Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
استاتوس

«مردم ایران خوشحال باشند که بنزین در سال ٩۴ گران نمی‌شود»

2014 December 31

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

هم‌راه شما خواهیم بود با یکی دیگر از سری برنامه‌های استاتوس با ۵ آیتم همیشگی و امیدواریم از این برنامه لذت ببرید، هم‌چنین برای اطلاع از اخبار کامل و دقیق توجه شما را به شنیدن فایل صوتی برنامه جلب می‌کنیم.

 

خبرتنوری

«افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در سال ٩۴ منتفی است»

با کاهش شدید قیمت نفت در چند ماه اخیر قیمت فرآورده‌های نفتی نیز در جهان روند نزولی به خود گرفت که با این شرایط به نظر می‌رسد دولت از افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در سال ٩۴ منصرف شده است.

به گزارش فارس، روند کاهشی قیمت جهانی نفت موجب شده است تا قیمت فرآورده‌های نفتی در جهان نیز تحت‌تاثیر این کاهش قرار بگیرد به طوری‌که قیمت برخی از فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین با کاهش رو‌به‌رو شود.

در حال حاضر متوسط قیمت بنزین در بسیاری شهرهای آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از سال ٢٠٠٩ رسیده است، به عنوان مثال قیمت هر گالن بنزین در ایالت میزوری آمریکا به زیر ٢ دلار رسیده است، به این معنی که مردم آمریکا در این ایالات ارزان‌ترین بنزین این کشور را دریافت می‌کنند. با احتساب قیمت ٢ دلار به ازای هر گالن در آمریکا و وزن هر گالن به میزان ٣/٧ لیتر، آن‌گاه می‌توان گفت هر لیتر بنزین با قیمت حدود هزار و نه‌صد تومان عرضه می‌شود. از طرف دیگر با اعلام اداره امور اوپک و روابط با مجامع آسیایی، قیمت انواع فرآورده‌های نفتی در بازارهای آسیایی نیز با کاهش مواجه شده است، به عنوان مثال قیمت هر بشکه بنزین در بازار سنگاپور در هفته گذشته چهار دلار و شصت و سه سنت کاهش یافت و به شصت و پنج دلار و چهارده سنت رسید. با سقوط آزاد قیمت طلای سیاه در طول ۶ ماه گذشته تاکنون بهای انواع فرآورده‌های نفتی به ویژه بنزین و گازوئیل هم در بازار جهانی با کاهش شدید قیمت دست و پنجه نرم کرده است.

benzin

وزارت نفت نیز با انتشار گزارشی، اعلام کرده است: میزان کاهش قیمت انواع فرآورده‌های نفتی هم‌چون بنزین در مقایسه با کاهش قیمت نفت، شیب تندتری داشته است. به عبارت دیگر با سقوط آزاد قیمت بنزین در بازار جهانی که احتمال دامنه سقوط آزاد آن تا پایان سال ٢٠١۵ میلادی توسط کارشناسان بین‌المللی محتمل ارزیابی شده و با توجه به کاهش شکاف قیمت بنزین عرضه شده در داخل کشور و بهای جهانی بنزین، دست و پای دولت عملن برای گرانی مجدد این فرآورده نفتی در سال ٩۴ بسته شده است و به نظر می‌رسد با این روند قیمت بنزین و فروآروده‌های دیگر نفتی در سال آینده افزایش پیدا نخواهد کرد.

سوتی هفته

«جمهوری اسلامی نظامی است که ساختار مردم سالار دارد»

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از توطئه‌های گوناگون داخلی و خارجی عنایت الهی در اراده ملت تجلی یافت و در قیام ٩ دی فتنه ٨٨ خاموش شد.

به گزارش فارس، «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (نهم دی ماه ٩٣) ضمن گرامی‌داشت حماسه سیاسی نهم دی گفت: بعد از توطئه‌های گوناگون خارجی و داخلی عنایت الهی در اراده ملت تجلی یافت و در قیام ٩ دی فتنه سال ٨٨ خاتمه پیدا کرد.

موج دوم نیز یک برنامه ١٠ ساله بود و به نظرشان فرصتی به دست می‌آمد و به خیالشان زمینه را آماده کرده بودند و فکر می‌کردند بتوانند از مطالبات مردم برای خود استفاده‌ای ببرند و لذا آن قضایای سال ٨٨ به وجود آمد. حدود سه ماه تهران را متلاطم کردند و تنها دو سه ماه توانستند دل‌ها و ذهن‌ها را به خودشان مشغول کنند. در این‌جا هم مردم با حضور در میدان و بعد از این‌که باطن‌ها در روز قدس ظاهر شد در روز عاشورا فهمیدند عمق خواسته‌های آشوب‌گران تا کجاست که حماسه ٩ دی را به راه انداختند.

larijani

رییس قوه مقننه اظهار داشت: در روز ٩ دی نه تنها در تهران بلکه در سراسر کشور میلیون‌ها نفر و بعد نیز بلافاصله در ٢٢ بهمن در میدان حاضر شدند و قائله را ختم کردند. این هنر مردم است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بر اساس این تحلیل آیا امروز با تهدیدی مواجه هستیم؟ این تهدید از چه نوع است که باید مراقبت شود.

