Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«فوتبال شیراز به دنبال زن رییس باشگاه برق»

2014 December 30

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فوتبال شیراز به دنبال زن رییس باشگاه برق

خیلی عجیب است یک رییس فدراسیون را همه می‌گویند برو اما می‌گوید نمی‌روم و می‌مانم. دیگر قبح همه چیز از بین رفته. شرم‌آور است که یک نفر از دو‌و‌میدانی بیاید در فوتبال.

مربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران معتقد است بحث ماندن یا رفتن «علی کفاشیان» در فدراسیون فوتبال هیچ ربطی به فیفا ندارد بلکه مردم او را نمی‌خواهند و برای فوتبال هم شرم‌آور است که یک نفر از دو‌و‌میدانی بیاید و نفر اول این رشته شود.

گفت‌و‌گوی صریح و بی‌پرده «اصغر شرفی» با ایلنا را در زیر می‌خوانید:

asgharsharafi

کفاشیان اعلام کرده کسی جرات ندارد او را برکنار کند. چه واکنشی به این حرف رییس فدراسیون دارید؟

وقتی چنین حرفی زده یعنی پشت کفاشیان قرص است. او عزیز دردانه عمو یادگاره و پشتش گرم است. یعنی اگر همه مردم هم کفاشیان را نخواهند باز کسی جرات نمی‌کند او را بردارد. به نظرم باید این سوال را از مسوولان رده بالای نظام بپرسید که چطور با توجه به قوانین مملکت کسی جرات می‌کند این‌طوری صحبت کند.

شاید منظور کفاشیان این است که اگر او را بردارند فوتبال‌ ایران تعلیق می‌شود؟

خیلی عجیب است یک رییس ‌فدراسیون را همه می‌گویند برو، اما می‌گوید نمی‌روم و می‌ماند. دیگر قبح همه چیز از بین رفته و بعضی‌ها برای شخصیت‌شان هم احترام قائل نیستند. شرم‌آور است یک نفر از دو‌و‌میدانی بیاید در فوتبال و همه بگویند تو را نمی‌خواهیم، اما طرف بگوید نمی‌روم و می‌مانم. این مساله ربطی به فیفا ندارد، بلکه مردم کفاشیان را نمی‌خواهند و او را دوست ندارند. من دیگر تصمیم گرفته‌ام در مورد فوتبال صحبت نکنم.

چرا؟

blater-kafashian

چون باعث شده غیرفوتبالی‌ها جای ما بیایند. اگر من با آقایان «مایلی‌کهن» یا «دایی» دعوا کنم به نفع کفاشیان است. الان «حسین کلانی» و «جعفر کاشانی» را به پرسپولیس آورده‌اند، اما چهل سال دیر آورده‌اند هر چند باز هم خوب است. حضور «خاکپور» در تیم‌ملی امید خیلی خوب است، چون می‌خواستند سی سال دیگر او را بیاورند، اما الان آورده‌اند. باید ما فوتبالی‌ها به امثال خاکپور بها بدهیم و کمکش کنیم تا موفق شود نه این‌که امثال «آیت‌اللهی» در این فوتبال باشند و از آنها حمایت کنند.

گویا از آیت‌اللهی به شدت ناراحت هستید؟

بروید ببینید آیت‌اللهی چه بلایی سر فوتبال شیراز آورده، اما از آن‌جا او را آورده‌اند و نفر دوم فوتبال مملکت گذاشته‌اند. برق شیراز و فجر سپاسی زمان چه کسی از بین رفتند؟ زمان همین آیت‌اللهی. اما او را نفر دوم فوتبال مملکت گذاشته‌اند. من از زن رییس باشگاه برق شیراز چک دارم، اما نمی‌توانم بگیرم.

این موضوع چه ربطی به آیت‌اللهی دارد؟

٩٨ درصد باشگاه برق شیراز متعلق به این خانم است. خانمی به اسم «سولماز»، اما چه کسی او را تایید کرده که توانسته ٩٨ درصد باشگاه را بگیرد. رییس هیات فوتبال باید او را تایید کرده باشد، یعنی آیت‌اللهی که الان نفر دوم فوتبال است و شما توقع دارید فوتبال ما با این شرایط شکل بگیرد؟ فوتبال را ول کنید و دنبال سولماز بگردید.

پیگیری‌های شما برای پیدا کردن این خانم و گرفتن حق و حقوق‌تان به جایی نرسیده؟

نه ما که به هیچی نرسیدیم. آقای رییس‌جمهور جواب بدهید چطور زن رییس باشگاه چک‌های ما را امضا کرده و او را پیدا نمی‌کنیم. رییس هیات فوتبال استان فارس چطور او را تایید کرده و نمی‌تواند این خانم را پیدا کند؟ چطور حالا همان رییس هیات نفر دوم فوتبال مملکت است؟ من فکر می‌کنم آیت‌اللهی با این خانم شریک است چون او را تایید کرده و با هم کلاه‌برداری کرده‌اند. اگر اسم این کار کلاه‌برداری نیست یک نفر در این مملکت بگوید اسم این کار چیست؟

مشکل سربازی چهار بازیکن تیم‌ملی حل شد

ستاد کل نیروهای مسلح با حضور مهرداد پولادی، سروش رفیعی، حسین ماهینی و شجاع خلیل‌زاده در تیم‌ملی فوتبال ایران موافقت کرد.

به گزارش مهر، در حالی‌که در روزهای گذشته اخبار زیادی مبنی بر مخالفت سازمان نظام‌وظیفه عمومی با درخواست «کارلوس کی‌روش» برای حضور بازیکنان سرباز در تیم‌ملی منتشر شده بود، با این حال سردار «موسی کمالی» جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که مهرداد پولادی، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی و سروش رفیعی مشکلی برای هم‌راهی تیم‌ملی در مسابقات جام ملت‌های آسیا ندارند.

t-m

این در حالی است که کارلوس کی‌روش دو جای خالی برای بازیکنان سرباز نگه داشته بود و به نظر می‌رسد سروش رفیعی و مهرداد پولادی دو بازیکنی باشند که هم‌راه سایر ملی‌پوشان عازم استرالیا شوند.

سرمربی تیم‌ملی در هفته‌های گذشته مدام بر حضور بازیکنان سرباز در تیم‌ملی تاکید کرده بود. وی روز شنبه در جلسه با وزیر ورزش هم درخواست کرده بود مشکل بازیکنان سرباز برای جام ملت‌های آسیا حل شود. «محمود گودرزی» وزیر ورزش هم این درخواست را به نیروهای مسلح ارائه کرد که در نهایت امروز، دوشنبه، با این درخواست موافقت شد.

تیم‌ملی امروز عازم استرالیا می‌شود تا آخرین مرحله اردوی آماده‌سازی خود را در این کشور برپا کند. ایران در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا با قطر، امارات و بحرین هم‌گروه است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,