Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
روزانه با کوچه، شنبه ششم دی ۹۳

«درمراکش و مصر نمایش فیلم خروج خدایان و شاه‌ها ممنوع شد»

2014 December 28

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فیلم تاریخی «خروج؛ خدایان و شاه‌ها» ساخته «ریدلی اسکات» که بازسازی روایت خروج حضرت موسا از مصر است، از برنامه اکران در سینماهای مصر و مراکش لغو شده است.

هیات ممیزی وزارت فرهنگ مصر این فیلم را توقیف کرده و دلیل آن را وجود خطاهای مذهبی و تاریخی در این فیلم دانسته است. پیشتر، فیلم تاریخی «نوح» ساخته «دارن آرونوفسکی» با بازی «راسل کرو» نیز به همین دلایل در مصر توقیف شده بود.

بر اساس گزارش ها به مدیران سینماها در مراکش نیز به صورت شفاهی گفته شده که این فیلم را با وجود این‌که پیشتر مجوز اکران در سینماها را داشت، از برنامه اکران حذف کنند.

به گزارش سایت “مدیا۲۴”، مدیر «سینما ریف» در کازابلانکا گفته است که به او گفته شده اگر این فیلم را اکران کند، سینمای او را تعطیل خواهند کرد.

2

 

هم‌چنین امروز در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

مجادله آمریکا و کره شمالی بر سر نمایش فیلم «مصاحبه» و نیز حمله سایبری به شرکت «سونی پیکچرز» هم‌چنان ادامه دارد. پیونگ‌یانگ ضمن توهین نژادپرستانه به باراک اوباما، مجددن ایالات متحده را به جنگ تهدید کرد.

کشف روغن زیتون شش هزار ساله در اسراییل.

جشن‌های سالگرد میلاد مسیح در کودکستان‌های چین ممنوع می‌شوند؛ صلیب‌های کلیسا‌ها ضبط می‌شوند و دانشجویان باید به جای شرکت در مراسم کریسمس به دیدن فیلم‌های تبلیغاتی بروند. جنبش دمکراسی به این اقدامات اعتراض دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,