Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در دادگستری تهران

«تشکیل پرونده قضایی برای مرگ سه معلول ذهنی ناشی از مسمومیت غذایی»

2014 December 24

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال مسمومیت ۳۰ نفر از معلولان آسایشگاه پاکدشت، در جنوب شرق تهران، و مرگ سه نفر از آن‌ها، پرونده‌ای در دادگستری تهران تشکیل و «غلامحسین اسماعیلی» رییس کل دادگستری تهران اعلام کرد که به دلیل این که رسیدگی به این پرونده به تازگی آغاز شده است از بیان جزییات در این راستا معذورم.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز چهارشنبه سوم دی ماه گزارش داده است، روز یک‌شنبه سی‌ام آذرماه ۳۰ نفر از مرکز نگهداری معلولین ذهنی «پدربزرگ» روستای «جیتو» پاکدشت دچار مسمومیت شدند که سه نفر آن‌ها پیش از رسیدن به بیمارستان جان باختند و بقیه به بیمارستان منتقل شدند.

بنابه گزارش «ایسنا» رییس کل دادگستری تهران روز چهارشنبه در این رابطه گفته است که رسیدگی به پرونده مسمومیت معلولان آسایشگاه پاکدشت در مرحله مقدماتی قرار دارد.

malol

در همین رابطه «مجتبا خالدی» سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران اورژانس ایران گفته است که در روزی که معلولان به مسمومیت غذایی دچار شدند به آن‌ها «سوپ جو» داده شده بود که پس از آن ۳۰ نفر از معلولان دچار مسمومیت گوارشی، دل پیچه، دل درد و اسهال شدند.

آقای «خالدی» همچنین گفته است، بعد از بروز نشانه‌های مسمومیت با اورژانس تماس گرفته شده که متاسفانه قبل از رسیدن اورژانس، سه مرد متولد سال‌های ۳۷، ۳۶ و ۴۵ جان خود را از دست می‌دهند و ۲۷ نفر بقیه به بیمارستان زعیم پاکدشت منتقل و سرم‌تراپی و دارو درمانی شدند.

هنوز علت مسمومیت مشخص نشده و یک تیم بهداشتی نمونه غذاها و موادی را که در آسایشگاه معلولان مصرف شده بود را جمع آوری کرده و به گفته آقای خالدی به آزمایشگاه فرستاده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,