وی ادامه داد: شرایط امروز ایران از نظر امنیتی متفاوت از دهه‌های قبل و حتا پنج سال گذشته است. جمهوری اسلامی نظامی است که ساختار مردم سالار دارد و لذا از پیوندهای قوی مردمی برخوردار است. به همین دلیل ملت در مقابل دسایس گوناگون نظیر ١٨ تیر و فتنه ٨٨ با حضور میلیونی خود در ٢٣ تیر و ١٠ دی تعلق خاطر خود را به نظام نشان داد.

حوادث

«دست‌مزد میلیونی برای بلعیدن مواد مخدر»

به بسته‌های سبز رنگ پول که فکر می‌کند، خوردن مخدر‌های نایلون پیچ‌شده، آسان‌تر می‌شود. خوردن که نه، بلعیدن. با این‌که این اولین‌بار است که هیچ اشتهایی ندارد، اما مواد اولیه را آماده می‌کند: یک کاسه ماست، یک ظرف روغن و یک کیلوگرم گَرد سفید. این معجون ١٠ میلیون تومان می‌ارزد.

روزنامه شهروند در ادامه نوشت: بلعیدن مواد مخدر و جابه‌جا کردن آنها از شهری به شهر دیگر روایت تلخی دارد. روایت آدم‌هایی که تن به این کار می‌دهند، قصه تکراری اعتیاد و فقر است. ماجرایی که این‌بار با جرم پیوند می‌خورد و به جز آنهایی که بارها قسر در رفته‌اند، عاقبتشان یا پشت میله‌های زندان است، یا در قفسه سردخانه. قسمت تکان‌دهنده ماجرا اما جایی است که قاچاقیان طعمه‌هایی را انتخاب می‌کنند که نه معتادند و نه سابقه‌دار. نمی‌خواهند چهره‌هایشان تابلو باشد تا در اولین ایست بازرسی ترفندشان لو برود، به همین خاطر زنان و کودکان بیشتر قربانی این شیوه حمل مواد مخدر می‌شوند.

بادی پکرها (body packer) یا همان قاچاق‌چیانی که به شیوه بلع، مواد مخدر را جابه‌جا می‌کنند، در همه جای دنیا وجود دارند. فرقی نمی‌کند چند کیلو وزن داشته باشند مهم این است که فقط اشتهای خوردن داشته باشند تا تعداد زیادی بسته مخدر را در معده‌شان انبار کنند. اما این همه ماجرا نیست، در روند این فرآیند گاهی فعل‌و‌انفعالات دیگر جایش را با خطر دستگیری «بادی پکرها» عوض می‌کند، خطر مرگ. تاوان سختی که شاید خیلی‌هایشان ندانند ممکن است ایستگاه آخر، ایستگاه مرگ باشد. لایه پلاستیکی مواد که باز شود فرآیند مرگ آغاز می‌شود، مردمک گشاد می‌شود، تنفس کُند، گاهی مسمومیت و گاهی انسداد روده و در نهایت ایست قلبی.

mokhader

مرگ‌ومیر ناشی از حمل مواد مخدر به روش بلعیدن، اگرچه کم است اما هر از چندگاهی قرعه‌اش به نام یک حامل می‌افتد. «حامد نائیجی» مدیرکل روابط‌عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور در رابطه با‎ آمار مرگ‌ومیر بر اثر سو‌مصرف مواد مخدر در هفت ماه نخست ‌سال گفت: سال گذشته‌ هزار و شش‌صد و بیست و یک نفر بر اثر سو‌مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این میزان در مدت مشابه‌ سال‌ جاری با افزایش ٨/۶ درصدی به هزار و هفت‌صد و شصت و دو نفر رسیده است.

با این حال در سال‌های اخیر آمار تفکیک‌شده‌ای از میزان مرگ‌ومیر کسانی که به این شیوه مواد را جابه‌جا کرده‌اند، وجود ندارد. طی پژوهشی که در ‌سال ٨١ یعنی دوازده سال قبل صورت گرفت، مرکز پزشکی قانونی تهران کلیه متوفیان را که از‌ سال ٧٧ تا ٨١ به علت بلع مواد مخدر جان سپرده بودند، مرد و در گروه سنی ٢٠ تا ۶٢ سال اعلام کرد.

یادی از تاریخ

«پهلوانان صاحب بازوبند پهلوانی ایران»

رقابت‌های کشتی پهلوانی ایران برای شناختن پهلوان ایران، رقابت‌های ورزشی است که هر ساله در ایران بر‌گزار می‌شود و در آن ورزشکاران از سراسر ایران برای دستیابی به بازوبند در آن شرکت می‌جویند. اگر چه این رقابت‌ها ریشه‌های باستانی دارد، چارچوب نوین آن از سال ۱۳۲۳ (١٩۴۴) بر‌گزار شده است. برنده این رقابت‌ها پهلوان نامیده می‌شد و دارنده بازوبند پهلوانی می‌شد.

