Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
گزارش ورزشی

«چرا مدیر منصوب آقای خادم سر از زندان درآورد»

2014 December 25

گزارش / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رییس کمیته بررسی صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال گفت: صورت‌های مالی سال ۹۱ – ۹۲ ایرادهایی داشت و گزارش نهایی دو ماه دیگر مشخص می‌شود.

به گزارش تسنیم، «امیر عابدینی» پس از پایان جلسه کمیته بررسی صورت‌حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال در مورد این‌که قرار بود نشست خبری این کمیته روز چهارشنبه برگزار شود، اما ظاهرن به فردا موکول شده است، گفت: اطلاعات رسانه‌ای ما در این‌باره ضعیف بود. بودجه ما تمام و کمال به هیات‌رییسه ارجاع شده اما در مورد صورت‌حساب‌های مالی سال ٩١-٩٢ «علی کفاشیان» بر اساس ایرادهایی اعضای هیات‌رییسه که به وی نامه داده بودند و من نیز آن را امضا کرده بودم، جلسه‌ای گذاشت و از ما خواست ایرادها را برطرف کنیم.

وی افزود: کفاشیان اعلام کرد هرگونه گزارشی که به مجمع بدهیم، مجمع شما را امین خود می‌داند و آن را می‌پذیرد. بر همین اساس این کمیته تشکیل شد که من مسوول آن هستم و آقای «بهرامی» دبیر شد. هم‌چنین «منصور قنبرزاده» به عنوان عضو فعال در همه جلسات حضور دارد.

abdini

عابدینی گفت: صورت‌های مالی سال ٩١ – ٩٢ ایرادهایی داشت که به استناد حساب‌رس بود. در گزارش حسابرس آمده بود که برخی موارد بلاتکلیف از سنوات گذشته است. از جمله می‌توان به این مطالب اشاره کرد که یکی عدم وضعیت مالی شرکت افق سبز و دیگری طلب باشگاه‌ها از فدراسیون بود. به عنوان مثال به باشگاه استقلال گفته بودند که هفت‌صد میلیون باید بپردازد اما استقلال اعلام کرده بود که صد میلیون طلب‌کار است. سومین موضوع وضعیت ارزی بود که آیا درست هزینه شده و انحرافی وجود داشته است یا خیر.

رییس کمیته بررسی حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال با بیان این‌که باید دید که آیا انحراف از بودجه بر اساس چارچوب مقررات بوده است یا خیر گفت: مسئله دیگر به عدم وجود برخی آیین‌نامه‌ها باز می‌گردد که اگر وجود داشته است چرا اکنون در دسترس نیست. ما این سه موضوع را کامل بیان کردیم و در مجموع یک ابهام ساختاری داشتیم و پیگیر هستیم که آیا تعاریفی که برای آن بیان شده منطقی بوده یا مانند ساعت زنگ‌دار بوده است.

عابدینی ادامه داد: موضوع دیگر به گزارش‌های مالی باز‌می‌گردد که در آن ابهام بوده است. این ابهام به این مسئله بازمی‌گردد که آیا بودجه مصوب شده با عمل‌کرد منطبق بوده یا انحراف داشته است. ما در گروه بررسی حساب‌های مالی می‌خواهیم به این موارد بپردازیم. مسئله دیگر تعامل هیات‌رییسه با مجمع بود که آیا در طول سال یک‌بار مجمع و هیات‌رییسه دور هم جمع می‌شدند یا این‌که گروهی تشکیل شده که هر زمان مجمع به مشکل خورد آن را به دبیرخانه اعلام کند. آیا ارتباط بین مجمع و هیات‌رییسه قطع بوده یا ادامه داشته است؟

amirkhadem

امیر رضا خادم

وی با اشاره به بررسی‌های گروه بررسی حساب‌های صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: از شرکت سبز گزارش مکتوب دریافت کردیم و امروز نیز گزارشی از سازمان لیگ به دست من رسید که در آن نوع پرداخت به باشگاه‌ها مشخص شده بود. موارد دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها هزینه سفر به برزیل که شش‌صد و هفتاد میلیون تومان بوده اما با توجه به این‌که مربوط به سال ٩٣ است به بررسی آن نمی‌پردازیم.

رییس کمیته بررسی حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال افزود: نمی‌توانیم گزارش باری به هرجهت به مجمع بدهیم و قصد داریم گزارش ما کامل باشد. وظیفه من و اعضای گروه تحویل گزارش به باری به هر جهت نیست. قرار است ایرادها را مشخص و آنها را برطرف کنیم. گزارش نهایی ما تا دو ماه آینده آماده می‌شود و باید پس از آن مجمع فوق‌العاده برای بررسی به این موضوع تشکیل شود.

عابدینی در خصوص جلسه ششم دی‌ماه مجمع گفت: در صورت‌های مالی سال ٩٢-٩٣ و ٩٣-٩۴ اشکالی وجود ندارد. در جلسه مجمع گزارش سالیانه رییس فدراسیون فوتبال ارایه می‌شود، دومین موضوع رای دادن به عضو جدید هیات‌رییسه است و سومین موضوع گزارش عمل‌کرد سال ٩٢-٩٣ و چهارمین بخش گزارش گروه بررسی حساب‌های مالی فدراسیون است.

وی درباره انتقاد به آقای «طباطبایی» برادر همسر علی کفاشیان که مسوول مالی فدراسیون است و گفته می‌شود بیش از یک میلیارد تومان حق ماموریت دریافت کرده گفت: طباطبایی یک شخصیت مالی و حقوقی بوده و در سفرها حکم مادر‌خرج را داشته است. طبق آیین‌نامه تمام آنهایی که به عنوان هم‌راه با تیم‌ملی سفر می‌کنند مبلغی را به عنوان پول توی جیبی دریافت می‌کنند. در شرایطی که این مبلغ برای سرپرست تیم پنج هزار دلار بوده طبق آیین‌نامه برای بقیه اعضا دو هزار و پانصد هزار دلار تعریف شده است که طباطبایی هم این مبلغ را در سفرها دریافت کرده است.

siasi

سیاسی

رییس کمیته بررسی حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال ادامه داد: این‌که می‌گویند پاداش دریافتی طباطبایی یک میلیارد تومان است درست نیست. واقعن این‌گونه حرف‌ها و ابهامات مسئله را خدشه‌دار می‌کند. مطمئن باشید اگر کسی یک ریال خارج از آیین‌نامه و روی رابطه دریافت کرده باشد ما آن را برملا می‌کنیم البته قصد نداریم آبروی کسی را بریزیم و به خاطر همین نمی‌توانیم سریع گزارشی تخریبی منتشر کنیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: فقط می‌خواهم یک جمله بگویم، من در کشوری زندگی می‌کنم که چهار‌صد هزار میلیارد تومان در آن جابه‌جا می‌شود. البته صرف این‌که یک وزیر یا معاون وزیر دوازده هزار میلیارد تومان جابه‌جا کند نباید بگوییم کل کشور مشکل دارد. فقط باید بگویم که با کارخانه آب معدنی داماش قرارداد داشتم اما چون آقایان سواد ندارند این حرف‌ها را می‌زنند.

وی ادامه داد: من منصوب کسی نبودم فقط این سوال را می‌پرسم که چطور از وقتی که آقایان روی کار آمدند آنهایی که از سوی آنها آمده‌اند به اوین می‌روند. دوست دارم جواب این سوالم را بدهند که چرا «حمیدرضا سیاسی» که مدیر منصوب آنها است در اوین است. چون آقایان خیلی بی‌سواد هستند پاسخ این حرف‌ها را در دادگاه‌ خواهند داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,