Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
نامه خانواده‌های زندانیان سیاسی

 «به ظلمی که بر زنان دربند می‌رود رسیدگی کنید»

2014 December 26

گزارش / رادیو کوچه

 

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه‌ای به دولت زنان کابینه دولت حسن روحانی با اشاره به فشارهایی که به زنان زندانی از جمله مهدیه گلرو، ساجده عرب سرخی، بهاره هدایت، حلیمه شکری، مریم شفیع پور و می‌آید از آن‌ها خواسته‌اند تا به نقض حقوق این زندانیان و دیگر زندانیان زن سیاسی و عقیدتی رسیدگی کنند.

متن کامل این نامه که جهت انتشار به رادیو کوچه ارسال شده به شرح زیر است:

به نام خدا

سلام خواهران عزیز

از این که کابینه تدبیر و امید توفیق همراهی زنانی چون شما را در راه پرنشیب و فراز سازندگی کشور عزیزمان ایران دارد، خوشبختیم!

از این که شما عزیزان در حوزه‌های تخصصی خود همه توش و توان خویش را مصروف توسعه کشور عزیزمان ایران می‌کنید، مسروریم!

و از این که فراموش نکرده‌اید که «زن» هستید و این مزیت موجب آن است که هرگز با دردها و آلام مادران و همسران و دختران و خواهران سرزمین‌تان بیگانه نباشید و نمانید، سخت خوشحالیم!

قصد ما از نگارش این نامه کوتاه فقط این است که به یادتان بیاوریم هنوز پس از نزدیک ۶ سال که از روزهای تلخ انتخابات ۸۸ می‌گذرد، زنانی، مادرانی، همسرانی، دخترانی در بند ستم اسیرند!

zendan

خواستیم یادتان بیاوریم هنوز دیوار ظلم بلند است و دیوار مظلوم کوتاه کوتاه!

خواستیم یادآور شویم که مهدیه گلرو را باز هم از کانون گرم خانواده به سلول سرد زندان منتقل کردند و این بار دو الف توفیق میزبانی این زن مهربان و خوش قلب و متین و آرام را یافت و همسرش بار دیگر باید به تنهایی سر بر بالین بگذارد و روزهای تلخی را تجربه کند و …

خواستیم یادآور شویم که صبای ساجده هنوز در انتظار یک روز مرخصی مادر است تا در خانه، خود را در آغوش گرم او گم کند و از مهر مادری سرشار گردد!

خواستیم یادتان بیاوریم که بهاره جوان هنوز هر هفته فقط نیم ساعت مجال دیدن یار زندگی‌اش را دارد و از دیدار پدر و مادر، به دلیل بیماری سخت پدر و پرستاری تمام وقت مادر پدر را، محروم است و خود در بند زنان با درد کلیه می‌سازد.

خواستیم یادتان بیاوریم که مریم شفیع پور دارد مظلومانه روزهای جوانی‌اش را در بند ستم می‌گذراند!

خواستیم یادآور شویم که چند روزی است حلیمه شکری را ناگهان به شکل غیرقانونی به زندان قرچک منتقل کرده‌اند تا بیش از خودش خانواده مظلومش را شکنجه کنند!

خواستیم همه زنان بی گناه زندانی را به یادتان بیاوریم و همه زنان و مادران و همسران و دخترانی که بیرون زندان، در حسرت دیدار و متنعم شدن از وجود عزیزانشان، گویی زندان را تجربه می‌کنند و زندگی می‌کنند.

آری خواهران بزرگوار شرمنده‌ایم که همه این تلخی‌ها را به شما یادآور شویم در این روزهایی که به یمن فرارسیدن ربیع الاول و کریسمس و ایام ولادت پیامبران صلح و رحمت عیسی (ع) و محمد (ص) باید شیرین باشد. و خواستیم شما به نمایندگی از ما و این مظلومان دربند از دستگاه قضا پرسش کنید که چرا و تا کی قرار است حقوق انسان در سرزمینی که خاستگاه شیعیان علی (ع) است، نقض شود؟! و از همکاران خود در دولت تدبیر و امید پرسش کنید که کلیدی که در ایام تبلیغات انتخابات رونمایی شد کی و چگونه قرار است قفل مشکلات زندگی ما را بگشاید؟! و از خود پرسش کنید که اگر جای خانواده‌های زندانیان سیاسی بودید و دستتان به هیچ جا بند نبود از کسانی که دستشان به جایی بند است چه انتظاری داشتید.

والسلام

ایام عزت مستدام

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,