Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«روسای‌جمهور درک ورزشی ندارند»

2014 December 29

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روسای‌جمهور درک ورزشی ندارند

رییس اسبق سازمان تربیت‌بدنی یکی از مشکلات ورزش را نبود درک ورزشی روسای‌جمهور توصیف می‌کند و معتقد است ورزش ذاتن فرابخشی است، مشاوره‌اش به «حسن روحانی» رییس‌جمهور این است که سازمان تربیت‌بدنی دوباره تشکیل شود.

به گزارش وب‌سایت ورزش، «سیدمصطفی هاشمی‌طبا» گزینه اول ورزشی حسن روحانی بود؛ یکی از وزرای فعلی و اعضای ارشد ستاد انتخاباتی حسن روحانی در تماس تلفنی از هاشمی‌طبا می‌خواهد که مسوولیت وزارت ورزش را قبول کند، اما قبول نمی‌کند و می‌گوید برای وزارت و وزیر شدن کمی سن‌اش بالا رفته و مایل است وارد انتخابات کمیته ملی المپیک شود. انتخاباتی که با آیین‌نامه بحث‌انگیز «مهدی قدمی» نایب‌رییس وقت کمیته المپیک، امکان حضورش میسر نشد و هاشمی‌طبا آن مسوولیت را نیز از دست داد. حالا با گذشت یک سال و شش ماه از آن تاریخ، سید‌مصطفی هاشمی‌طبا شاید با خود فکر می‌کند اگر مسوولیت ورزش را قبول کرده بود، وضعیت ورزش بهتر از این روزها بود.

rosaejomhwr

وی تصریح کرد: یک‌بار گفتم یکی از مشکلات ورزش ما این است که هیچ‌کدام از روسای‌جمهور ما درک ورزشی نداشتند، نه این‌که علاقه‌مند نباشند؛ هر کدام به نوعی علاقه داشتند، آقای «هاشمی» به نوعی علاقه داشتند آقای «خاتمی» به نوعی، آقای «احمدی‌نژاد» هم به نوعی، اما به نظر من کار خاصی برای ورزش نکردند و یک روال عادی و معمولی را سپری کردند. شاید کاری که آقای «خادم» در زمانی که نماینده مجلس بود انجام داد و بودجه ورزش را دو برابر کرد، هیچ‌کس برای ورزش انجام نداد. ورزش مملکت به دلیل این‌که درکی از تربیت‌بدنی و ورزش نه در آموزش و پروش و نه در روسای‌جمهور ما دچار مشکل است.

آقای احمدی‌نژاد هم کار خاصی برای ورزش انجام نداد، البته یک مقداری متاسفانه فرهنگ غلط را در کل کشور رواج داد که ورزش هم از آن بی‌نصیب نماند. هم‌چنین آقای روحانی، و همه روسای‌جمهور، اگر از آنها خواسته شود که پنج دقیقه در مورد مسایل تربیت ورزش، مفهوم تربیت‌بدنی، اثر تربیت‌بدنی و این‌گونه مسایل صحبت کنند، دقیق نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

وزارت ورزش دنبال تغییر اساس‌نامه فدراسیون فوتبال است

عضو مجمع فدراسیون فوتبال با بیان این‌که وزارت ورزش به دنبال تغییر اساس‌نامه این فدراسیون است، گفت: وزارت‌خانه می‌خواهد مجمع را در اختیار بگیرد ولی همین که مشکل استقلال و پرسپولیس را حل کردند، ممنونیم.

abdini

«امیر عابدینی» در گفت‌و‌گو با مهر، درباره این‌که گفته می‌‌شود وزارت ورزش و جوانان در تغییرات فدراسیون فوتبال دخالت کرده است، اظهار کرد: نماینده وزارت ورزش در همان برنامه جمعه شب تلویزیون و در مناظره با نماینده فدراسیون فوتبال گفت که باید اساس‌نامه فدراسیون فوتبال عوض و وزیر ورزش هم رییس مجمع شود.

وی افزود: وزارت ورزش به دنبال تغییر اساس‌نامه، تغییر هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال، دخالت در عزل و نصب‌ها و دخالت در امور تیم‌های ملی است. این مصداق بارز دخالت است. وزارت در باشگاه‌داری هم دخالت مستقیم دارد. همان‌طور که در استقلال و پرسپولیس کار می‌کنند. تازگی‌ها هم شنیده‌ام «امیررضا خادم» (معاون وزیر ورزش) تیم نصر ابومسلم را خریداری کرده‌ که متعلق به خودش است. این نشان می‌دهد که کم کم در تیم‌داری هم ورود کرده‌اند.

١٠٠ فوتبالیست برتر سال ٢٠١۴ از نگاه اکیپ

روزنامه اکیپ فرانسه صد بازیکن برتر جهان در سال ٢٠١۴ را معرفی کرد و دروازه‌بان بایرن‌مونیخ و تیم‌ملی آلمان را به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان برگزید.

به گزارش ایرنا، «مانوئل نویر» که امسال قهرمانی جام‌جهانی با آلمان و قهرمانی بوندس‌لیگا با بایرن‌مونیخ را تجربه کرد دومین دروازه‌بانی در تاریخ است که عنوان بهترین بازیکن سال از نگاه اکیپ را از آن خود می‌کند.

nimar

پیش از این فقط «لئو یاشین» دروازه‌بان افسانه‌ای تیم‌ملی شوروی موفق شده بود در سال ١٩۶٣ این عنوان را به دست بیاورد.

پس از نویر، «کریستیانو رونالدو» و «لیونل مسی» فوق ستاره‌های رئال و بارسا در رده‌های دوم و سوم این رده‌بندی قرار گرفتند.

این نشریه فرانسوی تیم منتخب سال ٢٠١۴ را نیز انتخاب کرده است که تیم‌های رئال‌مادرید و بایرن‌مونیخ هر کدام با چهار بازیکن، بیشترین سهم را در آن دارند.

مانوئل نویر، ژابی آلونسو، دیوید آلابا و فیلیپ لام از بایرن‌مونیخ، سرخیو راموس، کریستیانو رونالدو و تونی کروس از رئال مادرید، لیونل مسی و نیمار از بارسلونا متس هوملس از بوروسیا دورتموند و آنخل دی ماریا از منچستریونایتد بازیکنان تیم منتخب سال ٢٠١۴ از نگاه اکیپ هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,