسطین و اجرای قوانین اسلامی در جامعه می‌داند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,