Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در بروکلین نیویورک

«دو مامور پلیس آمریکا توسط یک مرد مسلح کشته شدند»

2014 December 21

خبر / رادیو کوچه

 

مرد مسلحی روز شنبه بیستم دسامبر در نیویورک با شلیک گلوله دو مامور پلیس را که در خودرو گشتزنی، مشغول گشت معمول خود در بروکلین بودند به ضرب گلوله کشت و سپس خودکشی کرده است.

این نخستین حملات مرگبار علیه پلیس طی سه سال گذشته در نیویورک محسوب می‌شود، که روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از، کیم رویستر، معاون رییس پلیس نیویورک، نقل کرده است که گلوله‌ها به بخش بالایی بدن دو مامور پلیس شلیک شده است.

بنابه نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، فرد ضارب پس از کشتن دو مامور پلیس به یک ایستگاه مترو در همان نزدیکی گریخته و در آنجا با شلیک گلوله به سرش، خودکشی کرده است.

22

«بیل بارتون»، از ماموران ارشد پلیس در یک کنفرانس مطبوعاتی می‌گوید، فرد ضارب «از کمین‌گاه» ماموران را «به قتل رسانده» و گلوله‌ها را به سر آنها شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» «بیل بارتون» می‌گوید دلایل این تیراندازی در دست تحقیق است اما شاهدی بر اینکه این عمل تروریستی باشد، وجود ندارد، وی گفته است، پلیس‌ها نه ضارب خود را دیده‌اند نه فرصت آن را داشته‌اند که اسلحه خود را در بیاورند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» می‌گوید فرد ضارب که «اسماعیل برینسلی» نام دارد، پیش‌تر در اینترنت به شکلی از قصد خود برای کشتن دو مامور پلیس خبر داده بود.

او در حساب اینستاگرام خود گفته بود «آنها یک نفر از ما را گرفتند. حالا دو نفر از آنها را بگیریم».

او در پست خود از هشتگ‌های «به پلیس شلیک کن»، «اریک گاردنر، روانت شاد» و «مایک براون روانت شاد» استفاده کرده بود.

«اریک گاردنر» و «مایکل براون»، شهروندان سیاه‌پوستی هستند که به دست پلیس در نیویورک و فرگوسن کشته شده‌اند و مسلح نبوده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,