پهلوان «موسی خمیس گرزدین وند»، پهلوان ایران زمین در دوره افشاریه، زندیه و اوایل قاجاریه و سردار سپاه ایران در نبرد با امپراتوری عثمانی با لقب «پهلوان گرزدین وند».

ابراهیم حلاج یزدی، پهلوان ایران زمین در دوره ناصرالدین شاه قاجار.

پهلوان سیدعلی، پهلوان ایران زمین در دوره رضا شاه.

مصطفی طوسی، سه عنوان پهلوانی (۱۳۲۳ –۱۳۲۵).

احمد وفادار، سه عنوان پهلوانی (۱۳۳۱–۱۳۲۹).

عباس زندی، چهار عنوان پهلوانی و جوان‌ترین پهلوان.

غلامرضا تختی، سه عنوان پهلوانی (۱۳۳۸–۱۳۳۶) با لقب «جهان‌پهلوان».

علیرضا سلیمانی دارنده بیشترین عنوان پهلوانی؛ شش عنوان پهلوانی با لقب «پهلوان‌باشی».

ورزش و انجام حرکات پهلوانی جزو فعالیت‌های روزانه ایرانیان در دوران باستان بوده است. جامعه آن روزگار ارج ویژه‌ای به ورزشکاران خود می‌نهادند و آنان با داشتن نیروی بدنی و دلاوری در هنگام نیاز برای دفاع از خانواده و سرزمین خود آماده جان‌فشانی بودند. هم‌چنین پهلوانان جای‌گاهی ویژه در میانه نبردها داشتند و گاه سرنوشت جنگ‌ها را هم رقم می‌زدند؛ بدین‌سان که پهلوان‌های دو سوی جنگ بدون درگیر شدن لشگرها و با یک رقابت پهلوانی سرنوشت جنگ را مشخص می‌کردند.

نام کشتی از کمربندی به نام کستی گرفته شده که زرتشتیان به کمر خود می‌بستند و در برابر کانون آتش به نیایش می‌پرداختند. کشتی گرفتن به معنی کمر یک‌دیگر را گرفتن است. اصل آن در زبان پهلوی، کستیک و در زبان فارسی دری گشتی خوانده می‌شود. کستی را سه بار بر کمر می‌بستند که یادآور سه اصل زرتشت یعنی «گفتار نیک، کردار نیک و پندار نیک» بود.

جز منابع زرتشتی، نوشته‌های تاریخ‌نگاران یونانی و رومی و نیز شاهنامه فردوسی، نیز بر دیرینگی فرهنگ کشتی و پهلوانی در ایران اشاره کرده‌اند.

pahlawan

راه یافتن داستان پهلوانان به ادبیات و فرهنگ ایران‌زمین، به وجود آمدن مرام‌نامه‌های نوشته یا نانوشته و جوانمردی‌ها و انتقال سینه به سینه و نسل به نسل ماجراهای پهلوانان در میان مردم ایران، نشانگر نقش ویژه آنان در تاریخ ایران است. در دوران صفویه و زندیه، کشتی پهلوانی دوران طلایی و پررونق خود را سپری کرد.

در دوران قاجار «ناصرالدین شاه» شخصی به نام «صاحب‌الدوله» را مامور گسترش کشتی پهلوانی کرد. مسابقه‌های کشتی تا سال ۱۳۱۸ به آیین کشتی پهلوانی بر‌گزار می‌شد و از آن دوره به بعد فرهنگ نوین ورزشی پا گرفت و باشگاه‌ها راه‌اندازی شدند. در سال ۱۳۲۳ و با پیشنهاد انجمن ملی تربیت‌بدنی، برگزاری رقابت‌های کشتی پهلوانی را به شکلی رسمی تصویب شد تا هر سال پهلوان ایران از این رقابت‌ها شناخته شود و بازوبند پهلوانی را به صورت امانت برای یک سال پیش خود داشته باشد و چنان‌چه این قهرمانی را در سه سال پیاپی تکرار کرد دارنده همیشگی بازوبند پهلوانی شود.

استاتوس

موضوع این هفته برنامه استاتوس باز می‌گردد به آیتم خبر تنوری، جایی که مردم ایران باید خوشحال باشند که در سال جدید بنزین در ایران گران نمی‌شود و این اتفاق در خالی رخ می‌دهد که در تمام دنیا فرآورده‌های نفتی نه تنها گران نشده‌اند، بلکه ارزان هم شده‌اند، اما از آن‌جایی که در اقتصاد ایران هرگز صحبتی از پایین آمدن قیمت‌ها نبوده است، مردم باید خوشحال باشند که محصولات قرار نیست حداقل یک سال دیگر گران‌تر شوند و حال نظرات خود را در این خصوص برایمان بنویسید.

مطالب مرتبط

غذای آلوده در آسایشگاه پاکدشت ۳ کشته و ۲۷ مسموم به جا گذاشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,