Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
روزانه با کوچه. یک‌شنبه هفتم دی ۹۳

«یونسی برخورد با دراویش را برخلاف مصالح می‌داند»

2014 December 28

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی در پاسخ به این‌که در سال‌های گذشته در برخورد با دراویش اتفاقاتی افتاده است و هم اکنون روی‌کرد دولت یازدهم درباره دراویش چه خواهد بود؟ گفت: آن‌ها اتفاقات ناگواری بود و مصلحت نبود اتفاق بیفتد و بعد هم تکرار نشد.
یونسی تصریح کرد: حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت بود و حاکمیت جمهوری اسلامی به هیچ وجه موافق این تندروی‌ها نیست؛ این تندروی‌ها گاهی ضد شیعه، گاهی ضد سنی و گاهی ضد یک فرقه است و فرقی ندارد.
وی افزود: ملت ایران اکثریت مسلمان و شیعه دارد اما در این ملت بزرگ، ادیان و مذاهب وجود دارد؛ ملت بزرگ باید در کنار هم زندگی کند و هم‌دیگر را تحمل کند و دعوا انجام ندهد؛ قانون هم باید در این‌جا حاکم باشد؛ هیچ کس حق ندارد اراده خود را بر قانون تحمیل کند و قانون برای هر شهروند ایرانی حقوقی قائل شده و اگر آن شهروند تابع هر مذهب و دینی هم باشد حقوقی دارد و هیچ کس حق ندارد به حقوق دیگری تعدی کند و این کار جرم است؛ آن‌چه که اتفاق افتاد برخلاف مصالح و قانون جمهوری اسلامی بوده است.

yonsi
امروز هم‌چنین در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:
هواپیمای مسافربری شرکت «ایر آسیا» معلق به کشور اندونزی روز یک‌شنبه بیست و هشتم دسامبر با ١۶٢ سرنشین که از شهر «سورابایا» در اندونزی راهی سنگاپور بود، ناپدید و بنابه گفته مقامات هواپیمایی ایر-آسیا عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیما آغاز شده است.
بارش سنگین برف و یخبندان ۱۵ هزار وسیله نقلیه را در گردنه های کوه های آلپ فرانسه که به پیست‌های اسکی ختم می شود به دام انداخته است.
جمعیت ایران به ۷۸ میلیون و جمعیت ایرانیان به ۸۰ میلیون نفر رسید؛ دست‌کم دو میلیون نفر از ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند.
چرا « یه حبه قند» یک فیلم ملی است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,