Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
به پاس تقدیر از فعالیت‌های حقوق بشری

«اعطای جایزه مرکز بین‌المللی حقوق بشر کانادا به محمدصدیق کبودوند»

2014 December 17

خبر / رادیو کوچه

 

مرکز بین‌المللی حقوق بشر درکانادا جایزه سال ٢٠١۴ خود را به محمدصدیق کبودوند، زندانی سیاسی کرد و بنیانگذار سازمان حقوق بشر کردستان اهدا کرد.

خبرگزاری «دیده‌بان حقوق‌بشر کردستان» روز سه‌شنبه شانزدهم دسامبر، در این رابطه گزارش داده است، این جایزه روز به پاس تقدیر از فعالیت‌های حقوق بشری «محمدصدیق کبودوند» که با بنیان‌گذاری سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و در راه حمایت از حقوق بشر زندانی شده و آزادی خود را از دست داده است، اهدا گردید.

بنابه این گزارش، نهاد مدافع حقوق بشر کانادا طی مراسمی رسمی به این مناسبت جایزه سالانه خود را اهدا نمود. پس از سخنرانی چندتن از مسئولان و دست اندرکاران پیامی از آقای کبودوند توسط خانم «آوا هما» نویسنده مقیم کانادا قرائت شد.

kabodwand

براساس همین گزارش، پیش از این نیز و در سنوات گذشته جوایزی به آقای «کبودوند» اهدا شده و تلاش‌های وی برای آزادی بیان و دفاع از حقوق بشر مورد تقدیر قرار گرفته است. از جمله تقدیر انجمن جهانی قلم، عضویت افتخاری انجمن قلم سوئد، فرزندخوانده پارلمان کاریس آلمان، جایزه سالانه بریتیش پرس آوارد (روزنامه‌نگاران و مطبوعات بریتانیا)، جایزه ویژه هلمن- همت و جایزه سالانه نیابتی دیده‌بان حقوق بشر، عنوان روزنامه نگار سال ٢٠١١ اعلامی از سوی خانم ویکتوریا نولند، معاون وزارت خارجه ایالات متحده.

آقای «محمدصدیق کبودوند» صرفن به خاطر دفاع از حقوق بشر به یازده سال حبس محکوم گردیده و از هشت سال پیش در زندان به سر می‌برد.

اگرچه هفته‌نامه متعلق به وی توقیف و اتهام ایشان تشکیل سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اعلام شده است اما آقای کبودوند این حبس را غیرقانونی می‌داند و گروه تحقیقات سازمان ملل متحد نیز این حبس را خودسرانه و به عبارتی غیرقانونی اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید

به رفتار غیرانسانی با محمدصدیق کبودوند پایان دهید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,