Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
روزانه با کوچه، بیست‌وچهارم آذر ۹۳

«یک عضو مجلس ایران می‌گوید رشوه و اختلاس به یک نوع هنجار تبدیل شده»

2014 December 15

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یک عضو مجلس شورای اسلامی می‌گوید که شدت فساد در جمهوری اسلامی به حدی است که حتا خود نماینده‌ها نیز برای پی‌‌‌‌گیری و انجام بسیاری از کارها مجبور به پرداخت رشوه هستند.

«عابد فتاحی» روز یکشنبه در گفتگویی با خبرگزاری ایسکانیوز، بروز و ظهور پرونده‌های فساد مالی را بزرگ‌ترین مشکل کشور بعد از انقلاب سال ۱۳۵۷ دانست و گفت که مواردی هم‌چون «فساد ۳ میلیاردی «شهرام جزایری»، پرونده‌های ۳ هزار میلیاردی، ۷ هزار میلیاردی و اکنون دوازده هزار میلیاردی توهین به نظام جمهوری اسلامی ایران است».

وی با تاکید بر این‌که امروزه در جمهوری اسلامی، فساد و رشوه و اختلاس به یک نوع هنجار تبدیل شده و «برای هیچ‌کس عجیب نیست»، تصریح کرد: «هر بار که به کارمندی مراجعه می‌کنیم، می‌گویند دو هفته بعد بیایید. در این شرایط مراجعان مجبور می‌شوند که رشوه بدهند تا کارشان انجام شود.»

2

او با بیان این‌که ««کار از زیرمیزی گذشته و کاملن رومیزی رشوه گرفته می‌شود»، اضافه کرد: «حتی ما به عنوان نماینده مجلس هم گاهی مجبوریم رشوه بدهیم. مثلن فردی به ما مراجعه می‌کند و می‌گوید بیماری قلبی دارم و تقاضا می‌کنم که خدمت سربازی پسرم در شهر خودم باشد، من به عنوان نماینده یک سال طول می‌کشد که با وزیر دفاع و وزیر نیرو نامه‌نگاری کنم اما افرادی هستند که یک پول کمی می‌گیرند و این کار را یک‌ساعته انجام می‌دهند.»

امروز هم‌چنین در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

«انوشیروان ارجمند»، بازیگر سینما و تلویزیون ایران ظهر روز یکشنبه  آذر،  در سن هفتاد و سه سالگی درگذشت.

فردی مسلح تعدادی از شهروندان استرالیایی را روز دوشنبه پانزدهم دسامبر، در کافه‌ای واقع در مرکز شهر سیدنی به گروگان گرفته و تصاویر مخابره شده از محل گروگان‌گیری نشان می‌دهد که پرچم سیاهی که روی آن «لا الله الا اله» نوشته شده به چشم می‌خورد.

«انوره دو بالزاک»، نویسنده فرانسوی زندگی خود را به این نوشیدنی باخت: با نوشیدن پنجاه فنجان قهوه در روز.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,