Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
برای کنترل جهادگران

«داعش ۱۰۰ عضو خارجی فراری خود را اعدام کرد»

2014 December 22

گزارش / رادیو کوچه

منبع: دویچه‌وله

 

دولت اسلامی برای کنترل جهادگران خارجی پلیس نظامی تشکیل داد. وظیفه پلیس نظامی جلوگیری از فرار جهادگران خارجی است. گزارش می​شود دولت اسلامی صد تن از اعضای خارجی خود را که قصد فرار داشتند، اعدام کرده است.

به دنبال شکست​های پی در پی گروه دولت اسلامی و کشته​شدن برخی از سران این گروه، گزارش​هایی مبنی بر تضعیف و فرار نیروهای خارجی در صفوف آنان منتشر شده است. وزارت دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه (۱۸ دسامبر/۲۷ آذر) اعلام کرد که در حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین‌المللی تعدادی از فرماندهان ارشد گروه تروریستی “دولت اسلامی” در عراق کشته شده‌اند.

از سوی دیگر منابع محلی اقلیم کردستان عراق نیز تائید کردند که پیشمرگه‌های کرد موفق شده‌اند خطوط لجستیکی گروه “دولت اسلامی” را قطع کنند و به محاصره طولانی مناطق کوهستانی سنجار توسط “دولت اسلامی” نیز خاتمه دهند. بر اساس این گزارش، نیروهای این گروه تروریستی مجبور به فرار به موصل و تلعفر شده‌اند.

مجازات مرگ برای جهادگران فراری خارجی

daesh

روزنامه فایننشال تایمز و خبرگزاری آلمان روز شنبه (۲۰ دسامبر / ۲۹ آذر) گزارش دادند گروه دولت اسلامی برای آن دسته از اعضای خارجی خود که قصد بازگشت به کشورشان را داشته​اند مجازات مرگ تعیین کرده است.

بر اساس این گزارش، دولت اسلامی تا به حال بیش از یکصد تن از نیروهایش را که در شمال سوریه قصد فرار داشتند، اعدام کرده است.

در گزارش​ها به این موضوع هم اشاره شده که در ماه اکتبر دولت اسلامی پنج انگلیسی، سه فرانسوی، دو آلمانی و دو بل‍ژیکی را که مخالف درگیری با دیگر گروه​های افراطی اسلامی بودند و تصمیم داشتند به کشورشان بازگردند، به قتل رسانده است.

گفته می​شود شمار فراریان اعدام شده به دلیل شکست​های پی در پی دولت اسلامی این​بار بیشتر بوده و شمار آن در شهر رقه به صد نفر رسیده است.

daesh

روزنامه فایننشال تایمز در بخشی از گزارش خود آورده که دولت اسلامی برای رسیدگی به موضوع فرار جهادگران خارجی، گروهی تحت عنوان پلیس نظامی تشکیل داده است. پلیس نظامی ضمن نظارت بر نیروهای خارجی وظیفه دارد مانع فرار آنان شود.

در گزارش فایننشال تایمز همچنین توضیح داده می​شود جهادگران خارجی قصد داشتند از رقه فرار کنند. این شهر که بین سوریه و عراق واقع شده به عنوان پایتخت دولت اسلامی شناخته می​شود. روزنامه مزبور موفق شده درباره برنامه مبارزه گروه دولت اسلامی با فراریان خارجی اطلاعاتی به دست آورد.

بر اساس این اطلاعات، پلیس نظامی در رقه در جستجوی مردانی بوده که از انجام وظایف خود شانه خالی کرده و برای انجام ماموریت خود اقدامی نکردند. پلیس تا به حال ده​ها منزل مسکونی را برای یافتن جهادگران خارجی فراری جستجو کرده است.

daesh

جهادگران خارجی باید به همراه خود مدارکی حمل کنند که ثابت ​کند برای انجام ماموریت عازم هستند. اگر جهادگران از وظایف محوله خود شانه خالی کرده باشند به مجازات مرگ محکوم می​شوند.

سازمان ملل متحد در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۱۵ هزار نیروی افراطی خارجی از ۸۰ کشور جهان در صفوف گروه دولت اسلامی در سوریه و عراق می​جنگند.

گفتنی است نفوذ “دولت اسلامی” در کشورهای مسلمان عربی از جمله مراکش، مصر، لیبی، الجزایر و یمن نیز بیشتر می‌شود. به گفته وزیر دادگستری مراکش حدود دو هزار مراکشی در صفوف نیروهای دولت اسلامی در عراق و سوریه می‌جنگند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd4379172 zithromycin 500 mg Diflucan