Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
حسن روحانی اعلام کرد

«دولت سابق برای پروژه مسکن مهر ۴۵ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد»

2014 December 16

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی» رییس جمهوری ایران، طرح مسکن مهر در دولت سابق را عامل تورم ۴۰ درصدی در این کشور دانست.

رییس جمهوری ایران روز دوشنبه ٢۴ آذر ماه در مجمع سالیانه بانک مرکزی ایران با متهم کردن دولت سابق به بی‌انضباطی پولی، تزریق پول در مبادلات پولی را از عوامل اصلی تورم دانست.

بنابه گزارش رسانه‌های داخلی ایران، در سخنرانی خود در مجمع سالیانه بانک مرکزی، حسن روحانی با اعلام این که دولت پیشین برای مسکن مهر ۴۵ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد و در اختیار بانک مسکن گذاشته گفته است: «هر چه پول در تاریخ ایران چاپ شده بود چهل و چند درصد کل آن پول را برای مسکن مهر چاپ کردند و کار بی‌نظیری از نظر بی‌انضباطی مالی انجام شد».

rohani

«حسن روحانی» در ادامه، با بیان این مطلب که کنترل تورم یکی از مسئولیت‌های بانک مرکزی است، از تلاش دولت برای کاهش نرخ تورم خبر داد.

وی همچنین با اشاره به عمل‌کرد دولت پیشین در مسکن مهر گفته است: «پول پرفشار خطرناک‌ترین وسیله در مبادلات پولی است، یعنی وقتی دولت شروع به بی‌انضباطی کند و بانک مرکزی را مجبور به چاپ پول کند از لحاظ شرعی و قانونی کار درستی نیست و بلافاصله در جیب مردم اثر می‌گذارد و ارزش پول را پایین می‌آورد».

رییس جمهوری ایران چاپ اسکناس برای مسکن مهر را مهمترین دلیل تورم بالا در ایران دانست و ادامه داد: «پارسال دولتی را تحویل گرفتیم که تورم ۱۲ ماهه بالای ۴۰ درصد و تورم نقطه به نقطه ۴۵ درصد را داشت. که این تورم ناشی از شرایط ایجاد شده در کشور بود».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,