Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در هرات افغانستان

«اشرف غنی در یک روز و در یک ولایت ٣٠ مقام را از اداره هرات برکنار کرد»

2014 December 29

نقیبه بارکزی / رادیو کوچه / بخش هرات

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رییس جمهور غنی در راس یک هیات دولتی روز شنبه ششم جدی/دی ماه  وارد هرات شد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در جریان یک روز با اقشار مختلف مردم در این ولایت دیدار کرد از نماینده‌گان اقوام تا نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی و زنان و جامعه مدنی و اهل کسبه ودر نهایت تصمیم خود را برای برکناری ٣٠ مقام درادارات دولتی و نظامی هرات را گرفت .

رییس جمهوری افغانستان چندی پیش هیات ۲۱ نفره ای را برای بررسی وضعیت امنیتی هرات موظف کرد

این هیات نتیجه پنج روز بررسی خود را روزهای گذشته در گزارشی به اشرف غنی ارایه کرد که پس از ارایه گزارش، آقای غنی بلافاصله سید فضل‌اله وحیدی سرپرست ولایت هرات را برکنار کرد و معاون آقای وحیدی را سرپرست ساخت.

ashrafghani

گفته می‌شود که رییس جمهوری پس از خواندن گزارش هیات اعزامی به هرات، نسبت به وضعیت این ولایت حساس شده و شخصن به این ولایت سفر کرده است.

بر اساس دستور تازه  اشرف غنی فرماندهان که بدون شرکت در روند رقابتی، به این پست‌ها گماشته شده‌اند نیز، برکنار شده‌اند. ولایت هرات ۱۵ ولسوالی دارد و هر ولسوالی یک فرماندهی پلیس دارد.

شهروندان هرات در واکنش به این کار کرد  ریس جمهور واکنش‌های متفاوتی دارند از شتاب‌زده عمل کردن  تا نگرانی از بدتر شدن اوضاع، تعدادی از شهروندان هرات به رادیو کوچه در مورد برکناری مقام‌های هرات گفتند.

در همین حال ریس جمهور  در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که به تمامی‌ مسئولان امنیتی در هرات دستور داده است تا مشکلات امنیتی در این شهر را پایان دهند و هر سه ماه به نمایندگان نهادهای مردمی در هرات، گزارش بدهند.

آقای اشرف غنی، به دنبال افزایش نا امنی‌ها و اعتراض‌ها و شکایت‌های مردم به این ولایت سفر کرد. او قبلن هیاتی را به هرات فرستاده بود تا مشکلات را بررسی کند.

Photo: AFP

رییس جمهور غنی دو روز پیش فضل‎اله وحیدی سرپرست این ولایت رانیز بر اساس گزارش این هیات  برکنار کرده بود.

پیش از آن از چندین مورد قتل، آدم‎ربایی و حملات خشونت‎آمیز در این ولایت گزارش شده بود.

در آخرین مورد مدیر آموزش و پرورش ولسوالی شیندند در ۱۷ قوس/آذر به همراه پسر و یکی از همکارانش در اثر شلیک افراد مسلح کشته شدند و ضاربان سیزده میلیون افغانی حقوق معلمان ولسوالی شیندند را از نزد این مدیر به سرقت بردند.

مطالب مرتبط

اشرف غنی بیش از ۳۰ مقام محلی ولایت هرات را برکنار کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,