Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«رونمایی جنگ وزارت و فدراسیون فوتبال چند روز پیش از مجمع»

2014 December 20

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«رونمایی جنگ وزارت و فدراسیون فوتبال چند روز پیش از مجمع»

در حالی‌که ششم دی‌ماه روز برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال است روز جمعه بار دیگر از اختلافات نظر رییس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش رونمایی شد. «علی کفاشیان» روز جمعه میهمان برنامه ورزش و مردم بود و از حضور حساب‌رس وزارت ورزش در فدراسیون خبر داد. خبری که نشان می‌دهد جنگ وزارت و فدراسیون برای ۶ دی‌ماه آغاز شده.

به گزارش عصر ایران، کفاشیان البته گفت که حساب‌های مالی تایید شده و مشکلی وجود ندارد، اما «مازیار ناظمی» سخنگوی وزارت ورزش روی خط آمد و گفت که حساب‌های سال ٩١ تایید شده و اسناد ٩٢ و ٩٣ در اختیار وزارت ورزش قرار نگرفته.

این فقط یک رونمایی کوچک بود از آن‌چه در مدت ۶ ماه گذشته پس از جام‌جهانی بین وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال گذشته است. جنگی که به نظر می‌رسد در حساب‌های مالی به نفع وزارت ورزش ادامه داشته باشد. وزارت ورزش در چند وقت اخیر و به روش‌های مختلف اعلام کرده که حساب‌های فدارسیون روشن نیست.

ka

آنها حالا این فرصت را دارند که با بررسی اسناد فدراسیون به جواب سوال‌هایشان برسند. هر چند ممکن است وزارت ورزش در این حساب‌ها برنده بیرون بیاید اما بعید به نظر می‌رسد که بتواند به اهداف خود در فدراسیون فوتبال برسد.

وزیر ورزش فدراسیون فوتبال را یکی از فدارسیون‌هایی می‌داند که تیم‌هایشان عمل‌کرد خوبی نداشته‌اند و البته ساختار مدیریتی پر‌ایرادی هم دارند. فدراسیون فوتبال علا‌رغم قول و قرار‌های شفاهی دست به هیچ تغییر نزده و وزارت‌خانه را مقابل خود می‌بینید. البته طبق گزارش‌هایی که پیش از این در عصر ایران منتشر شده مثل «چرا زور کسی به کفاشیان نمی‌رسد؟» توضیح کاملی داده شد که وزارت ورزش امکان برکناری رییس فدراسیون را به این راحتی‌ها ندارد و باید پروسه‌ای طولانی را برای عبور از فدراسیون طی کند.

همه اینها هم در شرایطی رخ خواهد داد که فیفا و ای اف سی با حساسیت اتفاقات ایران را پرس‌و‌‌جو نکنند. با این حال وزارت ورزش نمی‌خواهد فرصت مجمع عمومی و آشفتگی حساب‌های فدراسیون را به این راحتی‌ها از دست بدهد و به دنبال این است که حداقل از نتایجش برای ایجاد فشار روی فدراسیون استفاده کند.

هر چند که رییس فدراسیون فوتبال یک ماهی است موضعی بسیار جدید و ترسناک پیش گرفته؛ او می‌گوید به دنبال ادامه ریاستش برای یک دوره دیگر، یعنی ۵ سال دیگر از امروز است. موضعی که به نظر می‌رسد در جواب فشارهای وزارت ورزش اتخاذ شده باشد.

تیم‌ملی کبدی ایران سوم جهان شد

تیم‌ملی سر‌کل کبدی ایران در بازی‌های جهانی سرکل کبدی به میزبانی هندوستان مقابل انگلستان پیروز شد و مقام سوم را از آن خود کرد.

kbdi

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  تیم‌ملی سرکل کبدی ایران در دیدار رده‌بندی بازی‌های جهانی سرکل کبدی توانست انگلستان را با نتیجه ۴٨ بر ٣١ شکست دهد و مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کند.

گفتنی است تیم‌ملی سرکل کبدی کشور ایران با شکست مقابل پاکستان فینال این بازی‌ها را از دست داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,