Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در مرز سراوان

«دو عضو ارشد سپاه پاسداران و یک بسیجی در مرز پاکستان کشته شدند»

2014 December 29

خبر / رادیو کوچه

 

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، اعلام کرد، عصر روز یک‌شنبه، هفتم دی ماه، دو عضو ارشد این نهاد به همراه یک بسیجی در مرز سراوان در استان سیستان و بلوچستان کشته شده‌اند.

خبرگزاری‌های داخل ایران، روز دوشنبه هشتم دی ماه گزارش داده اند، این سه نفر از نیروهای سپاه فجر استان فارس بوده‌اند، که بنابه اطلاعیه قرارگاه قدس سپاه، توسط کسانی که این قرارگاه از آن‌ها با عنوان «مزدوران بیگانه و اشرار مسلح» یاد کرده کشته شده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا»، در این رابطه از سرگرد «اکبر عبداله نژاد»، ستوان سوم «قدرت‌اله ماندنی» و یک بسیجی به نام «موسا نصیری بیات» به عنوان سه نفری نام برده که در این حادثه کشته شده‌اند. در حالی که خبرگزاری «فارس» درجه فرد اول را سرهنگ و درجه فرد دوم را سروان ذکر کرده‌است.

saravan

بنابه گزارش «ایرنا»، «علی‌اصغر میرشکاری»، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در این‌باره گفته است: «تروریست‌ها در نقطه صفر مرزی میل ۱۹۰ و ۱۹۱ رودخانه نهنگ با کمین در مسیر راه و حمله‌ای غافلگیرانه با تیراندازی به سمت خودروی عبوری سپاه پاسداران سه نفر را شهید کردند و پس از این اقدام کور با توجه به نزدیکی مرز به خاک کشور همسایه گریختند.»

شهرستان سراوان در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده و شرقی‌ترین نقطه ایران است.

در چهار ماه گذشته تعدادی از نیروهای نظامی و انتظامی ایران در منطقه سیستان و بلوچستان توسط گروه‌های مسلح کشته شده‌اند که در آخرین حادثه، چهارشنبه، پنجم  آذر ماه، سه مامور نیروی انتظامی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان در حین گشت‌زنی به قتل رسیدند.

مطالب مرتبط

سه مامور نیروی انتظامی ایران در زهک سیستان و بلوچستان کشته شدند

سه مامور انتظامی ایران در منطقه سراوان سیستان و بلوچستان کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,