Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«پرسپولیس به دنبال سومین اسپانسر و پنجمین مدیر در شش ماه»

2014 December 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پرسپولیس به دنبال سومین اسپانسر و پنجمین مدیر در شش ماه

در حالی‌که همه تیم‌های لیگ‌برتری به دنبال بازیکنانی برای تقویت خود در فصل نقل و انتقالات هستند، پرسپولیس مثل شش ماه گذشته باید به دنبال مدیر‌عامل و البته اسپانسر باشد.

به گزارش مهر، با وجود این‌که وزارت ورزش تلاش کرد تا سروسامانی به اوضاع دو باشگاه پرطرف‌دار تهرانی بدهد، اما با کمی اغراق می‌توان گفت هر تصمیمی که تاکنون «امیر‌رضا خادم» برای پرسپولیس گرفته است اشتباه بوده و در واقع تلاش‌های فراوان وی برای به ثبات رساندن این تیم هر لحظه بیشتر موجب فرو رفتن این باشگاه در باتلاق شده است. تغییرات پی در پی در سطح مدیریت این باشگاه و دست به دست شدن کلید اتاق مدیریت از رویانیان به پروین و از پروین به رحیمی و از رحیمی به منتقمی و از منتقمی به سیاسی تنها گوشه‌ای از تلاش‌هایی بوده که خادم برای این باشگاه انجام داده و البته بیشتر به دست و پا زدن در باتلاق شبیه بوده است.

بی‌گمان مدیریت‌های گذشته هم در ایجاد چنین باتلاقی نقش داشته‌اند اما با این وجود و با در نظر گرفتن این نکته که پرسپولیس طی دهه اخیر هرگز ثبات مدیریت خوبی نداشته و بیش از ١٠ مدیر را طی هشت سال اخیر به خود دیده است، اما باز هم این همه تغییر که رکورد تغییرات در دنیا را زده در این باشگاه و هیچ باشگاه دیگری دیده نشده است.

perspolis

عوض شدن اسپانسر و البته شکایت شرکت بهنام پیشرو کیش و خروج «استیلی» و «زادمهر» و تغییر کامل کادر‌فنی این تیم که خود شامل ۶ تغییر بوده است را به تغییرات مدیریتی اشاره شده اضافه کنید تا متوجه شوید با چه گردابی طرف هستید.

در واقع همه استراتژی‌های خادم در مورد سپردن اسپانسر باشگاه بزرگ پرسپولیس به شرکت فوق‌الذکر و سپس انتخاب اعضای هیات‌مدیره و انتخاب «علیرضا رحیمی» که در مقابل وزارت ایستاد و باز حمایت از سیاسی که امروز در یکی از بندهای زندان اوین به سر می‌برد جملگی انگار اشتباه بوده است. لااقل بررسی شرایط این باشگاه و البته نگاهی به جدول رده‌بندی این مهم را اثبات می‌کند.

نکته نا‌امید کننده برای هواداران پرسپولیس این است که آنها در تمام روزهای نیم‌فصل اول منتظر رسیدن فصل نقل و انتقالات بودند به امید آن‌که شگفتی رخ دهد و باشگاه‌های دیگری نخبگانشان را دو دستی به پرسپولیس تقدیم کنند یا این‌که پرسپولیس با تکیه بر کوه پول بتواند بازیکنان بهتری را در میانه زمین بگمارد، اما با این وجود به محض باز شدن این پنجره پرسپولیس خیلی زود فهمید برای گرفتن چند تا بازیکن جدید نیاز به معجزه دارد چرا که سیاسی به دلایلی نامشخص به اوین رفت آن‌هم در حالی‌که خود مدیر‌عامل اعلام کرده بود که از این به بعد اسپانسر باشگاه هم خود من هستم! به این ترتیب با یک حرکت پرسپولیس کیش و مات شد تا حالا برای سومین بار به دنبال اسپانسر بگردد و هم برای پنجمین بار مدیر انتخاب کند!

البته برخی منابع اعلام کرده‌اند که سیاسی یکی دو ماهی در بازداشت خواهد بود و اگر این حرف درست باشد عملن او نه می‌تواند اسپانسر باشد و نه مدیر عامل، حتا اگر همین امروز هم ایشان به صندلی مدیریت پرسپولیس برگردد باز هم باید بررسی کرد که چرا وی به اوین منتقل شده و آیا اجازه مدیریت باشگاه پرسپولیس را دارد یا نه؟

به همه این اشتباهات و بد‌بیاری‌ها اضافه کنید نشست و برخواست با تروریستی که منتسب به موساد بود که سرو صدای بسیاری به پا کرد و اعتراض‌های بسیاری را به وجود آورد که تا مدتی مخل آسایش پرسپولیس بود. شاید اگر خادم می‌دانست که مدیریت در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تا چه حد سخت است هرگز قبول نمی‌کرد اعتبار فراوانش از مجلس شورای اسلامی و ریاست فدراسیون کشتی و معاونت پارلمانی وزارت ورزش را وارد این بخش کند که هدایتش از خود وزارت ورزش هم بالاتر و بدتر و سخت‌تر است.

سیاسی را دیگر در فوتبال نمی‌بینید

وکیل مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: به نظر می‌رسد موضوع به مراتب پیچیده‌تر از اینهاست که به نظر می‌رسد.

بعدازظهر امروز وکیل اصلی «حمیدرضا سیاسی» با حضور کوتاه‌مدت در دادسرای فرهنگ و رسانه به بررسی شرایط موکل خود پرداخت و ضمن دیدار با وی برای تهیه مدارک لازم از دادسرا خارج شد.

siasi

آقای «صادقی» در این‌باره عنوان کرد: مسوولان ذیربط دائم در حال گفت‌و‌گو با عوامل این پرونده هستند و هم‌چنان بحث اصلی پیرامون دیدار مدیران باشگاه پرسپولیس با نماینده باشگاه رئال‌مادرید است. البته این‌طور که مشخص شده موضوع به مراتب پیچیده‌تر از اینهاست که به نظر می‌رسد.

وی در این خصوص که چه کسانی با افراد فراخوانده شده به دادسرا صحبت می‌کنند و نحوه صحبت‌ها به چه ترتیب است اظهار داشت: آنهایی که به این مکان آمده‌اند یک به یک تحت پرسش  قرار می‌گیرند و ظاهرن مسوولان پرونده قصد دارند تا تناقض‌های موجود در سخنان افراد را پیدا کنند.

وکیل سیاسی در پاسخ به این سوال که موکلش چه زمانی آزاد می‌شود و آیا باز هم در پرسپولیس فعالیت خواهد کرد گفت: با توجه به پیچیدگی این پرونده به نظر نمی‌رسد که سیاسی به این زودی بتواند به محل کار خود برگردد ضمن این‌که طی آخرین صحبت‌هایی که با وی داشتم او دیگر قصد ادامه فعالیت در فوتبال را ندارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,