Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
استاتوس

«غذای آلوده در آسایشگاه پاکدشت ۳ کشته و ۲۷ مسموم به جا گذاشت»

2014 December 24

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده / رادیو کوچه

 

هم‌راه شما هستیم با یکی دیگر از سری برنامه‌های استاتوس و در این برنامه خبر تنوری‌مان در رابطه با یک بی‌مسوولیتی دیگر در ایران است، جایی که با جان آدم‌ها بازی می‌شود و در این موقعیت نباید فراموش کنیم که این بی‌عدالتی‌ها را خودمان هستیم که بر سر خودمان می‌آوریم و نفر سومی دخیل چنین اتفاقاتی نیست. برای اطلاع از اتفاقات کامل و خبرها فایل صوتی را بشنوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبرتنوری

«غذای آلوده در آسایشگاه پاکدشت ۳ کشته و ۲۷ مسموم به جا گذاشت»

سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت غذایی سی نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد و گفت: سه نفر از این افراد قبل از رسیدن اورژانس جان خود را از دست داده و بیست و هفت نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

«مجتبی خالدی» در گفت‌وگو با فارس از مسمومیت غذایی سی نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد. وی ادامه داد: بر اثر این مسمومیت غذایی سه مردی که متولد سال‌های ٣٧، ٣۶ و ۴۵ بودند قبل از رسیدن نیروهای اورژانس جان خود را از دست داده و بیست و هفت نفر دیگر نیز به شدت مسموم شدند. سخنگوی اورژانس کشور افزود: این بیست و هفت مسموم به سرعت به بیمارستان منتقل و مداوا شدند.

2

خالدی خاطرنشان کرد:‌ پس از مرخص شدن این افراد از بیمارستان حال یکی از آنها مجددن بد شده و به بیمارستان پاکدشت و سپس به بیمارستان لقمان منتقل شده است. وی با بیان این‌که وضعیت این فرد تحت کنترل است، گفت: حال او اصلن خوب نیست و برای نمونه‌برداری به بیمارستان لقمان منتقل شده است.

سوتی هفته

«هواپیماهای کار کرده افغانی در ایرلاین ایرانی»

این دو هواپیمای اجاره‌ای افغانی در انتهای فهرست هواپیماهای ایرباس ٣١٠ فعال در ایران بر اساس سن قرار دارند.

به گزارش پارسینه، تحریم‌های حاکم بر صنعت هوایی ایران در سال‌های اخیر با عث شده است شرکت‌های هواپیمایی داخلی روی به سمت خرید هواپیما‌های کارکرده بیاورند.

در شرایط تحریم خرید هواپیما با عمر زیر بیست سال از کشورهای  برزیل، اکراین، لهستان، آلمان، ژاپن امری طبیعی و  تنها راه تامین و ترمیم ناوگان هوایی داخلی است.

اما اخیرن شرکت هواپیمایی تابان اقدام به اجاره دو فروند هواپیمای ایرباس A310 با عمر بیست و پنج سال از شرکت هواپیمایی افغانستان نموده است .

YA-CAV (Airbus A310-304)

این هواپیما، به سفارش ترکیش ایرلاینز و با شماره سریال ۴٩٧ ساخته شد. اولین پرواز خود را در تاریخ ٨/٣/١٩٨٩ انجام داد و بیست سال برای آن شرکت پرواز می‌کرد. در تاریخ ٢٠٠٩/۶/٢٧، توسط شرکت هواپیمایی آریانا افغانستان با کد ثبتYA-CAV خریداری شد و پس از پنج سال پرواز برای آن شرکت، از ٢٠١۴/۵/٢٧ به هواپیمایی تابان اجاره داده شده است.

