Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
رییس سازمان اطلاعاتی اقلیم کردستان

«نیروهای پیشمرگه کردستان محاصره کوهستان شنگال را شکستند»

2014 December 19

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان موفق‌شده‌اند محاصره کوه شنگال را که ماه‌هاست شهروندان و مدافعان ایزدی در آن‌جا در محاصره شبه‌نظامیان داعش قرار گرفته بودند، بشکنند.

«مسرور بارزانی»، رییس سازمان اطلاعاتی اقلیم کردستان، پنج‌شنبه شب هجدهم دسامبر اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه کرد روز پنج‌شنبه با نفوذ به مواضع داعش توانسته‌اند محاصره شنگال را بشکنند.

بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه»، «مسرور بارزانی» می‌گوید این عملیات از منطقه زومار آغاز شده که نیروهای کرد در ماه اکتبر موفق شده بودند آن را از داعش پس بگیرند.

نیروهای کرد اعلام کرده‌اند همزمان با بازپس‌گیری کوه شنگال، خروج ایزدی‌های از این کوهستان از صبح امروز جمعه نوزدهم دسامبر، آغاز خواهد شد.

حدود ۸ هزار پیشمرگه کرد در منطقه، حملات را آغاز کرده‌اند و می‌گویند موفق شده‌اند یک مسیر عریض باز کنند تا کردهای پیرو مذهب ایزیدی و دیگران بتوانند منطقه را ترک کنند.

pishmarg

ستاد فرماندهی کردها در بیانیه‌ای گفته است در جریان این حمله تعداد زیادی از شبه‌نظامیان داعش به طرف غرب و سوریه یا به طرف موصل فرار کرده‌اند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری اقلیم کردستان، این حمله زیر نظر مستقیم «مسعود بارزانی» رییس اقلیم کردستان صورت گرفته و خود آقای «بارزانی» در میدان نبرد حضور داشته است.

همراه با نیروهای کرد، نیروی هوایی آمریکا و متحدانش نیز در شدیدترین حمله خود از روز چهارشنبه تاکنون ۴۵ بار به مواضع شبه‌نظامیان داعش حمله کرده‌اند.

همچنین گفته می‌شود هشت روستا نیز توسط پیشمرگه‌های کرد آزاد شده و ۸۰ تن از اعضای داعش در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند.

درهمین حال وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» نیز از کشته شدن چندین تن از سران گروه داعش در جریان حملات هوایی آمریکا و متحدان‌اش در هفته‌های اخیر خبرمی‌دهد، که یکی از فرماندهان ارشد داعش در عراق نیز در میان کشته‌شدگان است.

بیشتر بخوانید

نیروهای پیشمرگه کردستان شهر زممار را از داعش بازپس گرفتند

پیشمرگه‌های کرد سد آبی موصل را از داعش پس گرفتند

نیروهای پیشمرگه کردستان و ارتش عراق وارد آمرلی شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,