Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«زیمبابوه چهل هزار دلار خواست و ایران نپذیرفت»

2014 December 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

زیمبابوه چهل هزار دلار خواست و ایران نپذیرفت

فدراسیون فوتبال به خاطر هزینه چهل هزار دلاری، پیشنهاد بازی تدارکاتی تیم‌ملی با تیم زیمبابوه در ژوهانسبورگ را رد کرد.

به گزارش ایسنا، تیم‌ملی زیمبابوه یکی از حریفان تدارکاتی مدنظر «کارلوس کی‌روش» بود که به خاطر محدودیت زمانی نتوانست به ایران سفر کند تا پیش از بازی با کره‌جنوبی با تیم‌ملی دیدار کند، اما این تیم هم‌چنان مدنظر سرمربی تیم‌ملی است تا در صورت امکان در اردوی آفریقای جنوبی با آنها بازی کند.

فدراسیون زیمبابوه پس از لغو سفر تیمش به تهران و اطلاع از اردوی ایران در ژوهانسبورگ در نامه‌ای به فدراسیون ایران تقاضای برگزاری بازی دوستانه در تاریخ ٢٢ دسامبر (١ دی) در اردوی آفریقای جنوبی با تیم‌ملی ایران شد.

t-m

در نامه فدراسیون زیمبابوه تاکید شده که آنها هیچ پولی بابت سفر به ژوهانسبورگ و برگزاری این مسابقه از ایران نمی‌خواهند و تنها هزینه بلیت هواپیمای بیست و هشت نفر اعضای تیم و اقامت دو یا سه روزه آنها در هتل بر عهده ایران باشد.

فدراسیون فوتبال پس از محاسبه این هزینه‌ها به رقم حدودی چهل هزار دلاری رسیده و به دلیل مشکلات مالی برگزاری این بازی را منتفی کرده است. فدراسیون البته هنوز پاسخ رسمی نامه فدراسیون زیمبابوه را نداده است.

سرانجام فیفا حق ایران را می‌دهد

فدراسیون جهانی برای پرداخت پول بلوکه شده ایران موافقت کرد.

به گزارش مشرق، فدراسیون فوتبال ایران مدت‌ها است برای دریافت مطالبات خود از فیفا دچار مشکل شده و بارها در این خصوص نامه‌نگاری انجام داده است.

طی آخرین مکاتبات صورت گرفته فدراسیون فوتبال ایران برای پرداخت مطالبات «کارلوس کی‌روش» از فیفا درخواست کرد تا هر چه سریع‌تر پول بلوکه شده به سرمربی تیم‌ملی پرداخت شود که این موضوع با موافقت فیفا رو‌‌به‌رو شد.

fifa

قرار است مطالبات ایران از فیفا طی هفته آینده به حساب کی‌روش واریز شود.

بوکسور ایران در آستانه کسب سهمیه المپیک ریو

«احسان روزبهانی» در سومین مبارزه خود در لیگ حرفه‌ای جهان در بلغارستان با پیروزی مقابل حریف فرانسوی خود به فینال رسید.

به گزارش مهر، احسان روزبهانی لژیونر بوکس ایران در وزن ٨١ کیلوگرم در سومین مبارزه خود در لیگ حرفه‌ای جهان به میزبانی بلغارستان به پیروزی رسید. روزبهانی پس از ٨ راند مبارزه مقابل حریف فرانسوی خود به پیروزی رسید و فینالیست شد تا شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک ریو به صورت مستقیم امتحان کند.

rozbehani

نماینده بوکس ایران پیش از این مقابل بوکسور ازبکستان به پیروزی رسیده بود و برابر نماینده روسیه شکست خورده بود. روزبهانی در فینال به مصاف بوکسور آفریقا می‌رود که توانسته حریف روس خود را در دیدار نیمه‌نهایی شکست دهد. لژیونر بوکس ایران در صورت پیروزی برابر این بوکسور با توجه به شرایط دیگر بوکسورهای هم‌وزن خود شانس کسب جواز حضور در المپیک ٢٠١۶ ریو به صورت مستقیم را دارد.

لیگ حرفه‌ای بوکس جهان میان ٨ بوکسور برتر جهان در هر وزن برگزار می‌شود و احسان روزبهانی تنها نماینده ایران در این رقابت‌هاست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,