22

YA-CAQ (Airbus A310-304)

این هواپیما، به سفارش ترکیش ایرلاینز و با شماره سریال ۴٩۶ ساخته شد. اولین پرواز خود را در تاریخ ١٩٨٩/٢/٢٠ انجام داد و ٢٠ سال برای آن شرکت پرواز می کرد. در تاریخ ٢٠٠٩/۶/٢٧، توسط شرکت هواپیمایی آریانا افغانستان با کد ثبت YA-CAQ خریداری شد و پس از پنج سال پرواز برای آن شرکت، از ٢٠١۴/۵/٢٧ به هواپیمایی تابان اجاره داده شده است.

هم‌چنین لازم به ذکر است این دو هواپیمای اجاره‌ای افغانی در انتهای فهرست هواپیماهای ایرباس ٣١٠ فعال در ایران بر اساس سن قرار دارند.

حوادث

«اعتراف مرد شیشه‌ای به قتل مرد جوان و زن باردار»

مرد شیشه‌ای که به دلیل اختلاف‌های خانوادگی مرد جوان و خواهر باردارش را در یکی از محله‌های شیراز از پای در آورده بود، پس از یک ماه دستگیر شد.

به گزارش جام جم، هفدهم آبان امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ تماس گرفت و از کشته شدن خواهر و برادری در محله شیشه‌گری شیراز خبر داد.

ماموران با اطلاع از وقوع این دو جنایت به محل حادثه اعزام شده و پس از ورود به خانه با جسد زن بارداری مقابل در ورودی رو‌به‌رو شدند که آثار کبودی روی گردنش حکایت از خفه کردن او داشت. جسد مرد جوان هم در فاصله چند متری او قرار داشت که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود.

با گزارش وقوع این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرا، اجساد قربانیان به پزشکی قانونی منتقل و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پلیس برای رازگشایی از این دو جنایت آغاز شد. بررسی‌های پلیسی نشان داد پس از قتل، طلاهای زن جوان به سرقت رفته که این موضوع احتمال قتل با انگیزه سرقت را مطرح کرد. اما با توجه به سرقت نشدن وسایل با ارزش خانه، کارآگاهان احتمال دادند سرقت طلاها برای تغییر مسیر تحقیقات بوده است.

با گذشت یک ماه از این جنایت، ماموران سرنخ‌هایی به دست آوردند که نشان می‌داد، مرد جوان با یکی از بستگانش به نام میثم اختلاف داشته است. با کشف این سرنخ، میثم به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و سرانجام روزهای پایانی هفته گذشته مخفیگاه وی شناسایی و کارآگاهان جنایی او را دستگیر کردند.

2

رییس پلیس آگاهی استان فارس در این‌باره به جام‌جم گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی او در بازجویی مقدماتی، اظهارات متناقضی را بیان کرد، اما در ادامه تحقیقات به قتل خواهر و برادر شیرازی اعتراف کرد و درباره انگیزه‌اش گفت که من مواد مخدر شیشه مصرف می‌کردم. مدتی پیش بر سر مسایل خانوادگی با مرد جوان اختلاف پیدا کرده و با هم درگیر شدیم. از آن موقع از او کینه به دل گرفتم و قصد انتقام‌گیری داشتم تا این‌که روز حادثه پس از مصرف شیشه به خانه او رفتم که با هم درگیر شدیم و با برداشتن یک آچار ضربه‌هایی به وی زدم که زخمی و بی‌هوش شد. بعد با چاقویی که هم‌راه داشتم چند ضربه به وی زدم. در حال ترک کردن خانه بودم که خواهرش سر رسید. او قصد داشت از همسایه‌ها کمک بخواهد که او را خفه کرده و برای تغییر مسیر تحقیقات، طلاهایش را سرقت کردم.

سرهنگ «سیروس حیدری» افزود: با اعتراف متهم و صدور قرار قانونی برای وی، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

یادی از تاریخ

«برگی از تاریخ ٨ آذرها»

مهم‌ترین روی‌داهای تاریخ معاصر در این روز، به شرح زیر است:

٨ آذر ١٣٧٣

«آیت‌اله شیخ محمدعلی اراکی» مجتهد، فقیه معاصر و صاحب آثاری چون مناسک حج، رساله استفتائات و حاشیه بر عروهالوثقی در ١٠٠ سالگی درگذشت.

