Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«گاف جدید وزارت ورزش و جوانان، سیاسی هم‌زمان اسپانسر سرخابی بود»

2014 December 31

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گاف جدید وزارت ورزش و جوانان، سیاسی هم‌زمان اسپانسر سرخابی بود

آقای «سیاسی» از سال گذشته به تعبیری استقلال را ساپورت مالی کرده و حالا هم باشگاه راه‌آهن را از نظر مالی تامین می‌کند، این‌ها در حالی است که او رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس است و طبیعتن بودجه این باشگاه را هم تامین می‌کند.

به گزارش مشرق، «امیر‌رضا خادم» در مصاحبه‌ای رادیویی در دفاع از «حمید سیاسی» مدیرعامل زندانی پرسپولیس اعلام کرد که وی به هر دلیلی در فوتبال ایران سی میلیارد تومان هزینه کرده و از این مبلغ حدود هشت میلیارد سهم پرسپولیس بوده است.

خادم تاکید کرد که سیاسی این مبلغ را برای چند تیم هزینه کرده است تا به نوعی شایعات مربوط به هزینه کردن‌های سیاسی برای تیم‌های دیگر را تایید کند.

siasi

اما سوال این‌جاست که تیم جناب سیاسی هم راه‌آهن است هم استقلال که به گفته استیلی حدود 5 میلیارد تومان هزینه شده  و طبق گفته خیلی‌ها سیاسی به استقلال هم کمک‌هایی کرده است.

حالا باید گفت طبق اعلام خادم که عنوان کرده بود  جناب سیاسی سی میلیارد در فوتبال خرج کرده و 8 میلیارد آن برای پرسپولیس بوده پس بیست و دو میلیارد مابقی این پول کجای فوتبال هزینه شده است.مگر سیاسی چند تیم را ساپورت کرده است یک تیم، دو تیم، سه تیم، چند تیم با پول‌های مدیر‌عامل زندانی سرخ‌ها اداره می‌شد. ضمن این‌که طبق قوانین فوتبال حرفه‌ای در دنیا یک اسپانسر نمی‌تواند از دو تیم یا بیشتر حمایت کند این قانون در فوتبال روز دنیا به این خاطر وضع شده تا با تبانی احتمالی مقابله شود.

اما «امیر عابدینی» در این زمینه می‌گوید: اشکالی ندارد آقایانی که در ساخت‌ و ساز هستند و با لابی وارد مجموعه شده‌اند، بخواهند برای فوتبال هم خرج کنند اما باید بدانیم به چه طریقی این کار صورت می‌گیرد.

سیاسی از سال گذشته به تعبیری استقلال را ساپورت مالی کرده و حالا هم باشگاه راه‌آهن را از نظر مالی تامین می‌کند. این‌ها در حالی است که او رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس است و طبیعتن بودجه این باشگاه را هم تامین می‌کند. بالاخره یک نفر در این مملکت پیدا می‌شود که بپرسد این پول‌ها از کجا می‌آید و کجا خرج می‌شود.

سیاسی که بود او قرار بود پول بیاورد؟ این‌ها پرسش‌هایی بود که مدام مطرح می‌شدند، اما پاسخی برایش پیدا نمی‌شد؛ رییس هیات‌مدیره است اما قرار نیست پولی بیاورد.

sorkhabi

آقای «استیلی» که با گروه گلرخسار و پوستی آمده بود به یک‌باره به سیاسی گره خورد و این دو راه‌آهن دارایی ضبط شده «بابک زنجانی» را خریدند.

اگرچه استیلی مدام سعی می‌کرد نقش سیاسی را در این تیم پنهان کند اما به مرور فاش شد رفتکه اقلیم سازان سرمایه‌گذار جدید راه‌آهن است. شرکتی که برای برادران سیاسی بود و این‌بار اعلام شد «امیر سیاسی» برادر کوچک‌تر حمیدرضا سیاسی در این تیم به استیلی کمک می‌کند.

واقعن باید گفت چطور کسی دلش می‌آید چهارده میلیارد خرج کند آن هم در سه ماه؛ کسی نمی‌پرسد این پول از کجا آمده که این‌طور راحت خرج می‌شود. چرا بر اساس اخبار تایید نشده  4 برابر پول پرداختی به راه‌آهن را به پرسپولیس داد و از همه مهم‌تر این‌که با چه هدفی کمک‌هایی چند میلیارد تومانی هم به استقلال داشته است.

این گفته‌ای بود که «حسین ماهینی» بازیکن پیشین پرسپولیس مطرح کرده و گفته رقمی نزدیک به ده میلیارد از سوی سیاسی و دوستانش به استقلال هم داده شده. رقمی که البته هیچ‌گاه تایید یا تکذیب نشد و این یعنی سیاسی در مدتی نزدیک به ٧ ماه سی تا سی و پنج میلیارد به این 3 تیم داده است.

پولی که هیچ‌کس نمی‌داند با چه هدفی آمده تا هزینه شود ابهامی که شاید در پایان رسیدگی دقیق دستگاه قضایی پاسخش مشخص شود. هر‌چند گفته می‌شود که پای آقای «جهانشاهی» هم در میان است این‌که پول‌هایی که خرج شده شاید منبعش به نوعی از آن سوی آب‌ها بوده است.

با انتشار این اخبار باید گفت که از مشکلات جدیدی در مدیریت وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد، جایی که استقلال و پرسپولیس هم‌زمان به یک نفر سپرده شد و در آن تنها مردم بودند که به بازی گرفته شدند.

واکنش فدراسیون فوتبال به کناره‌گیری علی کریمی

سایت فدراسیون فوتبال در خبری کوتاه نسبت به کناره‌گیری «علی کریمی» از اردوی تیم‌ملی نوشته است: علی کریمی روز دوشنبه مورخ هشتم دی‌ماه بدون اعلام هیچ دلیلی اردوی تیم‌ملی را ترک کرد.

alikarimi

این واکنش کوتاه فدراسیونی‌ها نسبت به کناره‌گیری کریمی از اردوی تیم‌ملی است. نکته این‌جاست که کریمی پس از ترک اردو هنوز از دلایل این اتفاق حرف نزده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,