Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
مسوول امور آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی

«طی ٧ ماه ۵٣ نفر بر اثر سوءمصرف الکل در ایران جان خود را از دست داده‌اند»

2014 December 18

خبر / رادیو کوچه

 

«کامبیز سلطانی نژاد» مسوول امور آزمایشگاه‌های سازمان پزشکی قانونی ایران گفته است: ۵٣ تن به دلیل سوء مصرف الکل طی هفت ماه اخیر جان خود را از دست دادند.

«کامبیز سلطانی نژاد» در گفت‌وگویی با خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا»، که روز پنج‌شنبه بیست و هفتم آذر ماه منتشر شده، افزوده است: این میزان فوت در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ١/ ٣١ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرده است: «از آنجا که سوء مصرف و اعتیاد الکل در مصرف کننده با بروز اختلالات روانی همراه است، این موضوع می‌تواند زمینه ساز ایجاد بسیاری از حوادث و جرایم مانند سوانح رانندگی، حوادث کار، نزاع‌ها و سایر آسیب‌های اجتماعی در کشور شود.»

«سلطانی نژاد»، اختلال در قضاوت و نیز تاخیر در بروز واکنش‌های مناسب و بهنگام را از موارد اختلالات روانی در معتادان به الکل عنوان کرده و گفته است: به همین علت است که مصرف مشروبات الکلی زمینه‌ساز بسیاری از حوادث و نزاع‌های خیابانی به شمار می‌آید.

mashrob

مسوول امور آزمایشگاه‌های سازمان پزشکی قانونی ایران، مصرف مشروبات الکلی در این کشور را با پدیده سوء مصرف و اعتیاد به الکل همراه دانسته که سبب گسترش اعتیاد و آسیب‌ها به سلامت روان، بهداشت فردی و اجتماعی آسیب های اجتماعی می‌شود.

در ایران براساس معیارهای شرعی و قانونی، هر گونه تولید، خرید و فروش، حمل و نگهداری و مصرف مشروبات الکلی ، ممنوع و مشمول مجازات است و به همین دلیل مشروبات الکلی که در زیرزمین‌ها و به شیوه غیر بهداشتی تولید می‌شود هراز چند گاهی باعث مسمومیت مصرف‌کنندگان می‌شود.

در همین رابطه «کامبیز سلطانی نژاد» گفته است: «تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی در کشور، هر از گاهی با بروز مسمومیت هایی با متانول همراه است که این امر سبب مسمومیت، مرگ و میر و آسیب‌های دایمی در سوء مصرف کنندگان این فرآورده‌ها می‌شود.»

بیشتر بخوانید

مصرف۲۰۰ میلیون لیتری مشروبات الکلی در ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,