٨ آذر ١٣۶٠

نیروهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات بزرگ طریق‌القدس را با رمز «یا حسین» آغاز کردند، این عملیات با هدف آزاد سازی بستان، قطع ارتباط دشمن از شمال به جنوب، انهدام نیروهای دشمن و رسیدن به مرزهای بین‌المللی به مرحله اجرا درآمد.

٨ آذر ١٣۵٩

ارتش عراق در پی تخریب بخشی از سد کرخه از منطقه شمال غربی اهواز، عقب‌نشینی کرد.

٨ آذر ١٣۵٧

به دنبال اعتصاب‌ها و اعتراض‌های کارکنان پالایشگاه تهران، این پالایشگاه به اشغال ماموران حکومت پهلوی درآمد.

٨ آذر ١٣۵۶

«هوشنگ انصاری» وزیر امور اقتصادی و دارایی به ریاست شرکت ملی نفت ایران منصوب شد، پیش از او «منوچهر اقبال» این سمت را برعهده داشت.

٨ آذر ١٣۴٣

«آیت‌اله سیدمحسن طباطبایی حکیم» از مراجع تقلید شیعیان عراق در نامه‌ایی به آیت اله «خمینی» حمایت خود را از مبارزه‌های ایشان اعلام کرد.

٨ آذر ١٣٣٩

«جعفر شریف امامی» نخست‌وزیر وقت ایران در صدر هیاتی راهی افغانستان شد، او به مدت پنج روز در کابل با سران این کشور گفت‌و‌گو کرد و قراردادی را در زمینه فروش فرآورده‌های نفتی با آنها به امضا رساند.

٨ آذر ١٣٢٢

«محمدرضا پهلوی» به هم‌‌راه «علی سهیلی» نخست‌وزیر با «فرانکلین روزولت» رییس‌جمهوری آمریکا در محل اقامتگاه وی در تهران دیدار و گفت‌و‌گو کرد، روزولت برای شرکت در کنفرانس تهران به ایران آمده بود.

shah

٨ آذر ١٣٢٢

«محمدرضا پهلوی» در جریان دیدار و گفت‌و‌گو با «چرچیل» نخست‌وزیر انگلیس در سفارت این کشور در تهران، از وی خواست تا پدرش را از جزیره موریس به نقطه دیگری که آب و هوای بهتری داشته باشد، منتقل کند. چرچیل برای شرکت در کنفرانس تهران به ایران آمده بود.

٨ آذر ١٣٠١

«احمدشاه» از سفر اروپا بازگشت و وارد بندر بوشهر شد.

٨ آذر ١٢٩٠

دولت روسیه با تعیین یک فرصت ۴٨ ساعته خواستار اخراج «مورگان شوستر» کارشناس مالی اهل ایالات متحده آمریکا که برای اصلاح مسایل مالی به استخدام دولت ایران درآمده بود، شد.

٨ آذر ١٢٨۵

«مظفرالدین شاه قاجار» در بستر بیماری و با وخیم شدن وضعیت جسمانی، «محمدعلی میرزا» ولیعهد را از تبریز به تهران احضار کرد.

استاتوس

موضوع این هفته برنامه استاتوس در رابطه با خبرتنوری‌مان می‌باشد و از شما درخواست داریم تا دیدگاه‌تان را در خصوص اتفاقاتی این چنینی در ایران برایمان در غالب یک استاتوس بنویسید که واقعن مسوول چنین مسایلی خودمان مردم ایران هستیم و یا حکومتی که بر کشور اختیار دارد.

مطالب مرتبط

با صدور مجوز برای آرمین۲AFM رپ فارسی امکان فعالیت پیدا کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,