Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
توسط کشتی و هلی‌کوپترها

«تلاش‌ برای نجات سرنشینان کشتی آتش‌گرفته در آب‌های یونان ادامه دارد»

2014 December 29

خبر / رادیو کوچه

 

عملیات نجات و امدادرسانی به کشتی مسافربری حامل ۴٧٨ نفر که روز یک‌شنبه، در شمال غربی کورفو در نزدیکی یونان دچار حریق شده بود، امروز دوشنبه بیست و نهم دسامبر با نجات ٣٩١ نفر همچنان ادامه دارد.

ایتالیا و یونان، عملیات امدادرسانی را از روز یک‌شنبه، آغاز کرده و تلاش‌های آن‌ها همچنان ادامه دارد که بنابر تازه‌ترین گزارش‌ها امدادگران توانسته‌اند ٣٩١ سرنشین را از آن خارج کنند.

باران شدید، تگرگ، امواج دریا و وضعیت بد آب‌وهوایی امدادرسانی به این کشتی را دچار مشکل کرده است، اما عملیات نجات با شرکت کشتی‌ها و هلی‌کوپترها همچنان ادامه دارد، هرچند هنوز تعدادی از مسافران داخل کشتی مانده‌اند.

روزنامه «کاثه مرینی» چاپ آتن روز دوشنبه بیست و هشتم دسامبر در این رابطه نوشته است که «میلتیادیس وارویتسیوتیس» وزیر تجارت دریایی یونان گفته است:‌ این یک عملیات نجات پیچیده است، دید ضعیف است و شرایط آب و هوایی دشوار، اما ما مطمئن هستیم که مسافران نجات پیدا خواهند کرد، چون کشتی‌های زیادی در ناحیه هستند.

normann--2-thumb-large

بنابه گفته مقام‌ها در کشتی حادثه دیده نورمن آتلانتیک که از پاتراس یونان با ۴۲۲ مسافر و ۵۶ خدمه از یونان راهی آنگونا در ایتالیا بود، یک نفر پس از پریدن از کشتی جان باخته و یک نفر دیگر مجروح شده است.

،روزنامه «کاثه مرینی» که خبرهای مربوط به این کشتی را به صورت لحظه به لحظه در وب‌سایتش گزارش می‌دهد بعد از ظهر روز دوشنبه، نوشته است که چهار جسد نیز در دریا پیدا شده شده است.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، بیش‌تر مسافران یونانی هستند، اما مسافرانی از ایتالیا، ترکیه، آلبانی، آلمان و سایر کشورها هم در آن هستند.

در همین رابطه رسانه‌های ایتالیایی گزارش داده‌اند که آتش‌سوزی در پارکینگ اتومبیل‌های کشتی شروع شد و از آن‌جا منتشر شد.

مسافران نجات یافته از جمله شامل یک زن باردار و دو فرزندش به خاطر سرمازدگی احتمالی تحت معالجه قرار گرفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,