Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
در جنگ با داعش

«امیر قبادی اهل مشهد اولین ایرانی غیرکرد در کوبانی کشته شد»

2014 December 26

خبر / رادیو کوچه

 

یگان‌های مدافع خلق، «YPG»، هویت یکی از نیروهای ایرانی خود را که در شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه، در جنگ با داعش کشته شد، اعلام کرد.

وب‌سایت شبکه خبری «نوروز»، روز پنج‌شنبه چهارم دی ماه، به نقل از مرکز اطلاع رسانی یگان‌های مدافع خلق، «ی‌پ‌گ»، گزارش داده است که «امیر قبادی»، فرزند «علی» شهروند ایرانی و اهل شهرستان مشهد، با نام سازمانی «روژوان کوبانی»، در جریان آزادسازی مرکز فرهنگ و هنر «باقی خدو»ی شهر کوبانی، جانش را از دست داده است.

بنابه اعلامیه مرکز اطلاع رسانی «YPG»، این شهروند ایرانی که سال ۲۰۱۴ به یگان‌های مدافع خلق ملحق شده بود، که در روز بیست و دوم دسامبر در جریان درگیری با شبه‌نظامیان گروه اسلام‌گرای داعش کشته شده است.

amirghobadi

یگان‌های مدافع خلق، «ی‌پ‌گ»، در بیانیه‌ای تصریح کرد که «مبارز ما روژوان کوبانی (امیر قبادی)، نمونه‌ای از روح فدایی، برادری خلق‌ها و نمادی برای خلق‌های خاورمیانه است.»

شهر کوبانی بیش از سه ماه است که در مقابل حملات شبه‌نظامیان گروه داعش مقاومت می‌کند و زمانی که در سه طرف در محاصره داعش قرار گرفته بود و از طرف چهارم نیز که با ترکیه هم‌مرز بود و دولت ترکیه اجازه ارسال کمک‌های غذایی و تسلیحاتی را نمی‌داد نیروی هوایی آمریکا از طریق هوا به این شهر کمک ارسال کرد.

مطالب مرتبط

حمله داعش به کوبانی از طریق خاک ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. sahar
    1

    سلام آیا این خبر درست است یا نه .خاهش میکنم جواب بدین .ممنون میشم با تشکر