Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خانه تکانی جدی در هرات افغانستان

«اشرف غنی بیش از ۳۰ مقام محلی ولایت هرات را برکنار کرد»

2014 December 28

خبر / رادیو کوچه / بخش افغانستان

 

«محمد اشرف غنی» رییس جمهوری افغانستان، با سفر به ولایت هرات، رییس دادستانی، فرماندهان ١۵ ولسوالی‌ها و  شماری از کارمندان  به شمول رییس گمرک و شمار دیگر از کارمندان ادارات محلی هرات را برکنار کرد.

بر اساس دستور تازه «اشرف غنی» فرماندهان که بدون شرکت در روند رقابتی، به این پست‌ها گماشته شده‌اند نیز، برکنار شده‌اند. ولایت هرات ۱۵ ولسوالی دارد و هر ولسوالی یک فرماندهی پلیس دارد.

بنابه گزارش خبرنگار «رادیو کوچه» در افغانستان، او در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که به تمامی‌ مسئولان امنیتی در هرات دستور داده است تا مشکلات امنیتی در این شهر را پایان دهند و هر سه ماه به نمایندگان نهادهای مردمی در هرات، گزارش بدهند.

آقای «اشرف غنی»، به دنبال افزایش نا امنی‌ها و اعتراض‌ها و شکایت‌های مردم به این ولایت سفر کرد. او قبل از این هیاتی را به هرات فرستاده بود تا مشکلات را بررسی کند.

ashrafghani

رییس جمهوری افغانستان همچنین در صحبتی که با شماری از اهالی هرات داشت، از آن‌ها خواست پنج نفر را برای تصدی شهرداری هرات به او معرفی کنند تا او یکی از آن‌ها را به عنوان شهردار هرات انتخاب کند.

بنابه گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، رییس جمهور «غنی» دو روز پیش، «فضل‌اله وحیدی» والی و سرپرست پیشین هرات را برکنار کرده بود.

پیش از آن از چندین مورد قتل، آدم‎ربایی و حملات خشونت‎آمیز در این ولایت گزارش شده بود.

در آخرین مورد مدیر معارف ( آموزش و پرورش) ولسوالی شیندند در ۱۷ قوس/ آذر به همراه پسر و یکی از همکارانش در اثر شلیک افراد مسلح کشته شدند و ضاربان سیزده میلیون افغانی حقوق معلمان ولسوالی شیندند را از نزد این مدیر به سرقت بردند.

مطالب مرتبط

سفر رییس جمهوری اشرف غنی به ولایت هرات

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,