Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
سناتورجمهوری‌خواه مارک کرک

«اولویت کنگره آمریکا در سال جدید طرح‌های سخت‌گیرانه علیه ایران است»

2014 December 30

خبر / رادیو کوچه

 

برخی از اعضای ارشد کنگره ایالات متحده آمریکا یکی از اولویت‌های قانون‌گذاران آن کشور برای سال جدید میلادی را ارزیابی و رای‌گیری درباره تحریم‌های بیش‌تر علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده‌اند.

وب‌سایت بخش فارسی «رادیو صدای آمریکا» روز سه‌شنبه سی‌ام دسامبر گزارش داده است، سناتور جمهوری‌خواه «مارک کرک» روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با تلویزیون فاکس در این مورد گفت که میچ مک کانول رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا گفته است دومین رای گیری مهم در سنا در سال نو، در مورد تحریم‌های ایران خواهد بود.

بنابه این گزارش، «سناتور کرک» با نام بردن از سناتورهای ارشد دمکرات «رابرت مناندز» و «چاک شومر» به عنوان حامیان این طرح، اضافه کرد که او حمایت ۱۷ سناتور دمکرات را در این مورد دارد و این یک رای گیری واقعن دوحزبی در مورد ایران خواهد بود.

یکصد و چهاردهمین کنگره آمریکا اولین جلسه خود در سال ٢٠١۵ را از هفته آینده با اکثریت جمهوری‌خواه در هر دو مجلس نمایندگان و سنا آغاز خواهد کرد.

sana

جمهوری‌خواهان آمریکا که در انتخابات میان دوره‌ای نوامبر گذشته موفق شدند اکثریت را در کنگره آمریکا به دست بیاورند، اکنون با در دست داشتن اکثریت کنگره، می‌توانند، تصویب برخی از طرح‌های تحریمی پیشنهادی جمهوری‌خواهان علیه ایران را که از سوی دمکرات‌ها در سنا متوقف شده بود به رای خود بگذارند.

بنابه همین گزارش، سناتور جمهوری‌خواه «لیندزی گراهام» آخر هفته گذشته در اسراییل درباره دستور کار کنگره در سال جدید گفت که ژانویه روی طرح مشترک تحریمی دوحزبی «مارک کرک» و «رابرت مناندر» رای‌گیری می‌شود. به گفته او بر اساس این طرح، درصورتی که تهران از مقررات توافق موقت تخلف کرده یا مذاکرات را ترک کند تحریم‌ها دوباره اعمال خواهند شد.

سناتور «گراهام» در مورد طرح پیشنهادی از سوی سناتور «باب کورکر» رییس آینده کمیته روابط خارجی سنا نیز گفت که این طرح از حمایت دوحزبی برخوردار است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,