Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
بعد از گذشت ۱۵ ماه

«سردرگمی در پرونده عطااله رضوانی شهروند بهایی»

2014 December 22

خبر / رادیو کوچه

 

بعد از گذشت ۱۵ ماه از قتل «عطااله رضوانی» شهروند بهایی ساکن بندرعباس، بازپرس پرونده می‌گوید: «سرنخی از قاتل پیدا نکردیم از بیت‌المال دیه بگیرید».

«عطااله رضوانی» دوم شهریور ۱۳۹۲ در شهر بندرعباس ربوده شد. یک روز بعد جسدش در یکی از جاده‌های حوالی بندرعباس درون ماشین شخصی‌اش در حالی که گلوله‌ای به سر او شلیک شده بود، یافت شد. او بار‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بندرعباس تهدید شده بود.

بنابه گزارشی که روز دوشنبه اول دی ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، امانی بازپرس شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس و مسئول پرونده «عطااله رضوانی» به خانواده رضوانی گفته است که ما هیچ سرنخی از این‌که این واقعه قتل یا خودکشی بوده پیدا نکردیم و این پرونده راه به جایی نمی‌برد.

b

وی به خانواده رضوانی توصیه کرد که از بیت‌المال دیه دریافت کنند تا پرونده بسته شود. در قوانین جزایی ایران قانونی وجود دارد که طبق آن اگر جسدی در معابر یا اماکن عمومی پیدا شود و بعد ازمدتی قاتل یا قاتلین پیدا نشوند، اولیای دم می‌توانند از بیت‌المال دیه دریافت کنند و بعد از آن پرونده مختومه خواهد شد.

براساس این گزارش، خانواده رضوانی این پیشنهاد را قبول نکردند و خواستار پیگیری وضعیت پرونده شدند اما «امانی» بازپرس پرونده گفته است که اگر دلیلی بر وقوع قتل توسط فرد یا افرادی دارید باید از آن‌ها شکایت کنید. این درحالی است که برطبق قوانین قضایی ایران، وظیفه پیدا کردن قاتل به عهدهء بازپرس پرونده است.

مطالب مرتبط

یک شهروند بهایی در بندرعباس به قتل رسید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,