Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
به درخواست حزب دمکراسی خلق‌ها

«تظاهرات در حمایت از زندانیان کرد زندان ارومیه در آنکارا»

2014 December 22

کاوه کریمی / رادیو کوچه

 

ظهر روز شنبه بیستم دسامبر به دعوت حزب دموکراسی خلق‌ها (حزب طرفدار کردها در ترکیه)(HDP) از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۳:۳۰ تجمعی اعتراضی در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان کرد زندان دریا (ارومیه) برگزار شد.

در این گردهمایی که جمعیتی بالغ بر ٣٠٠ نفر از حزب و سازمان و همچنین شماری از فعالین مستقل کرد و ترک شرکت داشتند، مقابل درب سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا شروع شد و طی آن چندین سازمان و نهاد سیاسی حمایت خود را از مطالبات ده‌ها زندانی سیاسی کرد در زندان‌های ایران اعلام کردند.

شرکت کنندگان، در این گردهمایی با سردادن شعارهای مبنی بر حمایت از زندانیان اعتصاب کننده در زندان ارومیه، و پیگیری مطالباتشان و خواندن بیانیه‌های حمایت به زبان‌های کردی، فارسی و ترکی با راهپیمایی آرام به سوی دوراهی «قوپارکی» حدفاصل یک کیلومتری سفارت ایران خاتمه یافت.

قابل ذکر است هم اکنون اعتصاب زندانیان سیاسی کرد در زندان ارومیه بیش از یک ماه را سپری کرده و مسوولین زندان کماکان به خواسته زندانیان بی‌توجه‌اند که بنابه فراخوان عمومی قرار است روز دوشنبه در حمایت از اعتصاب زندانیان سیاسی در کردستان ایران اعتصاب عمومی برگذار شود.

از سوی دیگر تا یک‌شنبه شب گذشته، بیش از ۶۰ حزب و سازمان سیاسی و حقوق بشری کرد و بین‌المللی ازخواسته زندانیان کرد در زندان ارومیه حمایت کرده بودند.

مطالب مرتبط

ابراز نگرانی عفو بین‌الملل نسبت به وضعیت زندانیان کرد زندان ارومیه

درحاشیه اعتصاب غذای زندانیان سیاسی ارومیه چه می‌گذرد

 

1

2

3

4

5

6

7

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , , ,